Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 27 Eylül

DAX Analizi 27 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 27 Eylül, DAX endeksi (DAX 40) Salı günü başka bir kurtarma girişimi başlatmalı. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, ana ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce yüzde 0.74 artışla 12.319 puana işaret etti. Haftanın başında, borsa barometresinin hafta sonundan yaklaşık iki yıl önce en düşük seviyesine ulaşmasının ardından istikrar başarısız olmuştu. Önceki gün yeni düşüşler kaydeden EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Salı sabahı yüzde 0,66 daha güçlü olması bekleniyor.

DAX Analizi 27 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Ancak sürdürülebilir bir yükselişin işareti olarak borsacılar bunu değerlendirmiyorlar ve bu nedenle her şeyi net olarak vermek istemiyorlar. Piyasa şu anda yatırımcının satın alma isteği eksikliğinden muzdarip. QC Partners’tan borsa gözlemcisi Thomas Altmann, piyasa katılımcılarının “son derece gergin” olduğunu söylüyor. Yükselen faiz oranları, yüksek enflasyon ve ekonomiyle ilgili endişeler arasındaki gerilimde pek çoğu büyük risk almaya cesaret edemiyor. Altmann, “Ekonomik ve politik risklerle dolu mevcut piyasa ortamında satın almaya cesaret eden çok az kişi var” dedi.

DAX Analizi 27 Eylül, Genel olarak, DAX endeksi (DAX 40) için 12.000 puanın bir sonraki sabit nokta olabileceğinden korkuluyor. Ancak bir önceki gün, önde gelen endeks Cuma gününden itibaren en düşük seviyesini korudu, bazı piyasa gözlemcileri biraz olumlu bahsetti. Neredeyse 12.181 puanlık iki yılın en düşük seviyesine yaklaşmıştı, ancak daha sonra istikrar kazandı. Bu, bu alanda yeni bir destek hattı oluşturabilir.

Bu arada, ekonomik tarafta, yeni işlem gününün odak noktası öncelikle ABD’den gelen veriler olacak. Şirketler söz konusu olduğunda, yatırımcılar borsanın arka sıralarından bilançoları işlemek zorundadır: örneğin tohum üreticisi KWS Saat (KWS SAAT SECo), artan gelirlerle yeni yılda karlılığını artırmak istiyor. Geçen mali yılda, küçük ölçekli SDax endeksindeki şirket, satışlardaki artışa rağmen azalan bir marj elde etmişti.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Verbio’da (VERBIO United BioEnergy) ışık ve gölge de var. Olumlu ortam sayesinde, biyoyakıt üreticisi geçtiğimiz mali yılda rekor sonuçlara ulaştı ve kademeli olarak yükselen kendi tahminlerini karşıladı. Hafta sonundan önce bile, yönetim kurulu Temmuz ayından bu yana devam eden yeni mali yıl için karda bir düşüş ilan etmişti, ancak piyasa şimdiye kadar daha azını bekliyordu.

DAX Analizi 27 Eylül, Ayrıca bazı analist çalışmaları hareket edebilir. Örneğin HUGO BOSS, Deutsche Bank’ın moda grubundaki hisseler için satın alma tavsiyesini iptal etmesi nedeniyle borsa önünde baskı altına girdi. Goldman Sachs uzmanları, spor malzemeleri üreticisi adidas’ı olumlu değerlendirdi ve kötüleşen tüketici ortamı nedeniyle satın alma puanlarını geri çekti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

DAX 40 Varta hisseleri nihayetinde serbest düşüşte

Alireza

22 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 5 Eylül

Alireza