Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 4 Ekim

DAX Analizi 4 Ekim- DAX Analizi 14 Ocak - DAX Analizi 11 Temmuz

DAX Analizi

DAX Analizi 4 Ekim, Salı günü, Alman borsasındaki en önemli fiyat barometreleri, Ekim ayının hareketli başlangıcından itibaren önemli kazanımlarla devam etti. İşlem haftasının ikinci gününde, merkez bankalarının daha az sert para politikası uygulayacağı umudu en önemli fiyat belirleyicisi olmaya devam etti. Alman lider endeksi DAX endeksi (DAX 40) yüzde 2,82 artışla 12,553,86 puana ulaştı. Orta ölçekli şirketler için MDax yüzde 2,46 artarak 23.228,11 puana yükseldi. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50, yüzde 3,3’lük bir artı ile daha da fazla değer kazandı.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 4 Ekim

Alman borsası, endekslerin geçen hafta birkaç yılın en düşük seviyelerine ulaşmasının ardından yeni bir hayata uyanıyor. DAX endeksi (DAX 40) , 11.862 puanla Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Bu aşırı satım seviyesinde, birçok borsacı yakın zamanda yaklaşan bir istikrara işaret etmişti.

Wall Street şu anda toparlanma hızını belirliyor. ABD endeksleri de önceki güne güçlü bir başlangıç ​​yaptı ve bu Salı günü ticaretin başlangıcında tekrar net kazançlar görmesi bekleniyor. Credit Suisse uzmanlarına göre, son yirmi yılın en zayıf Eylül ayından sonra, bir gün önce yayınlanan ABD endüstrisinden gelen hayal kırıklığı yaratan ruh hali verileri yardımcı oldu. Bu gerileme, yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın para politikası üzerindeki dizginleri daha da sıkılaştıracağına dair endişelerini azalttı.

Nasdaq 100 nedir?

DAX Analizi 4 Ekim, Emden Research’ten analist Timo Emden, “Alman borsası, ABD Merkez Bankası’nın ABD ekonomisini çöküşten kurtarmak için mevcut faiz artırım döngüsünde yakında hızlandırıcıdan ayağını çekebileceği umuduyla domine ediliyor” dedi. “Faiz oranlarını düşürmeyle ilgili fanteziler, giderek artan bir şekilde aşırı satılan piyasa durumu karşısında pazarlıklarını bozmak isteyen fiyat avcılarını giderek daha fazla cezbediyor.” Avustralya’daki merkez bankasının kilit faiz oranını beklenenden daha az artırması bu resme uyuyor.

Almanya’da teknoloji ve çip stokları Salı günü Avrupa genelindeki eğilime paralel olarak güçlü seyretti. Infineon, DAX endeksi (DAX 40) ‘taki en yüksek değerler arasında yüzde 4,3 kazandı, SAP için yüzde üçten fazla yükseldi. Merkez bankalarının biraz daha az baskı yapacağına dair umutlar, faize duyarlı sektörü harekete geçirdi. Adidas hisseleri, Nike’ın yüzde beş artı ile hayal kırıklığı yaratan üç aylık rakamların ardından son zamanlardaki kayıplarından kurtuldu, Puma hisseleri yüzde dört iyi bir artış gösterdi. DAX endeksi (DAX 40) ‘ın zirvesinde Zalando yüzde 5,4 yükseldi. Ancak, çevrimiçi moda perakendecisinin hisseleri geçen hafta 2014’ten bu yana en düşük seviyesine geriledi.

DAX Analizi 4 Ekim, Yüzde 1,6 ile RWE, milyar dolarlık bir devralma sürecinde önceki güne göre önemli kârını sürdürdü. Enerji tedarikçisi şimdi kömürün aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmasını sekiz yıl öncesine kadar 2030’a getirmek istiyor. Aynı zamanda, mevcut yasal duruma göre yıl sonunda fiilen kapatılması gereken iki santral bloğu 2024 baharına kadar çalışmaya devam etmelidir.

Rheinmetall, MDax’ın sonunda yüzde 5,3 kaybetti. Borsacılar bunu Avustralya gazetelerinden Luchs keşif tankı ile Koreli rakip Redback arasındaki “Land 400 Faz 3” silahlanma programının bir parçası olarak alınan kararın ertelendiği yönündeki haberlere bağladılar. Piyasaya göre Rheinmetall’in 2022 sipariş hedefi muhtemelen Avustralya’dan iyi bir ürün içeriyor.

DAX Analizi 4 Ekim, Euro önemli ölçüde yükseldi ve en son 0,9930 ABD dolarına mal oldu. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Pazartesi günü referans oranını 0.9764 $ olarak belirlemişti.

Tahvil piyasasında, cari getiri bir önceki gün yüzde 2,01’den yüzde 1,70’e düştü. Rex emeklilik endeksi yüzde 1,61 artarak 130,02 puana yükseldi. Bund geleceği yüzde 0.73 artışla 141.80’e yükseldi

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

Symrise AG Hisseleri DAX 40 ‘ta

Alireza

Enerji Fiyatları; Avrupa’da yükselen enerji fiyatları dikkatleri üzerine çekti

Alireza

DAX 40: Çok az değişiklik bekleniyor

Alireza