ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX 10 Ocak Son Durumu

DAX 10 Ocak Son Durumu

DAX Endeksi haftaya sakin bir başlangıç ​​yaptı

DAX 10 Ocak Son Durumu , Pazartesi günü Alman borsasında alım satım, kısıtlama ve biraz sinirlilik ile karakterize edildi. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) sadece kısa bir süre için 16.000 puanın üzerine yükseldi, ancak daha sonra yeni yılda 15.840 puanla bir önceki en düşük seviyesine geriledi. 15.931.20 noktada, öğlen saatlerinde bu aralığın yaklaşık ortasına yerleşti. Kırmızıda sadece yüzde 0.10 idi. Aynı zamanda, MDAX yüzde 0,50 kayıpla 34.799,40 puana geriledi.

Index-Radar’dan grafik uzmanı Andreas Büchler, Dax’ın hemen altında olduğu bir önceki haftaya bakarak, “Şu anda, piyasa katılımcıları Alman hisse endeksini bir önceki yılın en yüksek fiyatının üzerinde almaya hazır değiller,” dedi. 16.285 puanlık rekor seviye geldi, ancak daha sonra yenilenen ilgi korkusu nedeniyle önemli ölçüde düştü.

DAX 10 Ocak Son Durumu

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Büchler’in devam ettiği gibi, Dax’taki en son gelişme “teknik analistler tarafından bir konsolidasyonun olası bir habercisi olarak görülüyor.” Büyük bir düşüş riski düşük kalıyor, ancak en geç 15.000 veya 14.800 puanda, yatırımcılardan yeniden talep artışı beklenebilir. Bu alanda, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) geçen yıl defalarca geri dönmeyi başarmıştı.

DAX 10 Ocak Son Durumu ,Credit Suisse’deki piyasa stratejistleri, faiz oranı ve pandemi riskleri nedeniyle hisse senetlerinin şu anda portföyde nötr olarak ağırlıklandırılmasını tavsiye ediyor. Büyük İsviçre bankasındaki uzmanlara göre, hisse senetleri önümüzdeki altı ay içinde güçlü bir küresel büyüme beklentisiyle yukarı yönlü potansiyel sunmaya devam ediyor. ABD’den gelen enflasyon verilerinden ve kurumsal raporlar sezonunun başlangıcından hafta boyunca yatırımcılar için yeni izlenimler olmalıdır.

DAX 10 Ocak Son Durumu ,Goldman Sachs’ın BMW için bir satın alma önerisi de dahil olmak üzere bazı analistlerin sesleri Pazartesi günü dikkat çekti. Sonuç olarak, otomobil üreticisinin hisseleri yüzde 2,3 ile en büyük DAX kazananları arasında yer aldı. Ortak girişim BMW Brilliance Automotive’in planlanan konsolidasyonunun arka planına karşı, analist George Galliers otomobil üreticisinin olumlu değerlendirmesini övdü.

Infineon‘da Citigroup’tan bir satın alma tavsiyesi Pazartesi günü sadece kısa bir etki yaptı, burada fiyat yüzde 1,5 oranında kırmızıya döndü. Bu, yatırımcıların şu anda teknoloji sektöründen gelen değerlerden kaçındığı gerçeğini değiştirmedi. Aynı zamanda, artan enflasyon ve faiz oranı endişeleri, nihayetinde yatırımcıları pahalı büyüme hisse senetlerinden uzaklaştırıyor.

DAX 10 Ocak Son Durumu , Dax’in arkasında, yüzde 2,5’e varan vergilerle çevrimiçi uzmanlar HelloFresh, Zalando ve Delivery Hero da dahil olmak üzere eski Corona vurguncuları Pazartesi günü bir kez daha toplandı.

DAX 10 Ocak Son Durumu

Pandemi ile yükselen sağlık değerleri de baskı altında kaldı. Laboratuar ekipmanı üreticisi Sartorius’un (Sartorius vz) hisseleri neredeyse yüzde dört indirimle Dax’ın altında kaldı. Öte yandan, bu sektördeki yatırımcılar Fresenius’tan (Fresenius SECo) yararlandı ve tıp grubunun hisseleri yüzde 3,8’lik bir artı ile Dax’ı geçti. Fresenius, pandemide sektördeki olumsuz etkilenen istisnalardan biriydi.

Sağlık segmentinde Siemens Healthineers hisseleri de yüzde üçten fazla değer kaybetti. Burada bayiler sabahları bir medya raporuna atıfta bulundular, buna göre medikal teknoloji şirketi Varian’ın milyar dolarlık satın alımından sonra daha büyük satın almalar için finansal boşluk yaratmak istiyor. Bir borsacıya göre, yatırımcılar bu tür raporlara biraz gergin tepki verme eğilimindedir.

DAX 10 Ocak Son Durumu , Borsaların ikinci sırasında, Lufthansa‘nın yüzde iki artan hisseleri toparlanma yolunda olumlu bir izlenim bırakmaya devam etti ve Eylül ayından bu yana yüzde 3,4’e ulaştı. Bununla birlikte, MDax’ta önde gidenler, yatırım bankası Oddo BHF tarafından “Outperform”a yapılan yükseltmenin ardından yüzde 3.5 daha güçlü Aixtron (AIXTRON SE) hisseleri oldu. Araştırmasında analist Stephane Houri, 2022’nin yarı iletken tedarikçisi için bir büyüme yılı olmasını bekliyor.

SDAX’ta, Vitesco’nun (Vitesco Technologies) hisseleri, sabah neredeyse yüzde beşlik bir ilk fiyat artışıyla pozitif olarak düştü, ancak bu, son zamanlarda yüzde 0.2’lik bir artı ile perspektife girdi. Continental’den ayrılan otomobil tedarikçisi, bir ABD otomotiv şirketinden alınan bir milyar avroyu aşan bir sipariş de dahil olmak üzere yurt dışından birçok büyük sipariş açıklamıştı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık

Alireza

Volkswagen Hissesi 9 Eylül

Alireza

DAX Analizi 2 Eylül

Alireza