ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

SDax’ta Vitesco bekleniyor

Sdax

SDax’ta Vitesco bekleniyor

SDax nedir? DAX endeksi (DAX 40 endeksi) bileşiminde yakın zamanda herhangi bir değişiklik olmaması gerekirken, DAX endeksinin altındaki endekslerdeki değişiklikler muhtemelen Aralık ayında da devam edecek. Ayrıca oyunda ve şimdi MDAX’ta bir yer için aday olan Deutsche Wohnen (Deutsche Wohnen SE), ancak Ekim sonunda lider Dax endeksinden çıkarıldı. Nedeni, dönüştürülebilir bir tahvil.

Çünkü: 26 Ekim’de Deutsche Börse, Deutsche Wohnen’in 29 Ekim’de Vonovia’nın (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) devralmasının bir parçası olarak Dax for Beiersdorf’taki yerini boşaltmak zorunda kalacağını duyurdu. Yüzde onun çok altına düşen halka arzı adlandırmasının nedeni, Dax ailesinin endekslerinden otomatik olarak çıkarılması için bir kriter.

SDax nedir? Beiersdorf’un katıldığı gün, Deutsche Wohnen daha önce web sitesinde duyurulan hisse senetlerine dönüştürülebilir tahvilin erken kullanımı hakkında bir oy hakkı bildirimi yayınladı. Yatırım bankası Stifel Europe’dan endeks uzmanı Luca Thorißen, nihayetinde yeniden önemli ölçüde artan hisse sayısının halka açıklık oranını yüzde on işaretinin üzerine geri getirdi ve “Deutsche Wohnen’in 20 Aralık’ta MDAX’a katılmak zorunda kalacağı” dedi.

SDax nedir?

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

SDax'ta Vitesco bekleniyor- sdax

Uzmana göre, Deutsche Wohnen otomotiv tedarikçisi Hella’yı (HELLA GmbHCo) Fransız rakibi Faurecia’nın şu anda neredeyse yüzde 80’ini güvence altına aldığı orta ölçekli değerler endeksinden çıkaracak gibi görünüyor.

SDax nedir? Buna ek olarak, zooplus’ın uzatılan devralma süresinin Kasım ayı sonunda sona ermesi ve bunun sonucunda serbest ticarete konu olan Zooplus hisselerinin oranının önemli ölçüde düşmesi nedeniyle orta büyüklükteki hisse senetleri endeksinde daha fazla artış olması muhtemeldir. Bununla birlikte, hala yüzde ondan fazla olduğu için, evcil hayvan malzemeleri için çevrimiçi perakendeci SDAX ‘a güvenle girebilir. Buna karşılık, son duruma göre (30 Kasım), Shop Apotheke (Shop Apotheke Europe NV) MDax’a dahil edilmelidir.

Ayrıca, SDax küçük sermaye endeksinde yapılacak bazı ek değişiklikler var. Otomotiv tedarikçisi Continental, BT hizmet sağlayıcısı GFT Technologies (GFT SE) ve baskı makinesi üreticisi Heidelberger Druck’tan (Heidelberger Druckmaschinen) ayrılan sürücü yan kuruluşu Vitesco (Vitesco Technologies).

Çevrimiçi perakendeciler Home24 ve Westwing’in yanı sıra silah şirketi HENSOLDT ve agar ve yapı malzemeleri satıcısı BayWa, çekilme adayları olarak kabul ediliyor.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

SDax nedir? Deutsche Börse, 3 Aralık Cuma günü Kasım ayı sonu itibarıyla sıralama bazında Dax ailesi için olağanüstü bir inceleme yapacak ve sonuçları ABD piyasası kapandıktan sonra açıklayacak. Herhangi bir değişiklik 20 Aralık Pazartesi günü uygulanacaktır.

Endeks değişiklikleri, gerçek endeksleri kopyalayan fonlar için özellikle önemlidir (örneğin, fiziksel olarak kopyalanan ETF’ler). Daha sonra yeniden tahsis edilmeli ve buna göre yeniden tahsis edilmelidir, bu da hisse fiyatı üzerinde etkili olabilir.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

QIAGEN Hisse Senedi ; Şaşırtıcı Derecede Güçlü

Alireza

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 12 Eylül

Alireza