ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Akşam Analizi 2 Aralık

Akşam Analizi 2 Aralık - DAX Analizi 18 Mart

Yine kayıplar – Dax baskı altında

Akşam Analizi 2 Aralık DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe günü tekrar düştü ve en son zikzak seyrine devam etti. CMC Markets UK’den analist Michael Hewson, yeni Coronavirus varyantı Omikron hakkındaki haberlerin, hala baskın olan Delta varyantının Avrupa’da öfkelenmeye devam ettiğini ve Alman sağlık sistemini dize getirmekle tehdit ettiği gerçeğini gölgede bıraktı.

İşlemlerin kapanışında önde gelen Alman endeksi yüzde 1.35 kayıpla 15.263.11 puana geriledi. Omikron’un geçen Cuma ortaya çıkmasından bu yana düştüğü yaklaşık 15.000 ila 15.550 puan arasındaki işlem aralığında kaldı.

Akşam Analizi 2 Aralık orta büyüklükteki hisse senetlerinin MDAX’ı nihayetinde yüzde 1,62 düşüşle 33.774,43 puana geriledi. Önde gelen Euro bölgesi endeksi Eurostoxx 50 (EURO STOXX 50) için yüzde 1,70 düşüşle 4108,02 puana geriledi. Fransa ve İngiltere’de de ulusal endeksler düştü. Ancak ABD’nin önde gelen endeksi Dow Jones Industrial, Avrupa ticaretinin sonunda açıkça pozitifti.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Akşam Analizi 2 Aralık federal ve eyalet hükümetleri Almanya’da yeni kısıtlamalar üzerinde anlaştılar. Mağazaların yanı sıra kültür ve eğlence etkinliklerinde, yalnızca koronavirüse karşı aşılanmış veya bir enfeksiyondan iyileşmiş kişilere erişim sağlanacaktır. Örneğin kulüpler ve diskolar, enfeksiyon riski nedeniyle çok sayıda korona enfeksiyonu varsa da kapatılacaktır.

Akşam Analizi 2 Aralık Delivery Hero ve Zalando gibi pandemik vurguncuların kağıtları Perşembe günü hala satıldı: En büyük Dax kaybedeni olarak yemek dağıtım hizmetinin hisseleri yüzde yediden fazla düştü, çevrimiçi moda perakendecisininki ise neredeyse yüzde beş.

Akşam Analizi 2 Aralık ABD

Akşam Analizi 2 Aralık ABD para politikasının beklenen sıkılaşmasına ek olarak, Apple‘ın yeni iPhone’una yönelik görünüşte düşen talebin bir raporu, Avrupa’daki teknoloji şirketlerinin kağıtlarını etkiledi. Infineon, neredeyse yüzde dört buçuk eksi ile üçüncü en zayıf DAX değeriydi.

Kurumsal hedefler açıklandıktan sonra, emlak portalı operatörü Scout24’ün hisseleri MDax’ın sonunda neredeyse yüzde dokuz düştü ve Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı. JPMorgan analisti Marcus Diebel’e göre, 2022 için faaliyet sonucu tahmini oldukça zayıf ve önceki varsayımının altında. Diebel, orta vadeli hedefleri cesaretlendirici olarak nitelendirdi.

TeamViewer’ın hisse fiyatı yeniden rekor düşük seviyeye indi, sonunda başlıklar yüzde beşten fazla kaybetti. Yazılım üreticisi, büyük Avrupa endekslerinde üç hafta içinde yapılacak değişiklikler nedeniyle geniş Stoxx Europe 600’den ayrılmak zorunda. Bu kaderi, emlak grubu Grand City Properties ve ev için düşük sarf malzemeleri için çevrimiçi perakendeci zooplus ile paylaşıyor. 20 Aralık Pazartesi gününden itibaren artık endekste listelenmeyecekler. Teamviewer’ın düşüşü, şirketin yüksek büyüme hedeflerini düşürmesinin ardından son aylarda hisse fiyatındaki keskin düşüşü takip ediyor.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Akşam Analizi 2 Aralık Thyssenkrupp (thyssenkrupp), yatırımcı günü münasebetiyle sanayi ve çelik grubundan uzun bir açıklama yapmadı. Zaten sabah ticaretinde, hisse senetleri kırmızıya döndü, sonunda neredeyse yüzde iki buçuk kırmızıydı. Bir komisyoncu, faiz, vergi ve özel etkilerden önce orta vadeli hedeflenen kar marjını ve ayrıca devralmalardan önce hedeflenen pozitif serbest fon akışını övdü. Ancak bazı analistler, Uhde hidrojen bölümünün planlanan halka arzında yeni bir şey olmadığını vurguladı. Yakın zamanda Thyssenkrupp, yatırımların mevcut seviyede kalmaması gerektiğini ve satın almaların ancak gelecekte tekrar gündeme gelebileceğini duyurdu.

Euro fiyatı

Euro en son 1.1307 dolara mal oldu. Avrupa Merkez Bankası (ECB) daha önce referans oranını 1.1339 dolar olarak belirlemişti.

Akşam Analizi 2 Aralık Alman tahvil piyasasındaki mevcut getiri, önceki gün eksi yüzde 0,42’den eksi yüzde 0,45’e düştü. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,14 artarak 145,46 puana yükseldi. Bund’un geleceği yüzde 0,01 artarak 172,60 puana yükseldi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40: Çok az değişiklik bekleniyor

Alireza

20 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri

Alireza

20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza