Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Endeksi 19 Kasım

DAX Analizi 6 Aralık- DAX Endeksi 01 Aralık - Dax endeksi bu hafta ne olacak

DAX Endeksi 19 Kasım ; Dax henüz gerçek bir yorgunluk belirtisi göstermedi

DAX Endeksi 19 Kasım DAX endeksi (DAX 40 endeksi) %0,4’lük bir kazançla Cuma günü bir önceki günkü 16.290 puanlık rekoruna neredeyse yaklaşabilir. Broker IG, işlem başlamadan iki saat önce lider endeksi 16 281 puandan değerlendirdi. Perşembe günü, Dax yedi haftalık rallisini artı yüzde 7.5’in ardından bir başka yüksek ile taçlandırmıştı.

QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, vadeli işlem borsalarındaki seçeneklerin aylık olarak sona erdiğini ve bunun daha büyük dalgalanmalara yol açabileceğini hatırlıyor. Bu bağlamda Dax’ta 16 100 puanda ve Eurostoxx 50’de 4400 noktada büyük pozisyonlara sahip markaları görüyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Altmann genel olarak büyük bir iyimserlik görmeye devam ediyor. “Noel mitinginin devam edebileceği kanısı hâlâ hakim”,

DAX Endeksi 19 Kasım Oppenheim-Esch: Deutsche Bank için bir gelişme beklenmedik

New Yorklu girişimci Aby Rosen, Deutsche Bank’tan üç emlak fonu ve onların muhteşem Köln binalarını çok uygun bir fiyata satın alıyor. Bu, bankaya Köln bankasını çevreleyen ilişkiden finansal bir çıkış sağlar.

DAX Endeksi 19 Kasım Daimler : CEO Ola Källenius’un VW patronu Herbert Diess’ten daha iyi yaptığı şey

DAX Endeksi 19 Kasım

Bunlardan biri esas olarak duyuruyor – diğeri durmaksızın uyguluyor: Yönetici magazin podcast’inde Daimler patronu Ola Källenius’u VW patronu Herbert Diess’ten ayıran şey

ALMANYA: – BEKLENEN KÂRLAR – Yüzde 0,4’lük bir kazançla Dax (DAX 40), Cuma günü bir önceki günkü 16.290 puanlık rekoruna neredeyse yaklaşabilir. Broker IG, işlem başlamadan iki saat önce lider endeksi 16 281 puandan değerlendirdi. Perşembe günü, Dax yedi haftalık rallisini artı yüzde 7.5’in ardından bir başka yüksek ile taçlandırmıştı. QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, vadeli işlem borsalarındaki seçeneklerin aylık olarak sona erdiğini ve bunun daha büyük dalgalanmalara yol açabileceğini hatırlıyor. Bu bağlamda Dax’ta 16 100 puanda ve Eurostoxx 50’de 4400 noktada büyük pozisyonlara sahip markaları görüyor. Altmann genel olarak büyük bir iyimserlik görmeye devam ediyor. “Noel mitinginin devam edebileceği fikri hala geçerli” dedi.

Küçük derecede kar

ABD: – TEKNİKLER ARTI, EKSİ OLARAK AŞAĞI – NVIDIA’dan gelen güçlü iş rakamları sayesinde ABD teknoloji hisseleri Perşembe günü rekor moduna geri döndü. NASDAQ 100 endüstri endeksi, geçen haftanın ortasında başlayan yakalama yarışını neredeyse 16.502 puanlık rekor bir rekorla taçlandırdı. Ancak Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial), Cisco hisselerinin fiyatındaki düşüşten zarar gördü ve önceki günkü kayıplarını bir miktar artırdı. Dow yüzde 0.17 düşüşle 35.870.95 puana geriledi. Ancak piyasa genelinde S&P 500 için yüzde 0,34 artarak 4704,54 puana yükseldi. Nasdaq 100 yüzde 1,07 artışla 16.482,97 puandan kapandı.

ASYA: – TUTARSIZ- Asya’daki büyük hisse senedi piyasaları Cuma günü ortak bir yön bulamadı. Japon lider endeksi Nikkei 225 yüzde yarım artı kapattı. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketi içeren CSI-300-Index (CSI 300) yaklaşık yüzde bir değer kazanırken, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki Hang-Seng-Index (Hang Seng) yakın zamanda iyi bir 1.3 kaybetti. yüzde.

Uzak Doğu’daki borsalar bölündü – BASF, kaolin mineralleri işini ABD’li KaMin şirketine satıyor

DAX Endeksi 19 Kasım

Alman borsası Perşembe günü yeni zirvelerin ardından daha kolaydı.

küçük bir artı ile ticarete girdi. Zaman zaman biraz kazanabildi ve 16.290,19 puanla yeni bir rekor kırdı, ancak daha sonra havası tükendi. Sonunda, işlem gününü yüzde 0.18 düşüşle 16.221,73 puandan kapattı. TecDAX başlangıçta biraz daha yüksekti ve ticaret boyunca karını artırmaya devam etti. Akşam ise yüzde 0,42 artışla 3.966,75 adede yükseldi.

DAX Endeksi 19 Kasım, QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Sahadaki en büyük soru hâlâ şu: DAX’ı ne durdurabilir,” diye yazdı. Önde gelen endeksin son zamanlarda ABD endekslerinden nasıl ayrıldığı özellikle etkileyici. ABD endeksleri rekorlarını kırarken, DAX bir rekordan diğerine koşuyor. “Ancak herkes bilmeli ki en güzel partinin bile bir noktada bitmesi gerekiyor. Bir yıl sonu rallisi bile sonsuza kadar devam edemez. Ve uyarı işaretleri listesi uzuyor.”

Yatırımcıların odak noktası, Robert Koch Enstitüsü’nün tekrar pozitif test sayısı için günlük en yüksek seviyeyi bildirmesinin ardından artan korona sayıları ve dördüncü dalgayı kontrol altına almak için olası kısıtlamalar oldu. Şansölye Angela Merkel ve federal eyaletlerin 16 başbakanı, virüsün yayılmasını önlemek için ek önlemleri görüşmek üzere Perşembe günü bir araya geldi.

Wall Street is becoming increasingly confident the US stock sell-off is  past its worst | Markets Insider

Endeksi 19 Kasım ayında (DAX 40) borsada açıklanan yıl sonu rallisi, Dax’ta henüz gerçek bir yorgunluk belirtisi göstermedi. Perşembe günkü nihai ılımlı eksi, Ekim ayının sonundan bu yana en büyük günlük kayıp anlamına geliyor. Fuchs Börsenbriefe’deki uzmanların yazdığı gibi, yılın sonuna doğru daha fazla kısa vadeli artışlar mümkün olsa bile borsa bitkin durumda.

Orta büyüklükteki Alman hisse senetlerine sahip MDAX, ikinci günü bile kayıpla kapattı. Alım satımdan 35.967.63 metrede yüzde 0.39 düştü.

ABD doları karşısında toparlanan euro, geçtiğimiz günlerden farklı olarak Perşembe günü Alman hisse senetlerine herhangi bir geri dönüş sağlamadı. Öte yandan, piyasaya göre uzun vadeli yüksek enflasyon, faiz endişeleri veya dördüncü dalga korona enfeksiyonları gibi konular mevcut.

DAX Endeksi 19 Kasım “Avrupa genelinde kademeli olarak daha katı Covid kısıtlamalarının getirilmesiyle ilgili tartışma, risk alma isteğini azaltıyor gibi görünüyor” dedi. Federal eyalet istişarelerinin yapıldığı gün, Almanya’da günlük olarak bildirilen yeni enfeksiyon sayısı ilk kez 60.000’i aştı.

19 Kasım

Bireysel hisseler arasında Continental’in hisseleri Dax’ta yüzde 3,1 kayıpla listenin en sonunda yer alarak dikkatleri üzerine çekti. Otomotiv tedarikçisinin dizel emisyon skandalıyla ilgili devam eden soruşturmalar nedeniyle uzun süredir CFO’su Wolfgang Schäfer’den ayrılması yatırımcıları tedirgin etti. Continental’e göre, “devam eden eğitimdeki eksiklikler” gün yüzüne çıkmıştı.

DAX Endeksi 19 Kasım’ın favorisi yine yüzde 3,8 artışla Siemens Healthineers (Siemens Healthineers) hisseleri oldu. Rekor düzeyde, çeşitli analistler bir gün önce açıklanan iddialı yeni orta vadeli hedeflerin ardından iyileşme için yer görüyor. Bu, şu anda 77,50 avroyu haklı gören JPMorgan (JPMorgan ChaseCo) uzmanı David Adlington’ın fiyat hedeflerini artırdığını gösteriyor. Hisse 66.20 Euro’dan kapandı.

Covestro’nun hisseleri, yüzde 2,8’lik artışı da bir analist yorumuna bağlı olan Dax’ta ikinci sırada yer aldı. Büyük İngiliz bankası HSBC, Perşembe günü özel kimyasallar şirketi için bir satın alma tavsiyesi yayınladı. Analist Martin Evans’a göre, güçlü talep ve yetersiz arz, 2022 için verimli bir zemin hazırlayacak.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bu arada, MTU (MTU Aero Engines) görünümle ilgili açıklamalardan sonra işleri değiştiriyordu. Açıkça artıya kısa bir gezi uzun sürmedi, sonunda fiyat yüzde 2,1 ile derinden kırmızıya düştü. Motor üreticisi, 2022’de rekor satış bekliyor. Söylendiği gibi, günlük işlerde elde edilen kâr, muhtemelen 2024 yılına kadar 2019’daki en yüksek seviyeyi geçmeyecektir.

MDax’ta thyssenkrupp hisseleri yüzde 6,3 artı ile en üst sırayı aldı. Çelik ve sanayi grubu, hem yıllık rakamları hem de görünümüyle etkiledi. Buna ek olarak, grubun hidrojen ortak girişimi Uhde’nin halka arzıyla oynadığına dair son spekülasyonlar doğrulandı.

DAX Endeksi 19 Kasım biraz geride, Evotec (EVOTEC SE) hisseleri yüzde beş artarak grafik teknisyenleri arasında popüler olan 21 günlük çizgiyi aştı. İlaç araştırmacısı, entegre araştırma ve geliştirme için ilaç şirketi EQRx ile bir ortaklık duyurdu.

SDAX’ta, gayrimenkul geliştiricisi Instone’un (Instone Real Estate Group) hisseleri, yeni yıl için beklenenden daha zayıf hedefler nedeniyle yüzde 13 düştü. İnşaat gecikmeleri nedeniyle şirket, 2021 ve 2022 yılının tamamı için hayal kırıklığı yaratan beklentiler yayınladı.

DAX Endeksi 19 Kasım, Bir önceki gün 1,13 doların altına kısa bir süre düştükten sonra euro daha da istikrar kazandı. En son 1.1355 dolar ödendi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans faiz oranını 1.1345 (Çarşamba: 1.1316) dolar olarak belirledi. Dolar 0.8815 Euro’ya mal oldu.

Tahvil piyasasında, cari getiri bir önceki gün eksi yüzde 0,36’dan eksi yüzde 0,37’ye düştü. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,06 artarak 144,93 puana yükseldi. Bund vadeli işlemleri yüzde 0.22 artarak 171.34 puana yükseldi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 Daimler stratejisi; Daimler Hissedarları Tarih Yazıyor

Alireza

24 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 18 Şubat

Alireza