Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 3 Ekim

DAX Analizi 3 Ekim

DAX Analizi

DAX Analizi 3 Ekim, Zayıf Eylül’ün ardından, DAX endeksi (DAX 40), Pazartesi günü Ekim başında ek bir fiyat düşüşü ile tehdit ediliyor. ABD borsalarındaki kayıpların ardından, X-Dax, Alman birliği gününde önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak yüzde 0,9 eksi 12.005 puan sinyali verdi. Bu, iyi fark edilen 12.000 puanlık yuvarlak işaret için mücadelenin devam ettiği anlamına geliyor. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde bir civarında düşmesi bekleniyor.

DAX Analizi 3 Ekim

Yatırımcılar, enflasyonun çok yüksek olduğu ve faiz oranlarının hızla yükseldiği bir zamanda endüstrinin durumuna yeni bakış açıları sağlayacak olan Avrupa ve ABD PMI’larını sabırsızlıkla bekliyor olmalı. Bu bağlamda piyasalar giderek durgunluk riskini fiyatlıyor.

DAX Analizi 3 Ekim, Kurumsal tarafta, odak noktası 6,8 milyar dolarlık bir devralma ile RWE’dir. Hafta sonu, enerji şirketinin “ABD pazarında lider güneş enerjisi sistemleri ve depolama sistemleri operatörü ve geliştiricisi” olan Con Edison Clean Energy Businesses’ı yuttuğu açıklandı. Satın alma, Katar’ın egemen servet fonunu gelecekte en büyük hissedar yapacak bir yapı ile finanse edilecek. Tüccarlara göre, bu haber sayesinde RWE hisse senetleri zayıf beklenen piyasadan daha iyi gelişebilir – ancak Tradegate ticaret platformunda başlangıçta piyasaya uygun bir piyasa öncesi fiyat eksi vardı.

Nasdaq 100 nedir?

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 3 Ekim, İnternet grubu United Internet ve mobil iletişim yan kuruluşu 1&1 söz konusu olduğunda, borsacılar olumsuz bir fiyat gelişiminin mümkün olduğunu düşünüyor. Cuma akşamı, United Internet faaliyet sonucu (Ebitda) için yıllık hedefini yükseltti. Bununla birlikte, arka planda daha fazla satış umudu yoktur – burada beklentiler değişmeden kalır. Aksine, şirketin açıkladığı gibi, 1&1’deki yavaş ağ inşaatı, daha düşük yatırım maliyetlerine yol açıyor. Bir tüccar, yalnızca hafifçe yükseltilmiş bir kar tahmininin ve aynı zamanda ciddi yatırım kesintilerinin örtülü bir kar uyarısı gibi okunduğunu söyledi.

Aksi takdirde, çalışmalar kurs dalgalanmalarına neden olabilir. HSBC bankası, ticari mutfak aletleri üreticisi RATIONAL’ın hisselerini yükseltti ve satın almayı önerirken, Lufthansa havayolunun hisselerini düşürdü ve şimdi satmayı tavsiye ediyor. Buna ek olarak, Baader Bank şimdi Metro toptancı grubunun (METRO (St)) hisselerini satın almak için oy kullanıyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

Sabah Analizi 24 Kasım – Almanya / Avrupa / ABD / Asya

Alireza

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 16:20 )

Alireza