ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 18 Ocak

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

Faiz oranları en önemli konu olarak devam ediyor

DAX Analizi 18 Ocak, Haftaya istikrarlı bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  Salı günü tekrar hafif kayıplar gösterdi. Dax yönünü arıyor. Xetra’nın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, eksi yüzde 0,22’lik bir sinyal vererek 15.898 puana ulaştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde yarım daha zayıf olması bekleniyor.

DAX Analizi 18 Ocak ZEW Ekonomik Duyarlılık Göstergesi sabahın geç saatlerinde gündemde. Öğleden sonra, Goldman Sachs’ın ABD’de üç aylık rakamları yayınladığı sırada tüm gözler bankacılık sektörüne çevrilecek.

Özellikle ABD’de, yüksek enflasyonla mücadele için daha hızlı faiz artırımlarına ilişkin endişeler piyasa faaliyetine hâkim olmaya devam ediyor. On yıl vadeli ABD Hazine bonolarının getirisi son dönemde yüzde 1.8’den fazla arttı. Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa gözlemcisi Thomas Altmann, değerli hisse senetlerinin hakimiyetinde olmasının Dax için bir avantaj olduğunu söyledi. Çünkü teknoloji sektöründen daha borçlu büyüme stokları, faiz oranlarındaki artıştan önemli ölçüde daha fazla zarar gördü.

DAX Analizi 18 Ocak

DAX Analizi 18 Ocak Almanya’daki üç aylık rakamlarla, odak noktası, Tradegate’deki hisseleri Xetra kapanışına kıyasla pazar öncesi yüzde 2,8 artan moda perakendecisi HUGO BOSS’tur. Son bir sprint sayesinde Metzinger, yıl için hedeflerini aştı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 18 Ocak Yeniden sınıflandırmalar, UBS’nin satın alma tavsiyesi yayınladığı ve Xetra’nın sonunda piyasa kapanmadan önce Tradegate’de yüzde 1,7 yükselen medya grubu RTL’nin hisselerini etkiliyor. Lufthansa için, Bernstein Research “üstün performans” oyu iptal etti, hisseler Tradegate’de yüzde 0,9 kaybetti. Baz istasyonu grubu Vantage Towers’ın hisseleri, Goldman Sachs’ın satın alma notunu kaldırmasının ardından Tradegate’de yüzde 1,6 düştü.

Altcoin Nedir?    Hangi Altcoin Alınmalı?    NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 18 Ocak Hamburglu ilaç araştırmacısı Evotec (EVOTEC SE) ve ABD’li ilaç şirketi Eli Lilly (Eli Lilly ve) metabolik hastalıklara yönelik ilaçlar konusunda bir işbirliği duyurdu. Evotec, Xetra kapanışına kadar Tradegate’te yüzde 1.4 yükseldi

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 4 Mayıs

Alireza

DAX Analizi 10 Ağustos

Alireza

22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza