Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 09:30 )

Sabah Analizi 23 Aralık DAX Endeksi / ABD / ASYA - Piyasa Analizi 13 Temmuz-  11 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 09:30 )

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 09:30 ) , En son ara toparlanmanın ardından, Alman borsasının Salı günü tekrar tersine dönmesi bekleniyor. Wall Street’te fiyatlar geç ticarette düştü ve yatırımcıların başlangıçtaki risk alma istekliliği, ticaret sırasında tekrar enflasyon ve ekonomi ile ilgili endişelere yol açtı. Oanda ticaret evinden analist Jeffrey Halley, son toparlanma açısından bir ayı piyasası rallisinden, yani bozulmamış bir düşüş trendinde geçici bir toparlanmadan bahsetti.

Alım satımın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), eksi yüzde 0,72’den 12.867 puana sinyal verdi. Bir gün önce Dax (DAX 40) yüzde 1,5’e varan artışla Haziran sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaşmış ve geçici olarak 13.000 puan sınırını geçmişti. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Salı sabahı yaklaşık yüzde 0.9 daha düşük olması bekleniyordu.

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 09:30 )

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 09:30 ) , QC Partners’tan Analist Thomas Altmann, borsadaki endişelerin bir kez daha umutlardan daha ağır bastığını söyledi. Çin’de Covid vaka sayısı yeniden yükselirken, faiz oranları ve enflasyon endişeleri ön planda kaldı. Altmann, “Gerçekten olumlu haberler olmadan, şu anda neredeyse hiç kimse borsaya girmeye cesaret edemiyor. Düşük fiyatlar ve uygun değerleme seviyeleri, satın almak için argüman olarak yeterli değil” dedi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Şirket perspektifinden bakıldığında, haber durumuna başlangıçta analist çalışmaları hakim olacaktır. Henkel’in (Henkel vz) hisseleri, özel banka Berenberg’in not indirimi nedeniyle piyasadan önce zarar gördü ve yakın zamanda Tradegate ticaret platformunda yüzde 2,0 düştü. Analist James Targett, tahminlerini 2023 için beklenen bir resesyona ayarladı. Tüketim malları grubu için sektördeki en zayıf büyümeyi bekliyor ve 2023/24 için kar tahminleri piyasa mutabakatının çok altında.

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 09:30 )

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 09:30 ) ,United Internet ve Deutsche Telekom‘un hisseleri de bir göz atmaya değer olabilir. İlki, yatırım bankası Oddo BHF tarafından “nötr” seviyeye düşürülmesinin ardından Tradegate’de yüzde 2.0 düştü. Tradegate’deki telekomünikasyon başlıkları yüzde 0,1 düştü ve böylece bir bütün olarak piyasadan daha iyi durumda kaldı. Oddo BHF, T-Share’i “Üstün Performans” olarak değerlendirdi.

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 09:30 )

Öte yandan, faiz oranlarındaki keskin yükseliş ikinci çeyrekte finansal hizmet sağlayıcı Hypoport’un (Hypoport SE) büyümesini yavaşlattı. Şirket içi kredi platformu Europace’de, işlem hacmi, yılın ilk çeyreğindeki artı yüzde 26’ya kıyasla, Nisan-Haziran aylarında yüzde beşin biraz altında arttı. O zaman, birçok müşteri artan faiz oranları beklentisiyle daha fazla kredi almıştı. Hypoport hisse senetleri Tradegate’de yüzde 1.4 değer kaybetti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Piyasa Analizi 18 Temmuz ( 13:10 )

Alireza

DAX Analizi 01 Aralık

Alireza

DAX Analizi 22 Eylül

Alireza