ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri, 27 AB ülkesinin büyükelçileri Rusya’ya karşı beşinci bir yaptırım paketi üzerinde anlaştılar, Post patronu Frank Appel Telekom’un yeni denetleme kurulu başkanı ve Rubin Ritter son yılında moda postasının başında sipariş şirketi Zalando 89 milyon avro ödeme aldı

 AB/RUSYA/ YAPTIRIMLAR

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri , 27 AB ülkesinin büyükelçileri Rusya’ya karşı beşinci bir yaptırım paketi üzerinde anlaştı. Bu, Fransız AB Konseyi Başkanlığı ve bir AB diplomatı tarafından açıklandı. Rusya’dan gelen enerji arzı da ilk kez etkilendi. Karar, 120 günlük geçiş süresi sağlanan Rus kömür teslimatlarının yasaklanmasını öngörüyor. Bu, AB ülkelerine başka tedarikçiler bulma fırsatı vermeyi amaçlamaktadır. Paket ayrıca AB limanlarının Rus gemilerine kapatılmasını da içeriyor. Ayrıca Rusya’ya diğer yüksek teknolojili ürünlerin ihracatı da kısıtlanacak. Fransa’nın AB Konseyi Başkanlığı, “Bu çok kapsamlı paket, Rusya’ya yönelik yaptırımları yeni alanlara genişletiyor” dedi.

 DEUTSCHE TELEKOM

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri , Posta patronu Frank Appel, Telekom’daki denetleme kurulunun yeni başkanı. Bonn’daki Yıllık Genel Toplantının sonunda, görevi sona eren Denetim Kurulu Başkanı Ulrich Lehner, çoğunluğun kendisinin seçilmesi lehinde oy kullandığını duyurdu. Yüz yüze bir olay olarak gerçekleşen Corona krizinin patlak vermesinden bu yana bir Dax grubunun ilk hissedar toplantısıydı.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri  VW

Audi ve Porsche yan kuruluşları, Formula 1 yarış serisine “olası” bir giriş yapmayı planlıyor. Bir Volkswagen sözcüsü, bir VW denetleme kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, grubun yönetim kurulu ve denetim kurulları ile yan kuruluşlarının ilgili planları doğruladığını söyledi. “Audi ve Porsche markaları daha sonraki bir tarihte bilgi verecek” dedi. Audi en son McLaren ile ilişkilendirilmişti. Mart ayının sonunda, içeriden biri Ingolstadt merkezli VW yan kuruluşunun McLaren’in satın alınmasının yarım milyar avroya mal olmasını istediğini söyledi. Porsche, Red Bull ile uzun vadeli bir ortaklığa girmek istiyor.

 ZALANDO

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri , 2021’de bir Dax şirketinin muhtemelen en çok maaş alan patronu, Haziran ayından bu yana özel bir şahıstı. Yıllık rapora göre, Rubin Ritter, moda posta siparişi şirketi Zalando’nun yönetiminde son yılında 89 milyon avroluk bir ücret aldı. Bunun aslan payı, Ritter’in 2011, 2013 ve 2014’te – çoğunlukla Zalando halka açılmadan önce – aldığı hisse senedi opsiyonlarıyla ilgilidir. İstifasından önce bile 42,5 milyon avroluk ve ardından 46,6 milyon avroluk bir opsiyon kullandı. Zalando’nun kurucuları olan eş CEO’lar Robert Gentz ​​ve David Schneider, 2021 opsiyon programları sayesinde her biri 45,5 milyon avroya ulaştı.

 RIO TINTO/RUSAL

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri , İngiliz-Avustralya madencilik devi, Queensland Alümina rafinerisinin üretiminden tek başına sorumlu. Rafineri kısmen Rus alüminyum üreticisi Rusal’a aittir. Avustralya’nın Rusya’ya yönelik son yaptırımları arasında alümina ve alüminyum cevherlerine yönelik ihracat yasağının yanı sıra, Queensland Alümina’da hisse sahibi olan Rus milyarder ve eski Rusal başkanı Oleg Deripaska’ya yönelik yaptırımlar yer alıyor.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Sabah Analizi 28 Aralık

Alireza

DAX Analizi 22 Şubat

Alireza

Piyasalarda 28 Nisan işlem günü

Alireza