ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

DAX Endeksi Düşüşte

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak, DAX Haftaya istikrarlı bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Salı günü yeniden önemli ölçüde düştü. Bir gün önce, hala 16.000 puana doğru ilerliyordu, ancak öncü endeks şimdi yüzde 1.16 kayıpla 15.748 puana geriledi ve orta vadeli trend için 50 günlük çizginin altına düştü. Şu anda 15.800 puanın biraz altında çalışıyor.

Orta ölçekli hisse senetlerinin MDAX’ı yüzde 1.57 kayıpla 34.045 puana geriledi. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 1,1 düştü.

Alman finans uzmanlarının ekonomik beklentileri Ocak ayında şaşırtıcı bir şekilde parladı. Mannheim merkezli araştırma enstitüsü ZEW’nin ruh hali barometresi, bir önceki aya kıyasla analistlerin beklediğinden çok daha keskin bir şekilde yükseldi. Ancak borsada bu gelişme olmadı. Helaba’dan ekonomist Ulrich Wortberg, “Piyasa katılımcıları, korona enfeksiyonunun seyrinin ve omikron varyantının ekonomik etkilerinin yönetilebilir olacağını umuyor” dedi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) üzerindeki aşırı gevşek para politikasından kademeli olarak uzaklaşması yönündeki baskı yüksek olmaya devam ediyor.

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

Özellikle ABD’de faizlerin yükseleceği beklentisi bir süredir borsalar üzerinde baskı oluşturuyor. Öğleden sonra, Goldman Sachs’ın ABD’de üç aylık rakamları yayınladığı sırada tüm gözler bankacılık sektörüne çevrilecek. Geçen Cuma, JPMorgan (JPMorgan ChaseCo) ABD’de bilançoyu açtı ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak, broker IG’den analist Christian Henke, raporlama sezonunun enflasyonla karakterize edildiğini söyledi. Yatırımcıların başlangıçta beklemesi şaşırtıcı değil. Enflasyon oranı göz önüne alındığında hayal kırıklığı potansiyeli önemsiz değil ve tahvil piyasasında artan getiriler yatırımcıların midelerini giderek daha fazla etkiliyor.

Altcoin Nedir?    Hangi Altcoin Alınmalı?    NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Avrupa genelinde, büyüme için kırpılan teknoloji gruplarının hisseleri Salı günü yine önemli bir baskı altına girdi. Dax’ta Infineon yüzde 2,3 düştü. MDax’ta, Bechtle yüzde beş buçuk indirimle özellikle zayıftı. Compugroup’un (CompuGroup Medical SECo) hisseleri, 2022 için bir görünümün ardından yüzde 3,3 kaybetti. Delivery Hero, iyimser bir analist yorumuna rağmen Dax’ın sonunda yüzde üç buçuk düştü. Dax’in zirvesinde yer alan Deutsche Bank (Deutsche Bank) hisseleri, yüzde 0,8 artı yükselen faiz oranlarıyla avantajlarını sergiledi.

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

İş rakamlarıyla moda üreticisi HUGO BOSS’a odaklanıldı. Güçlü bir dördüncü çeyrek sayesinde, MDax Grubu yıllık hedeflerini aştı. Ancak, güçlü bir başlangıçtan sonra, hisseler oldukça güçlü bir şekilde dalgalandı, son zamanlarda yüzde yarım daha düşüktü. 50 günlük hareketli ortalama, zorlu bir direnç olduğunu kanıtladı. Çevrimiçi kullanılmış araba satıcısı AUTO1’in hisseleri, satış rakamlarından sonra bir başka rekor düşük seviyeye düştü, en son yüzde altıdan fazla bir eksi ile MDax sonundaydılar.

Lufthansa için, Bernstein Research “üstün performans” oyu iptal etti, hisseler ve radyo direk grubu Vantage Towers’ın hisseleri yüzde iki oranında kaybetti. Goldman Sachs, Vantage için satın alma tavsiyesini kaldırdı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 25 Kasım

Alireza

Sabah Analizi 22 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Alireza

23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza