Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

Lufthansa hisse durumu

Lufthansa Hava Yolları

Lufthansa ile pilotlar arasında başka müzakere planlanmadı

İlk grev dalgasının ardından, şimdilik Lufthansa ve pilotları arasında yeni bir müzakere yok.

Frankfurt’taki Vereinigung Kokpit sendikası sözcüsü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şimdiye kadar ne somut randevular ne de iyileştirilmiş bir teklif alınmadığını söyledi. Bir şirket sözcüsü, Lufthansa‘nın temel olarak konuşmaya istekli olduğunu vurguladı, ancak belirli bir tarih belirtmedi.

İkinci bir grev dalgası muhtemelen ancak müzakerelerin yenilenmesiyle önlenebilirdi. Geçen hafta Cuma günü, tüm gün süren pilot grevi nedeniyle 130.000 yolcuyla 800’den fazla uçuş iptal edildi. Lufthansa‘ya göre 32 milyon euro zarar gördü. Cumartesi günü, Frankfurt ve Münih merkezlerindeki uçuş operasyonları hızla tekrar dengelendi.

Münih İş Mahkemesi önünde, VC, toplu pazarlık iddiasının bir ayrıntısını değiştirdi. Yargıçlar ayrıca gelecek yıldan itibaren otomatik enflasyon tazminatı ile ilgili yasal endişeleri dile getirdiklerinden, şimdi yüzde 8,2’lik bir “sabit oranlı” enflasyon tazminatı talep ediliyor. Cari yılda, maaşların yüzde 5,5 oranında artması bekleniyor. Ayrıca yeni bir maaş tablosu ve hastalık günleri, tatiller ve eğitim için daha fazla para olacaktı.

Lufthansa First Class | Lufthansa

Lufthansa‘ya göre, birleşik VC gereksinimleri kokpitteki personel maliyetlerini yüzde 40 artıracak. Bu nedenle ek yük, iki yıllık bir süre içinde yaklaşık 900 milyon Euro tutarında olacaktır. Yüksek borçlu şirket, Corona krizinin finansal sonuçlarını dikkate almadan bile bunun haklı çıkarılamaz olduğunu söyledi.

Verdi sendikası, yer personelinin bir günlük uyarı grevi ile Almanya’nın en büyük havayolu şirketindeki uçuş operasyonlarını sadece Temmuz ayında neredeyse felç etti. Uçuş görevlileri sendikası Ufo, sonbaharda üyeleri için pazarlık yapmak istiyor. Pilotların greviyle “açık ve koşulsuz dayanışma” ilan etti.

Lufthansa hisseleri XETRA üzerinden geçici olarak yüzde 2,12 oranında daha ucuza 5,82 avroya yükseldi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Nasdaq 100 nedir?

Related posts

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Auto1 payı odakta: hızlı büyümeye rağmen borsa çöküşü

Alireza

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

Alireza