ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Öğlen Analizi 2 Aralık

DAX Analizi 21 Mart- DAX Endeksi Öğlen Analizi

Omicron belirsizliği ağır basıyor ve volatilite neden olmaya devam ediyor

DAX Öğlen Analizi 2 Aralık , Yeni Coronavirus varyantı Omicron’un ortaya çıkmasından bu yana borsadaki yüksek dalgalanmalar Perşembe günü de devam etti. Almanya gösterge endeksi DAX endeksi (DAX 40 endeksi), önceki gün kaydettiği önemli toparlanmanın ardından yeniden yüzde 1,70 düşüşle 15.209,49 puana geriledi. Orta büyüklükteki hisse senetlerinin MDAX’ı yüzde 2,17 azalarak 33,584,13 puana geriledi. Euro Bölgesi’nin önde gelen barometresi olan EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 1.9 değer kaybetti.

DAX Öğlen Analizi 2 Aralık , Omicron haberleri fiyatları önemli ölçüde hareket ettirmeye devam ediyor. ABD’deki ilk Omicron vakası, önceki gün New York’ta fiyatların düşmesine neden oldu. Yatırımcılar güvensiz ve gergin. Broker IG’den analist Christian Henke, yeni mutantın yayılmasının çok büyük bir sürpriz olmadığını yazdı. Şimdi soru, mRNA aşılarının Omicron’a karşı ne ölçüde koruma sağladığı ve hastalığın nasıl ilerlediğidir. Korkunç soru, her şeyin yeni kısıtlamalar ve kilitlenmelerle yeniden başlayıp başlamayacağı ve bunun ekonomik kalkınmayı yeniden yavaşlatıp yavaşlatmayacağıdır.”

DAX Analizi 2 Aralık

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Öğlen Analizi 2 Aralık , Federal ve eyalet hükümetleri Almanya’da yeni kısıtlamalar üzerinde anlaştılar. Mağazaların yanı sıra kültür ve eğlence etkinliklerinde, yalnızca koronavirüse karşı aşılanmış veya bir enfeksiyondan iyileşmiş kişilere erişim sağlanacaktır. Örneğin kulüpler ve diskolar, enfeksiyon riski nedeniyle çok sayıda korona enfeksiyonu varsa da kapatılacaktır.

Teslimat Kahramanı ve Zalando gibi pandemik vurguncuların kağıtları Perşembe günü satıldı, Teslimat Kahramanı yüzde 7,3 düşerek Dax’ta arka sıralara yükseldi.

DAX Öğlen Analizi 2 Aralık

Apple’ın yeni iPhone’una yönelik görünüşte azalan taleple ilgili bir rapor, yarı iletken şirketlerinin ve Apple tedarikçilerinin kağıtlarını da etkiledi. Infineon yüzde 4,6 kaybetti.

Tahminlerin açıklanmasının ardından emlak portalı işletmecisi Scout24’ün MDax’taki hisseleri Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyeye geriledi. En son eksi yüzde 8,3 oldu. JPMorgan analisti Marcus Diebel’e göre, 2022 faaliyet sonucu için tahmin oldukça zayıf ve önceki varsayımının altında. Diebel, orta vadeli hedefleri cesaretlendirici olarak nitelendirdi.

DAX Öğlen Analizi 2 Aralık , TeamViewer’ın hisse fiyatı yeniden rekor düşük seviyeye indi, en son başlıklar yüzde 6.4 kaybetti. Yazılım üreticisi, büyük Avrupa endekslerinde üç hafta içinde yapılacak değişiklikler nedeniyle geniş Stoxx Europe 600’den ayrılmak zorunda. Bu kaderi, emlak grubu Grand City Properties ve ev için düşük sarf malzemeleri için çevrimiçi perakendeci zooplus ile paylaşıyor. 20 Aralık Pazartesi gününden itibaren artık endekste listelenmeyecekler. Teamviewer’ın düşüşü, şirketin yüksek büyüme hedeflerini önemli ölçüde azaltmasının ardından son aylarda hisse fiyatlarındaki keskin düşüşü takip ediyor.

DAX Öğlen Analizi 2 Aralık ,  Perşembe günkü hisse yeniden sınıflandırmaları özellikle Dürr, KRONES ve S&T hisselerini etkiledi. Deutsche Bank şimdi, içecek dolum sistemi üreticisi Krones ve sistem üreticisi Dürr’ün kağıtlarını alıcılara tavsiye ediyor. Krones yüzde 2,2, Dürr bile yüzde yedi arttı. BT şirketi S&T’nin hisseleri, analiz şirketi Stifel’in bir satın alma önerisinden yüzde 2,6 artı bir artı ile arkadan rüzgar aldı. Continental yüzde 2,7 kaybetti. İngiliz yatırım bankası Barclays, otomobil parçası tedarikçisinin kağıdının notunu “Zayıf” olarak düşürdü.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Öğlen Analizi 2 Aralık ,  Thyssenkrupp (thyssenkrupp), yatırımcı günü münasebetiyle sanayi ve çelik grubundan uzun bir açıklama yapmadı. Zaten sabah ticaretinde, hisse senetleri kırmızıya döndü, son zamanlarda neredeyse yüzde dört daha düşüktü. Bir borsacı, faiz, vergiler ve özel etkilerden önce orta vadeli hedeflenen kar marjını ve devralmalardan önce hedeflenen pozitif serbest nakit akışını övdü. Ancak bazı analistler, Uhde hidrojen bölümünün planlanan halka arzında yeni bir şey olmadığını vurguladı. Yakın zamanda Thyssenkrupp, yatırımların mevcut seviyede kalmaması gerektiğini ve satın almaların ancak gelecekte tekrar gündeme gelebileceğini duyurdu.
Euro en son 1,1333 ABD dolarına mal oldu. Avrupa Merkez Bankası (ECB), önceki gün referans oranını 1.1314 dolar olarak belirlemişti.

Alman tahvil piyasasındaki mevcut getiri, önceki gün eksi yüzde 0,42’den eksi yüzde 0,45’e düştü. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,14 artarak 145,46 puana yükseldi. Bund vadeli endeksi yüzde 0.15 artarak 172.84 puana ulaştı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

AVRUPA PİYASALARI 8 Eylül

Alireza

GER 40 Endeksi katılımcıları: GER 40’ta kimler işlem yapıyor?

Alireza

DAX Endeksi 18 Kasım

Alireza