ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Infineon üretim kapasitelerini eskisinden çok daha hızlı genişletmek istiyor, Siemens’in tren bölümü Mısır’da dünyanın en büyük altıncı yüksek hızlı sisteminin inşası için bir sözleşme imzalandığını duyurdu ve medyaya göre Raporlara göre Volkswagen, Brezilya’da birkaç yıl önce iddia edilen insan hakları ihlalleriyle ilgili soruşturmalarla karşı karşıya.

INFINEON

Çip üreticisi, üretim kapasitelerini eskisinden çok daha hızlı genişletmeyi planlıyor. Ürün direktörü Rutger Wijburg, “Handelsblatt”a yaptığı açıklamada, “Gelecekte, her iki veya üç yılda bir büyük bir yatırıma karar vereceğiz” dedi.

 30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri  SIEMENS

30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Münih merkezli sanayi grubunun tren bölümü, Mısır’da dünyanın altıncı en büyük yüksek hızlı sisteminin inşası için bir sözleşme imzalandığını duyurdu. Siemens, siparişin Siemens mobilite payının 8,1 milyar avro olduğunu açıkladı. Bu, Eylül 2021’den itibaren orijinal bir sözleşmeden doğan ilk rota için 2,7 milyar Euro’yu içeriyor. CEO Roland Busch, bunun “Siemens tarihindeki en büyük sipariş” olduğunu söyledi.

 VOLKSWAGEN

30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Basında çıkan haberlere göre, VOLKSWAGEN birkaç yıl önce Brezilya’da şüpheli insan hakları ihlalleriyle ilgili soruşturmalarla karşı karşıya kaldı. NDR, SWR ve “Süddeutsche Zeitung”un bildirdiği gibi, iddialar, 1974’ten 1986’ya, otomobil üreticisinin Amazon havzasının kenarında “Companhia Vale do Rio Cristalino” adı altında bir çiftlik işlettiği dönemle ilgili. VW, talep üzerine, “Brezilya’daki olası bir yasal süreç nedeniyle daha fazla yorum yapmayacağımızı lütfen anlayın.”

 30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri İTALYA/BANKALAR

İçeridekilere göre, İtalya artan ekonomik riskler karşısında bankalarını desteklemeye devam etmek istiyor. Ancak İtalyan hükümetinin planlarına aşina olan birkaç kişi Reuters haber ajansına verdiği demeçte, AB gerekliliklerinin arka planına karşı koşulların da sıkılaştırılması gerektiğini söyledi. Aslında, bankaların batık kredileri sattığı zaman devlet garantileri için mevcut sistem, Haziran ortasında sona erecekti. Ancak İtalya şimdi bunu uzatmak istiyor ve AB Komisyonu’nun onayını istiyor.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 ALMANYA/BUNDESWEHR

Bundeswehr Ranks and Careers

Federal hükümet, Bundeswehr’i daha iyi donatmak için 100 milyar avroluk özel bir fon oluşturmak için muhalefetteki CDU/CSU meclis grubuyla anlaştı. Pazar akşamı Federal Maliye Bakanlığı aracılığıyla SPD, Yeşiller ve FDP’nin yanı sıra Birlik temsilcileri, görüşmelerin “bu gece başarıyla sona erdiğini” söyledi. Birlikte, Temel Kanunda borçla finanse edilen özel fonu korumak için gereken üçte iki çoğunluğa sahipler. Para sadece Bundeswehr’e fayda sağlayacak.

 30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ALMANYA/İHRACAT

Ukrayna savaşının ekonomik sonuçlarına rağmen, Alman Sanayicileri Federasyonu (BDI), ihracatın yıldan yıla artabileceğine inanıyor. BDI Başkanı Siegfried Russwurm Almanya’nın yayın ağına yaptığı açıklamada, endüstrinin pahalı hammaddeler ve tedarik darboğazlarından muzdarip olduğunu söyledi. “Yine de yüzde iki buçuk ihracat artışının mümkün olduğunu düşünüyoruz.” Ancak bu, ancak yılın ikinci yarısında tedarik zinciri sorunlarının önemli ölçüde azalması ve gaz ambargosu olmaması durumunda düşünülebilir. “Bu, büyümemizi bastırır ve ekonomiyi resesyona sokar.”

 VİRÜS/ÇİN/ŞANGAY

30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Çin’in Şanghay metropolü, korona virüsüne karşı mücadelede katı tedbirlerin daha da gevşetildiğini duyurdu. Şanghay hükümet sözcüsü Yin Xi, mevcut salgın durumun istikrara kavuştuğunu ve iyileşmeye devam ettiğini söyledi. Strateji artık normalleştirilmiş önlem ve kontroldür. Test düzenlemeleri Pazartesi gününden itibaren daha kolay hale getirilecek. Şehir merkezinde, lüks markaların yanı sıra lüks markaların da satıldığı bir alışveriş merkezi, haftalarca kapalı kaldıktan sonra Pazar günü açıldı. Çarşamba gününden itibaren, yaklaşık 25 milyon kişiye ev sahipliği yapan ekonomik ve finansal metropolde iki ay süren karantina esasen kaldırılacak.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 30 Ağustos

Alireza

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 09:30 )

Alireza

14 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza