ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 26 Kasım

DAX Endeksi 26 Kasım

Yeni korona virüs endişeleri Dax’i aşağı çekiyor 

DAX Endeksi 26 Kasım, Alman borsasının, son iki gündeki stabilizasyon girişimlerinin ardından yeni bir Corona varyantı korkusu nedeniyle Cuma günü önemli ölçüde düşmesi muhtemel. X-Dax (DAX 40 endeksi), alım satımın başlamasından yaklaşık bir saat önce yüzde 2,2 düşüşle 15.567 puana geriledi – bu, Ekim ayının sonundan bu yana en düşük seviye olacak.

Zayıf yönergeler, muhtemelen daha tehlikeli ve bulaşıcı bir koronavirüs mutasyonunun Güney Afrika’da yayılmasıyla ilgili endişelerin yüksek fiyat kayıplarına yol açtığı Asya’dan geliyor. Ancak Cuma günü, oradaki finans piyasaları Perşembe günü “Şükran Günü” tatili nedeniyle kapalı olduğu için ABD’den herhangi bir yönerge yok. ABD’deki birçok piyasa katılımcısı bunu uzun bir hafta sonu için kullanıyor, bu nedenle ABD’den gelen dürtülerin haftanın son işlem gününde nadir olması muhtemel. Ayrıca Wall Street’te yalnızca bir kısaltılmış işlem seansı var.

DAX Endeksi 26 Kasım

DAX Endeksi 26 Kasım,

Alman borsasında, grafik bazlı düzeltmeye ek olarak, Almanya’da yenilenen korona durumu ve son zamanlarda ekonomik endişeler ağırlık kazandı. Ekim ayının başında Almanya gösterge endeksinde yeni rekorlarla başlayan yükseliş trendi bir anda kesildi.

Uzmanlar şimdi, B.1.1.529 varyantının alışılmadık derecede fazla sayıda mutasyona uğraması nedeniyle sadece oldukça bulaşıcı olmasından değil, aynı zamanda aşıların koruyucu kalkanına daha kolay nüfuz edebileceğinden korkuyorlar. Komisyoncu Oanda’dan Jeffrey Halley, örneğin Büyük Britanya’nın Güney Afrika’dan ve diğer beş komşu ülkeden uçuşları zaten durdurduktan sonra, diğer ülkelerin de aynı yolu izleyeceğinden şüpheleniyor. Borsalarda bu haber bir kez daha turizm hisselerinin aleyhine olabilir. “Kara Cuma” alışveriş etkinliği göz önüne alındığında, perakende sektöründen ilgili şube başlıkları da göz atmaya değer.

DAX Endeksi 26 Kasım , K+S (K+S) gübre grubundaki yatırımcılar artık rahat bir nefes alabilirler. Mali denetim otoritesi Bafin’in 2019 bilançosu ve 2020’nin ilk yarısı hakkındaki şüphelerini dile getirmesinin ardından, şirket, Alman muhasebe denetçisinin (DPR) tarafından görevlendirilen nihai bulguları nedeniyle bu önemli belirsizlik faktörünün ortadan kaldırıldığına inanıyor. denetçiler gürültülüdür Şirketlerin değer ayarlamalarına ihtiyacı yoktur.

DAX Endeksi 26 Kasım

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 26 Kasım ,  Mevcut satış söylentileri, Software AG (yazılım) hisselerinin Cuma sabahı işlem öncesi seansında fiyatının yükselmesine neden oldu. Xetra kapanışına kıyasla Tradegate ticaret platformunda neredeyse yüzde 8 kazandılar. Bilgili çevrelere göre, yazılım sağlayıcı Bloomberg haber ajansının bildirdiğine göre satış da dahil olmak üzere stratejik seçenekleri inceliyor. Ancak, değerlendirmeler henüz erken bir aşamada ve satış kesin değil. Bir tüccar, söylentilerin hisse senedine yeni bir fantezi getireceğini söyledi. Ancak, buluta geçişi zorlamak yerine bir satışın düşünüldüğünü “zayıf bir tanıklık” olarak nitelendirdi.

DAX Endeksi 26 Kasım

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Diğer şirket haberleri de yazılım ve teknoloji sektöründen geliyor. Hastaneler ve tıbbi uygulamalar konusunda uzmanlaşmış yazılım sağlayıcısı Compugroup Medical (CompuGroup Medical SECo), 37 milyon avroya kadar hisse geri almak istiyor. Ve çip üreticisi Infineon’da bir patron arayışına karar verildi .

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Putin Özbekistan’da

Alireza

DAX Analizi 6 Haziran

Alireza

4 Nisan Piyasa Haftalık Görünümü

Alireza