ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Öğlen Analizi

DAX Öğlen Analizi - DAX 29 Kasım Öğlen Analizi

DAX, koalisyon anlaşmasına göre istikrar yolunda

DAX Öğlen Analizi ; Son beş zayıf günün ardından, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) şu anda yeniden istikrar kazanmaya çalışıyor. Perşembe günü lider endeks, bir gün önce başlamış olan Kasım’ın düşüğünden toparlanmasıyla bağlandı. 15.962 puana erken bir yükselişin ardından, Alman fiyat barometresi öğle saatlerinde sadece % 0.18’lik bir artışla 15.906.23 puana yükseldi.

Dax, 16.290 puanlık rekor seviyeden önceki günün en düşük seviyesindeki 15.740 puana gerilemesinde yaklaşık % 3.4 kaybetti. Bu seviyede, Ekim ayının sonundan bu yana fiyat artışlarından neredeyse tamamen vazgeçmişti. MDAX ayrıca altı günlük bir kuru büyünün ardından tekrar ortaya çıktı. Perşembe günü % 0,29 artarak 34.927,49 puana yükseldi. Euro bölgesi barometresi EuroStoxx (EURO STOXX 50), MDax ile aynı seviyedeydi.

DAX Öğlen Analizi

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Öğlen Analizi ;

DAX Öğlen Analizi ; Ancak, uzmanlar bunun daha iyiye giden sıra olup olmadığından henüz tam olarak emin değiller. CMC Markets piyasa analisti Jochen Stanzl, “Dünün düşük seviyelerinden toparlanma, dibe vurmanın başlangıç ​​noktası olabilirdi,” dedi, ancak en azından temkinli bir şekilde iyimser. Şimdi Dax’ın 15.735 puan seviyesinin altına düşmemesi önemli. New York’tan şimdilik herhangi bir hareket olmayacak, ABD borsaları Perşembe günü “Şükran Günü” nedeniyle kapalı kalacak.

Alman hisseleri, SPD, Yeşiller ve FDP’nin bir gün önce sunduğu koalisyon anlaşmasından bir miktar destek alıyor. Stanzl, “Trafik ışığı koalisyonu siyasi Almanya’ya yeni bir soluk getiriyor” dedi. Şimdi, bir hükümetin hızlı oluşumunda yatırımcılar için önemli bir sinyal görecekti. Ancak başlangıç, başlangıçta dördüncü pandemi dalgasını kırarak şekillenecek. Almanya’da her gün yeni vaka sayısı ilk kez 70.000 eşiğini aştı Bu arada 100.000’den fazla insan virüsten veya virüsle öldü.

DAX Öğlen Analizi ; Sözleşmenin içeriği Perşembe günü özellikle enerji sektörü de dahil olmak üzere bireysel hisse senetlerini de hareketlendirdi. RWE hisseleri, % 4 fiyat artışıyla önceki gün aldıkları olumlu tepkinin ardından devam etti. Jefferies analisti Ahmed Farman, kömürden çıkış için hızlandırılmış hedefler ve yenilenebilir enerjiler alanında daha iddialı hedefler enerji şirketi için olumlu olduğunu yazdı.

DAX Öğlen Analizi

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Enerji sektöründeki ralli, Nordex hisseleri de dahil olmak üzere diğer birçok sektör hissesine sıçradı. % 6 üzerinde bir artı ile önceki günkü güçlü seyrini sürdürdüler ve Ekim sonundan bu yana en yüksek seviyeye ulaştılar. Rüzgar türbini üreticisi de Peru’dan 177 megavat kapasiteli sistemler için sipariş almıştı.

DAX Öğlen Analizi ;

Koalisyonun hedefleri nedeniyle büyük talep gören bir diğer hisse senedi ise % 10 yükselen küçük sermayeli Synbiyotik (SynBiotic SE) hisseleri oldu. Özel banka Hauck & Aufhäuser’den analist Aliaksandr Halitsa, şirketin faaliyet gösterdiği Alman kannabinoid pazarı için önemli bir kilometre taşı olan trafik ışığı partileri tarafından planlanan kontrollü esrar dağıtımına atıfta bulundu.

DAX Öğlen Analizi ; JENOPTİK’te yatırımcılar, askeri teknoloji işi için bir alıcı arayışında asılı kalan oyunun sonundan keyif aldılar. Hisseler, Vincorion bölümünün finansal yatırımcı Star Capital Partnership’in bir fonuna satışından elde edilen % 8 bir fiyat artışından yararlandı. Kepler Cheuvreux’deki analistler, “açıkça olumlu bir fiyat sürücüsünden” bahsettiler.

DAX Öğlen Analizi

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ancak % 4 ile Drägerwerk’in hisseleri aşağı yönlü kalmaya devam etti. Bir gün önce hayal kırıklığı yaratan bir görünüm nedeniyle çökmüşlerdi, şimdi Metzler uzmanı Alexander Neuberger’in net bir açıklaması satış için daha fazla baskı yarattı. Daha önce verdiği olumlu oyu bir satış tavsiyesine dönüştürdü ve fiyat hedefini 50 avroya yarıya indirdi. Her şeyden önce, uzman, tıbbi ve güvenlik teknolojisi üreticisinin karlılığındaki yapısal gelişmeleri ölçer.

DAX Öğlen Analizi ;  Borussia Dortmund taraftarları (BVB (Borussia Dortmund)) ve dolayısıyla yatırımcılar için de bir aksilik yaşandı: Şampiyonlar Ligi’nden kesin çıkış sonrası futbol kulübünün kağıtları % 3,1 oranında düştü. Bu, Bundesliga kulübü için özellikle kazançlı bir para kaynağının kurumakta olduğu anlamına geliyor. Dördüncü pandemi dalgası sırasında, “hayalet oyunlarından” yeniden korkulacak.

 

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

24 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Piyasa Analizi 18 Temmuz ( 13:10 )

Alireza

14 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza