ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

 FRAPORT

19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Patron Stefan Schulte de önümüzdeki haftalarda Alman havaalanlarında sorunlar bekliyor. Mannheimer Morgen’e “Yaz zor geçecek” dedi. Tekrar seyahat etmek isterlerse, insanların ne kadar yetişmesi gerektiği hafife alındı. Beklenenden çok daha fazla insan uçtu. Havaalanları ve havayollarında “her düzeyde” çok az personel var.

 APPLE

19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri,

“Bloomberg”e göre, iPhone üreticisi 2023 yılına kadar belirli alanlarda maliyetleri frenlemek istiyor. Apple, olası bir ekonomik gerileme beklentisiyle bazı iş alanlarında işe alım ve harcama büyümesini yavaşlatacağını söyledi. Ancak Apple, yeni ürünleri tanıtmak için iddialı bir zaman çizelgesine bağlı kalıyor. Apple hissesi raporun üzerine düşerek ABD borsalarını da aşağı çekti.

 19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri NOVARTİS

İsviçreli ilaç şirketi, ikinci çeyreğin ardından kendisini yolunda görüyor. Novartis, Nisan-Haziran döneminde satış gelirinin bir önceki yıla göre sabit kurda yüzde beş artarak 12.78 milyar dolar olduğunu söyledi. Özel kalemler için düzeltilmiş faaliyet karı yüzde beş artarak 4,27 milyar dolara yükseldi.

 SAS

Haftalarca süren grevlerin ardından, Nordik havayolu şirketi ve pilot sendikaları yeni bir toplu sözleşme üzerinde anlaştılar. SAS yönetim kurulu başkanı Carsten Dilling, bir anlaşma olduğunu ancak son imzaların hala beklemede olduğunu söyledi. Havayolunun günde 123 milyon dolara mal olduğunu söylediği grev, yüzlerce uçuşun iptaline yol açtı. SAS geleceği bile şüpheli görünüyordu.

 19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri IBM

19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri,

Güçlü bir bulut işi, ikinci çeyrekte ABD bilgisayar grubu satışlarını uzman beklentilerinin üzerine çıkardı. Bir bütün olarak, IBM, güçlü dolar nedeniyle 3,5 milyar dolarlık bir masrafın mümkün olduğunu düşünüyor. CFO James Kavanaugh, satışların yaklaşık yüzde 6’sının döviz kuru etkilerinden etkilenebileceği konusunda uyardı. Şirket daha önce sadece yüzde üç ila dört ile hesaplamıştı.

 ALPHABET

Google yan kuruluşu, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle ilgili iddia edilen yanlış bilgileri yaydığı için Rusya’da para cezası ödemek zorunda. Düzenleyici Roskomnadzor, bir bölge mahkemesinin yasaklı materyallere erişimi derhal kısıtlamadığı için Google’a 21,1 milyar ruble para cezası verdiğini söyledi. .

 19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri GAZPROM

Devlete ait Rus gaz şirketi için iki döviz bonosunun hizmet verme süresi dolmak üzere. Gazprom’un parası alacaklılara zamanında ulaşmazsa, resmi olarak temerrüt olarak kabul edilir. Bu, şirketin gelecekte uluslararası finansal piyasalarda sermaye artırmasını zorlaştıracaktır.

 TWITTER

twitter - EIT RawMaterials

Elon Musk’ın milyarlarca dolarlık anlaşmadan çekilmesi konusundaki anlaşmazlıkta, kısa mesaj servisi Tesla kurucusunu devralmayı tamamlamak için şirketin davasını geciktirmekle suçluyor. Sosyal medya platformu, “Milyonlarca Twitter hissesi, her gün Musk’ın yarattığı bir şüphe bulutu altında işlem görüyor” dedi. Bu büyüklükte ve kapsamda hiçbir halka açık şirket bu belirsizliklere katlanmak zorunda kalmamıştır. Bu nedenle Twitter, bir mahkeme dosyasına göre sorumlu yargıçtan Musk’ın Şubat ayında bir duruşma tarihi önerisini reddetmesini istedi. Twitter, anlaşmanın finansmanını güvence altına almak için Eylül ayında yapılacak bir duruşmada ısrar etmeye devam ediyor.

 19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri EDF

Fransız hükümeti, bugün EdF yardımcı programının tamamen kamulaştırılmasına yönelik planlarını sunmak istiyor. İçeridekilerin daha önceki açıklamalarına göre, devlet kalan hisseleri devralmak için sekiz milyar avroyu devralmaya hazır. Zaten EdF’nin yüzde 84’üne sahip.

 ARM

Financial Times’a göre, teknoloji yatırımcısı SoftBank, İngiliz hükümetindeki türbülans nedeniyle çip grubu Arm’ın Londra halka arzına ilişkin planlarını askıya alıyor. FT’nin içeriden kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Boris Johnson hükümetinin çöküşünün ardından yatırım sekreteri ve dijital sekreterin istifaları SoftBank’ı bir ARM halka arz görüşmelerini duraklatmaya sevk etti.

 BHP

BHP flags delay at Spence copper mine expansion - MINING.COM

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük madencilik şirketi, sıkı işgücü piyasası, tedarik zinciri sorunları ve yüksek enflasyon nedeniyle dördüncü çeyrekte demir cevheri üretim tahminini kaçırdı. Avustralya madencilik devi, Batı Avustralya’daki demir cevheri üretiminin, 30 Haziran’da sona eren üç ayda 71,7 milyon ton olduğunu ve bu tahminin 76 milyon ton olduğunu söyledi. BHP, tedarik zinciri zorluklarının, işgücü piyasası sıkıntılarının ve enflasyonist baskıların 2023 mali yılına kadar hissedileceğini söyledi. Rakip Rio Tinto da kaynak zengini Batı Avustralya eyaletindeki korona kaynaklı işgücü sıkıntısı ve artan enflasyon nedeniyle ikinci çeyrek için hayal kırıklığı yaratan sonuçlar sunmuştu.

 19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri SKELETON TECHNOLOGIES

Alman-Estonyalı enerji girişimi, Leipzig yakınlarında süper kapasitörler için yeni bir tesis inşa etmek istiyor. Skeleton Technologies, 2024’te başlaması gereken üretime yaklaşık 220 milyon avro yatırım yapılacağını söyledi. Süper kapasitörler, geleneksel lityum iyon piller gibi enerji depolayabilir ve serbest bırakabilir, ancak çok daha hızlı ve daha uzun ömürlüdür.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?  

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 19 Ocak

Alireza

Endeksler analizi 14 Temmuz

Alireza

16 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza