Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Infineon Technologies

Infineon Technologies AG Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Infineon Technologies AG’nin (Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın) bağımsız bir şirket olarak kısa ömrü boyunca, dünyanın en büyük dördüncü DRAM üreticisi, Avrupa’nın en büyük ikinci yarı iletken üreticisi ve dünyanın en büyük on yarı iletken üreticisinden biri haline geldi. 33.800 çalışanı ile Infineon’un Avrupa, Asya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 16 üretim tesisi ve 29 araştırma ve geliştirme tesisi bulunmaktadır. Infineon Technologies üç ana çalışma alanı arasında iletişim; hafıza; ve otomobillere giren yarı iletkenleri içeren otomotiv. Infineon’un iletişim ürünleri ve hizmetleri, sabit hatlı iletişimi, kablosuz iletişimi ve güvenlik ve çip kart entegre devrelerini (IC’ler) kapsar. Şirket, 30 Eylül 2001’de sona eren mali yıl için yaklaşık 5,7 milyar Euro (5,2 milyar ABD Doları) kazanç bildirdi.

Infineon’un Bağımsızlığa Sıçrayışı

Eski Siemens Semiconductor olan Infineon Technologies AG, 1 Nisan 1999’da Siemens AG’nin tamamına sahip olduğu bir yan ürün olarak kuruldu. Bölünme, Siemens Semiconductor’ın 1998 mali yılı için 674 milyon ABD doları vergi öncesi gelir kaybı açıklamasıyla DRAM’lerdeki sert fiyat erozyonunu takip etti. Electronic News’in 22 Mart 1999 tarihli sayısında bildirildiği üzere, Siemens Yönetim Kurulu Başkanı Heinrich von Pierer Kasım 1998’de DRAM’deki düşüşün “sadece sürdüremeyeceğimiz kayıplara yol açtığını” belirtti. Bu, hissedarlarımız için adil değil.

24 Mayıs 1999 tarihli Electronic Buyers’ News, “31 Mart 1999’da sona eren altı ayda Infineon’un işletme zararları yaklaşık 56,7 milyon ABD Doları tutarındaydı. Infineon Technologies ayrıca yarı iletken bölümünün tüm mali yıl için yaklaşık 464,6 milyon ABD Doları kaybettiğini bildirdi. yıl Eylül’de sona erdi.” Bu tür dramatik kazanç tablolarıyla ilişkili riskleri azaltma ihtiyacı, yarı iletkenler için piyasa eğilimlerini takip ederken anlaşılabilir. 2001 yılı sonunda Siemens, Infineon Technologies hisselerinin sahipliğini % 41,3’e indirmişti.

Infineon Technologies yıllık raporunda potansiyel yatırımcılara açıklandığı gibi, yarı iletken endüstrisi döngüseldir ve “üretim fazlalığı, arz fazlası, daha düşük fiyatlar ve daha düşük gelir dönemlerini içeren ekonomik gerilemeler” tekrarlanır. Risk faktörlerinin ana hatları, yarı iletken ürünlerin satışlarının 1995’te % 40’tan fazla arttığını, 1996’da % 9 düştüğünü, 1997’de % 4 arttığını ve 1998’de % 8 arttığını açıkladı. 1999’da artış % 19 idi. 2000 yılında % 37’ye sıçradı ve bu süre zarfında Infineon Technologies % 72’lik bir gelir artışı kaydetti. Ne yazık ki, yarı iletken pazarı 2001 mali yılında “yarı iletken endüstrisindeki en geniş kapsamlı çöküşe” geldi.

DAX 40 Endeksi Infineon Technologies AG

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

 

Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği | Ger40.com

Değişken doğası bir yana, bağımsız olmanın acil avantajlarından biri, ana şirketin büyük bir müşteri olarak kalmasına rağmen Infineon’un Siemens dışında birçok yeni müşteri kazanabilmesiydi. Müşteri tabanının bu genişlemesi, Infineon’un bağımsız bir şirket olarak ilk büyük başarısıydı. Siemens Semiconductors’ın başkanı ve CEO’su Ulrich Schumacher, yeni şirketteki görevini sürdürdü.

Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Infineon Technologies İçin Üzücü Bir Yolculuk

Infineon Technologies halka açık bir şirket olarak ilk yılında, % 34’lük bir payla çipli kartlar için çip üretiminde dünya pazarına öncülük etti ve 10 Kasım 1999’da Electronics Weekly tarafından “güçlü bir sektördeki en etkileyici sanatçılardan biri” olarak gösterildi. Ana şirketi Siemens için yıl.” Aslında, Electronic Engineering Times 24 Ocak 2000’de, “Yonga üreticisi, önceki yıl eski Siemens AG birimi için 800 milyon ABD Doları zararın ardından ilk mali yılında toplam 70 milyon ABD Doları kar açıkladı.”

Infineon Technologies 2000 yılında kurulan diğer pazarlar arasında mobil iletişim, İnternet erişimi, elektronik bankacılık, elektronik ve mobil ticaret ile parmak ucu sensörleri gibi biyometrik sistemler dahil olmak üzere yenilikçi güvenlik ve kimlik doğrulama sistemleri yer aldı. Infineon Technologies ilk Bluetooth yonga seti ile birlikte gelişmiş şifreleme teknolojileri ve son teknoloji güvenlik bellek ürünleri ve denetleyicileri ile diğer sofistike ürünler ortaya çıkıyordu. Teslimat için uluslararası bir bilgisayar ve iletişim şirketleri konsorsiyumu, kısa menzilli kablosuz modemler üzerinde Bluetooth açık sistem standardını geliştiriyordu. Bununla birlikte, listelerdeki bu inanılmaz kazançlı yolculuk, 2000’in sonunda, diğer taraftan aşağı doğru yalpalamaya başlamadan önce, tiz bir şekilde durdu.

Infineon Technologies web sitesinde hissedarlara yazdığı bir mektupta CEO ve Başkan Ulrich Schumacher, 2001 yılında yarı iletkenler için pazar çöküşünün, genellikle büyümeyi sağlayan bellek ürünleri ve iletişim pazarları için fiyat ve talepteki önemli düşüşle ilgili olduğunu belirtti. İletişim pazarındaki yavaş büyüme nedeniyle, güvenlik ve çipli kart IC’lerine olan talep de düştü. Nihai sonuç, Infineon Technologies toplam gelirlerinin, 2000 mali yılındaki 7,3 milyar Euro’luk rekor gelire kıyasla 2001 mali yılında % 22 düşüşle 5,7 milyar Euro’ya düşmesi oldu. 2001’de hisse başına kayıp 0,92 Avro idi, 2000 yılındaki hisse başına kâr 1,83 Avro’ydu.

Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği | Ger40.com

Schumacher, bellek ürünleri üreticileri arasındaki yoğun fiyat savaşlarının, yılın ikinci yarısında iletişim ürünleri fiyatları üzerinde artan baskının eşlik ettiği “DRAM üreticileri arasında bir sarsıntıya” yol açtığını açıkladı. Yalnızca mobil iletişim için azalan talep, Infineon’un Kablosuz İletişiminin gelirlerinde % 18’lik bir düşüşe neden oldu. Neyse ki, güvenlik ve çipli kart entegreleri % 57, otomotiv ve sanayi gelirleri % 25, kablolu iletişim % 15 arttı.

Infineon Technologies, kesintiler sırasında Infineon Technologies Technologies gücünü ve üretkenliğini korumak için işi düzene sokmak ve maliyetleri düşürmek için akıllıca “Etki” adı verilen bir dizi önlem geliştirdi. Programın amacı, 2002 mali yılı sonuna kadar sermaye harcamaları dahil 1,5 milyar Euro’dan fazla nakit tasarrufu elde etmekti. Tasarrufların yaklaşık % 70’i personelle ilgili değildi, ancak düzenli çalışma ortamı 2001 yılı sonuna kadar 2.400 kişinin işten çıkarılmasını gerekli kıldı. Temmuz 2001’de yapılan ikinci bir halka arz, Infineon’a 1,5 milyar Avro’yu kazandırdı ve Infineon Technologies, Avro’dan fazlasını aldı. Kızılötesi bileşenleri işini elden çıkararak ve bir opto-yarı iletken ortak girişimindeki hissesini satarak 650 milyon. Finansal olarak biraz istikrara kavuşan Infineon Technologies, özel olarak geliştirilmiş bellek ürünleri ve yüksek performanslı yongalar için daha az değişken pazarlardaki rolünü genişletti.

Infineon Technologies Stratejik Hedefi

Infineon Technologies yıllık raporunda belirtildiği gibi Infineon Technologies, yarı iletken endüstrisinin hızla büyüyen alanlarını hedefleyerek karlı bir büyüme elde etmeyi ve yarı iletken endüstrisinde lider bir yenilikçi olarak konumunu güçlendirmeyi planladı. Infineon Technologies, çeşitli teknolojilerini (özellikle karma sinyal, radyo frekansı, gömülü dijital sinyal işleme, gömülü kontrol, güç, DRAM ve gömülü DRAM’deki güçlü yönler) iletişim sistemlerindeki temel uygulamalara odaklayarak bu hedefe ulaşmayı planladı. otomotiv ve endüstriyel elektronik sistemlerin yanı sıra konuşma ve verilerin kablosuz ve kablolu iletimi. Amacı, yenilikçi ürünler ve hizmetler sağlamak ve dünya standartlarındaki üretim tesislerini tam anlamıyla kullanmak ve uygun olduğu şekilde genişletmekti. Infineon Technologies Technologies bunu yaparak müşterilerinin kendi pazarlarında başarılı olmalarını sağlamayı amaçladı. Infineon Technologies, müşterileri arasında endüstri liderleriyle çalışarak, yarı iletken endüstrisinde ön saflarda yer almaya devam etmek için gereken bilgi ve deneyimi geliştirdiğine inanıyordu.

Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Infineon Technologies Bellek Ürünleri

DRAM (Dynamic RAM) üretimi, şirketin gelirinin % 30 ila % 40’ını oluşturuyordu. Infineon’un Yatırımcı İlişkileri ve Finansal İletişim kıdemli yöneticisi Joachim W. Binder, “Bilgisayarlarda kullanılan standart DRAM’lerin yanı sıra yüksek performanslı DRAM’lere odaklanıyoruz” dedi. “Bunlar grafik uygulamaları, iş istasyonları ve ağ iletişimi için özel DRAM’lerdir ve maliyetten çok performansa odaklanırlar ve daha yüksek saat frekansına sahiptirler.”

Infineon Technologies, DRAM üretimi için standart 200 mm yerine 300 milimetre (mm) gofret kullanan ilk şirketti. Bu daha büyük gofret boyutu daha verimlidir ve üretilmesi için yeni bir üretim süreci gerektirir. Binder, daha büyük gofretlerin daha hızlı olmamasına rağmen, alanın 2,5 katına sahip olduklarını ve dolayısıyla gofret başına daha fazla talaş işleyebildiklerini belirtiyor. Binder, “Bunu DRAM için ilk yapan biz olduğumuz için burada lider olduğumuzu iddia ediyoruz.”

Daha büyük gofretlere geçiş, yeni ekipman ve yeni tesisler gerektiriyordu. Infineon Technologies, 200 mm’lik üretim tesislerini işletmeye devam ederken 300 mm’lik üretim tesislerini kurdu, ancak sonunda 200 mm DRAM fabrikalarını mantıksal ürünlere dönüştürecek. Yeni tesisler inşa ediliyor, 300 mm fabrikalar.

DAX 40 Endeksi Infineon Technologies AG

Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği | Ger40.com

Rambus Patentli Takım

2000 yılında Infineon’un erken refahının ortasında, Rambus, Inc., Infineon’un SDRAM’inin (Senkronize Dinamik Rastgele Erişimli Bellek) patent haklarını ihlal ettiğini iddia ederek Virginia ve Almanya’da şirkete dava açtı. Infineon’un DRAM portföyünün önemli bir parçası olan SDRAM, DDR DRAM ile birlikte bir tür DRAM IC’dir. Rambus, Infineon’un SDRAM ve DDR DRAM üretimine karşı bir ihtiyati tedbir istedi. Infineon Technologies, Rambus’un dayandığı patentlerin geçersiz olduğunu belirterek iddiaları reddetti ve karşı iddialarda bulundu. Mahkeme işlemleri Aralık 2000’de Almanya’da ve 2001’in başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde başladı.

ABD davalarındaki bölge mahkemesi, Rambus’un InfineInfineon Technologieson aleyhindeki iddialarını Nisan ve Mayıs 2001’de iki ayrı kararla reddetmiş ve Virginia eyalet yasasına göre daha sonra 350.000 ABD Dolarına düşürülen Infineon’a 3.5 milyon ABD Doları ödenmesine karar vermiştir. Duruşma sonrası taleplerin ardından yargıç, Infineon’a avukat ücretleri ve yasal masraflar için 7,1 milyon ABD Doları daha verdi ve Rambus’un JEDEC (yarı iletken için Katı Hal Teknoloji Birliği standartları) ile uyumlu Infineon’un SDRAM ve DDR DRAM ürünlerine karşı iddiada bulunmasını engellemek için bir ihtiyati tedbir kararı verdi. endüstri) veya standartlarda açıklanan belirli teknolojilere yönelik herhangi bir mevcut veya gelecekteki ABD patenti.

2002’de dava Alman mahkemelerinde hâlâ etkindi ve ABD mahkemesinin kararıyla bağlı değildi. Infineon’un SDRAM ve DDR DRAM üretmesi yasaklanırsa, şirketin bu ürünleri üretmeyi bırakması veya Rambus ile lisans anlaşmaları imzalaması gerekeceğinden finansal olarak büyük ölçüde etkilenecektir. Etkilenecek gruplar, tüm bellek ürünlerini içerir. Infineon Technologies, ihtilaflı olmayan Rambus’tan RDRAM lisansı aldı.

Infineon Technologies Kablosuz bağlantılar

Infineon Wireless Communications, hücresel telefon sistemleri, kablosuz telefon sistemleri ve Bluetooth radyoları gibi kısa menzilli kablosuz sistemler ve küresel konumlandırma sistemleri (GPS) ile kullanılan cihazlar dahil olmak üzere kablosuz uygulamalar için yarı iletkenler ve sistem çözümleri tasarladı, geliştirdi, üretti ve pazarladı. . (Bluetooth, kısa menzilli kablosuz modem üzerinden veri iletimi için bir açık sistem standardıdır.) Infineon Technologies, ABD yönetmelikleri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm cep telefonu kullanıcılarının şunları yapabilmesini gerektireceğinden, GPS’in IC’ler için önemli bir pazar olacağını hesapladı. GPS ile konumlarını belirlemek için.

Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dijital cep telefonu sistemlerinde ve çağrı cihazlarında kullanılan yarı iletkenler için dünya pazarı, 2001 yılında üretim ve satışlarda yaklaşık % 40’lık bir düşüşle 2000 yılında yaklaşık 6,5 milyar ABD dolarıydı. Dijital kablosuz telefon sistemleri için radyo frekansı ve temel bant yarı iletkenleri için dünya çapındaki pazar istikrarlı bir şekilde büyüdü. 2000 yılında yaklaşık 450 milyon ABD Doları olduğu tahmin edilmektedir.

Kablolu İletişim

Infineon Wireline Communications, WAN’lar (Geniş Alan Ağları), MAN’ler (Metropolitan Alan Ağları) ve LAN’lar (Yerel Alan Ağları) gibi iletişim erişimi için yarı iletkenler ve fiber optik bileşenler tasarlamış, geliştirmiş, üretmiş ve pazarlamıştır. Infineon Technologies, 2000 yılında dünya çapındaki kablolu iletişim IC’lerinin satışının % 6’sına sahipti. Bu ürünler arasında ISDN (Integrated Services Digital Network) yonga setleri, kodlayıcılar/kod çözücüler (kod çözücüler olarak bilinir) ve telefonda kullanılan abone hattı arabirim devreleri (SLIC’ler) yer alır. bazlı ürünler.

Diğer önemli Infineon Technologies ürünleri, yüksek hızlı optik ağ bileşenleri ve modülleridir. Infineon Technologies, fiber optik ağlar için saniyede 10 ila 40 gigabit optik ağ oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır. Infineon ayrıca geniş bant erişim teknolojileri pazarında lider konumdadır ve DSL (Dijital Abone Hattı) teknolojisinin gelişmiş sürümlerini kullanan ürünler geliştirmeyi planladığını söyledi. Sürekli artan bant genişliği talebi, Infineon’un araştırma ve geliştirmesini ses ve veri ağlarının tek bir altyapıda birleştirilmesine, ağ erişimi ve WAN/MAN altyapısına artan yatırıma ve entegre opto-elektrik sağlayan optik aktarıcının ortaya çıkışına odakladı. dönüştürmek. (Opto-elektrik bileşenleri, ışık sinyallerine tepki vererek veya oluşturarak çalışır.)

DAX 40 Endeksi Infineon Technologies AG

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Güvenlik ve Çipli Kart IC’leri

Infineon Technologies ayrıca plastik kartlara giren çipli kart ve güvenlik entegre devrelerinin (IC’ler) imalatında ve ayrıca üretilip pazarlanan güvenlik kontrolörleri, güvenlik bellekleri ve belirli güvenlik özelliklerinde kullanılan diğer yarı iletken ve sistem çözümlerinde dünya çapında pazar lideridir. . Şirketin 2001 yılı yıllık raporu, 1999’da % 43 ve 2000’de %34 pazar payıyla dünyanın en büyük çipli kart IC üreticisi olduğunu belirtti. Şirketin pazarı, telekomünikasyon, bankacılık ve sağlık alanlarında artan güvenlik eğilimi tarafından yönlendiriliyor. hizmetler, elektronik ticaret ve İnternet iletişimi.

Çipli kartların ve güvenlik IC’lerinin kullanımı Avrupa’da Asya ve Amerika Birleşik Devletleri’nden daha yaygın olmuştur. Pazarın büyük kısmı, erişim kontrolü, şifreleme ve kopya koruması için kullanılabilen bir çip üzerindeki eksiksiz bilgisayar sistemleri olan güvenlik denetleyicilerinden oluşuyor. Pazarın geri kalanı, güvenli veri depolama, erişim ve iletişim sağlamak için belleği güvenlik mantığı işlevleriyle birleştiren güvenlik belleklerinden oluşuyordu.

Infineon’un güvenlik ve çipli kart IC ürünleri, kartlar ve bunları okuyan terminaller için güvenlik kontrolörleri ve güvenlik belleği IC’leri dahil olmak üzere çipli kart IC’lerini ve mobil iletişim, kredi/banka kartları, ön ödemeli telefon kartları ve sağlık sigortası kartlarını içeren temel uygulamaları kapsar. Infineon’un MultiMediaCard’ı, yüksek kapasiteli bellekleri küçük boyutla birleştiren katı hal güvenli bir depolama aygıtıdır. Bu kart, cep telefonları, kişisel dijital yardımcılar, dijital kameralar ve müzik çalarlar için veri depolama sağlayabilir.

Infineon Technologies Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Infineon Technologies, güvenlik sistemlerinde, güvenli veri iletişiminde ve elektronik ticarette kullanım için güvenlik IC’leri yapar ve parmak izlerini kaydedip tanımlayabilen ve cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar için kişisel kimlik numaralarını ve şifreleri değiştirebilen bir biyometrik sensör olan FingerTIP IC’yi geliştirdi. Koli ve bagaj takibinde kullanılan yeni bir gelişme, standart ve güvenlik IC’lerini kullanan tanımlama sistemi IC’leridir ve radyo frekansı cihazları aracılığıyla malların uygun, temassız tanımlanmasına izin verir. Ancak, çipli kart ve güvenlik IC işinden elde edilen en büyük gelir, hücresel telefonlara giren ince SIM kartlardan (Abone Tanımlama Modülleri) geldi.

Otomotiv ve Endüstriyel

Infineon

Infineon’un Otomotiv ve Endüstriyel grubu, otomobiller ve endüstri için yarı iletkenler ve sistem çözümleri geliştirdi, üretti ve pazarladı. 2000 yılında bu grubun satışlarının yaklaşık % 55’ini otomotiv uygulamaları oluştururken, geriye kalan kısım endüstriyel uygulamalara hizmet ediyor. Infineon Technologies, 2000 yılında otomotiv pazarının % 7’sine sahipti – radyo hariç – bu, Infineon Technologies Technologies Avrupa’daki en büyük otomotiv elektroniği tedarikçisi ve dünya çapında ikinci en büyük tedarikçi yaptı. Endüstriyel uygulamalarda Infineon Technologies, güç yönetimi ve tedariği ile sürücüler ve güç dağıtımına odaklandı.

Otomotiv ve endüstriye dahil edilen beş temel ürün sınıfı şunlardır: (1) otomotiv sensörleri, (2) mikro denetleyiciler, (3) otomotiv güç IC’leri, (4) güç yönetimi ve tedariki ve (5) endüstriyel IC’ler. Infineon’un başlıca otomotiv ürünleri, motor ve şanzıman kontrolü gibi işlevleri yerine getiren güç aktarma sistemi uygulamaları için yarı iletkenler ve hava yastıklarının, kilitlenme önleyici fren sistemlerinin, elektronik stabilite ve hidrolik direksiyon sistemlerinin çalışmasını yöneten güvenlik ve araç dinamiklerini içerir. Diğer otomotiv uygulamaları arasında, ışık modüllerinde (kapı kilitleri, elektrikli camlar, ayna kontrolü) kullanılan gövde ve konfor sistemleri ve elektrik güç dağıtım sistemleri ile gösterge panolarında, navigasyon/telematikte ve araba radyolarında kullanılanlar gibi bilgi-eğlence sistemleri yer alır.

Yarı iletkenler için endüstriyel uygulamalar, tedarikçiler ve müşteriler açısından bölünmüştür ve birçok standartlaştırılmış ve uygulamaya özel ürün ile karakterize edilmiştir. Bu ürünler fabrika otomasyonu, güç kaynağı ve tüketici ürünleri gibi birçok endüstride uygulanmaktadır. Yarı iletken ürün yelpazesi, endüstriyel otomasyon ve kontrol sistemlerinde kullanılmak üzere yaklaşık 1.100 müşteriye yaklaşık 1.500 farklı çip tipine dayanmaktadır. Bu ürünler güç modüllerini, ayrık yarı iletkenleri ve kontrolörleri kapsıyordu.

Endüstriyel ürün uygulamalarından bazıları, İnternet sunucuları için kullanılan güç omurgaları ve PC’ler için anahtarlamalı güç kaynakları gibi kesintisiz güç kaynaklarını içerir. Diğer endüstriyel kullanımlar, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar ve diğer el cihazları için pil şarj cihazlarının yanı sıra takım tezgahı motor kontrolleri, pompalar, fanlar ve ısıtma, havalandırma, klima sistemleri ve ulaşım için sürücülerdir. Infineon Technologies ayrıca Endüstriyel otomasyon, sayaçlar ve sensörler ile güç dağıtım sistemleri ve tıbbi ekipman gibi diğer endüstriyel uygulamalar için yarı iletkenler sağlar.

Ortaklıklar Yoluyla Büyüme

Infineon Technologies, bellek ürünleri için IBM ve Toshiba ile ve fiber optik için Cisco, JDS Uniphase ve Nortel ile büyük ortaklıklar kurmuştur. Infineon Technologies, radyo frekansı (RF) alıcı-vericilerinin geliştirilmesinde Nokia ile ve otomotiv elektroniğinin geliştirilmesinde Motorola ve Hitachi ile ortaklık kurdu. Sony ayrıca temassız güvenlik uygulamaları alanında Infineon ile ortak olmuştur. Infineon, dünya çapında 60 ila 80 bağlı kuruluşta % 20 veya daha fazla hisseye sahiptir.

Infineon, IBM ile birlikte ilk 1 megabit ve 4 megabit DRAM’leri geliştirdi ve o zamandan beri ilk 512 megabit DRAM’leri yayınladı. Infineon Technologies, piyasaya 256 ve 512 megabit DRAM’i getiren ilk Infineon Technologies oldu. Infineon, Toshiba ile kalıcı bellekler üzerinde de çalıştı.

Binder, bu ortaklıkların faydalı olduğunu söyledi. 2001 sonbaharında bir yayın, Infineon’un bir DRAM ortağı aradığını öne sürdü ve satın almaları avantajlı bulan yarı iletken şirketlerin örneklerini gösterdi. Toshiba ile Infineon’a bir ortak girişimde katılma konusundaki görüşmeler sonuç vermedi. Ancak Electronics Weekly, 13 Mart 2002’de Infineon’un “şirkete yaklaşan pazar toparlanmasında yardımcı olmak için anlaşmalar imzalayan iki Tayvanlı DRAM üreticisi Mosel Vitelic ve Winbond ile görüşmeleri tamamladığını” bildirdi.

DAX 40 Endeksi Infineon Technologies AG

Infineon Technologies

Infineon’un başkanı ve CEO’su Dr. Ulrich Schumacher, “Infineon Technologies, bu işbirliklerini yaklaşan pazar toparlanmasına hazırlanmak için büyük bir adım olarak görüyor ve konsolide DRAM endüstrisindeki konumumuzu daha da güçlendirmenin yolunu açacak.” dedi. Infineon, DRAM teknolojisini 2003 yılında Winbond’a kiralayacak ve böylece bu teknoloji kullanılarak üretilen standart DRAM yongalarına özel erişim elde edecek.

Binder, “Infineon Technologies, PC’ler ve mobil cihazlar için artan bellek talebinden ve ayrıca hücresel telefonların kullanımından yararlandı,” dedi ve “optik ağlar için bant genişliğindeki artıştan yararlandı.” Yarı iletken pazarları her zamankinden daha çeşitli hale geldikçe, Infineon ürünleri aracılığıyla yenilikçi çözümler sunmaya devam etmeyi planlıyor.

Başlıca Rakipler: Philips Semiconductors; Samsung Elektronik; STMikroelektronik; Motorola’nın; Mikron Teknolojisi; Uygulamalı Mikro Devreler Şirketi; Broadcom Şirketi; PMC-Sierra; GlobeSpanVirata; Toshiba; Texas Instruments.

 

Infineon Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği (Canlı IFX Fiyatı ve Grafiği)

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi Daimler milyarlarca satış kaçırdı

Alireza

DAX Analizi 22 Aralık

Alireza

4 Ekim Dünya Borsaları Gündemi

Alireza