ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 8 Nisan

Akşam Analizi 2 Aralık - DAX Analizi 18 Mart

DAX yeni bir kurtarma girişimi başlatmalı

DAX Analizi 8 Nisan

DAX Analizi 8 Nisan , DAX endeksi (DAX 40 endeksi), Cuma günü tekrar toparlanmaya çalışmalı ve böylece ABD borsalarının istikrarını takip etmelidir. Borsanın başlamasına neredeyse dörtte üç kala, X-Dax öncü endeks için bir gösterge olarak yüzde bir artışla 14.224 puana ulaştı. Bu, Alman borsa barometresinin yeniden 14.000 puanın üzerine önemli ölçüde yükseleceği anlamına gelir. Yakın zamanda yakınlarına geri dönmüştü. Haftalık bazda, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) şu anda yüzde 1.5 kırmızıda.

Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin de (EURO STOXX 50) Cuma günü biraz daha yüksek olması bekleniyor.

DAX Analizi 8 Nisan ,Wall Street’te Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) ve Nasdaq endeksleri (NASDAQ Composite Index) zayıf bir başlangıcın ardından pozitife dönmeyi başardı. SPI Asset Management’tan Stephen Innes’e göre, özellikle düşen fiyatlar ile petrol piyasasındaki gevşeme yardımcı oldu. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik savaşının piyasalar üzerindeki etkisini hafifletmek amacıyla daha önce 120 milyon varil ham petrol rezervi daha yayınladı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 8 Nisan ,Ayrıca Innes’e göre yatırımcılar, önümüzdeki hafta başlayacak olan ilk çeyreğin raporlama sezonundan oldukça eminler. Her zamanki gibi, ilk rapor veren bankalar olacak ve ABD faiz oranlarındaki geri dönüş göz önüne alındığında, sektör için iyimserlik var. Bununla birlikte, piyasa uzmanına göre, genel olarak, piyasadaki durum, enflasyon ve durgunluk korkularının arka planına karşı zor olmaya devam ediyor.

DAX Analizi 8 Nisan

DAX Analizi 8 Nisan ,Şu anda Alman piyasasında bireysel hisse senetleri hakkında çok az haber var. DAX endeksi (DAX 40 endeksi),ta Deutsche Post’un (Deutsche Post) CEO’su Frank Appel, gelecekte Deutsche Telekom’un (Deutsche Telekom) denetleme kuruluna da liderlik edecek. Bir önceki akşam, Yıllık Genel Kurul’un ardından en büyük Alman telekomünikasyon grubunun denetim organı tarafından Denetim Kurulu Başkanı seçildi. Buna ek olarak, T-hissesi Cuma günü hisse başına 64 sent temettü hariç olarak alınıp satılacak ve hisse geri alımı Deutsche Post’ta başlayacak.

DAX Analizi 8 Nisan ,Bir bayiye göre, Wolfsburglu Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisinin ABD’deki pil üretimini artırma niyetinde olması Volkswagen’in (Volkswagen (VW) vz) payı için olumlu olarak değerlendirilebilir. Amaç ABD’de elektrikli araç üretimini artırmak ve Tesla’ya meydan okumak. Ancak ona göre, Audi ve Porsche yan kuruluşları tarafından Formula 1’e olası bir giriş için onaylanan planlar muhtemelen daha az iyi karşılanacak. VW hissesi, Perşembe günü kapanan Xetra borsasına kıyasla Tradegate’de hafifçe yükseldi.

DAX Analizi 8 Nisan ,Perakendeci ayrıca, en azından borsadan önce Tradegate’e olumlu tepki vermiş olan HUGO BOSS hissesi için olası bir fiyat sürücüsüne de değindi: Mart ayının sonunda, Fraser Group, moda şirketindeki hissesini MDAX’tan doğrudan artırdı ve Mart sonunda dolaylı olarak 17,9’dan 23’e yüzde 2 arttı.
CTS Eventim ayrıca Tradegate’e gitti. Özel banka Berenberg tarafından “satın alma”ya geçiş ve 70’ten 80 avroya yükseltilmiş bir fiyat hedefi tetikleyici olmalıdır. Analist Gerhard Orgonas, bilet satıcısı ve organizatörün pandemiden sonra bir “geri dönüş turuna” çıktığını yazdı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Endeksler analizi 14 Temmuz

Alireza

DAX Analizi 6 Nisan

Alireza

31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza