Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX 40 : Corona belirsizliği Dax’ı kontrol altında tutuyor

DAX Endeksi 22 Kasım

Corona belirsizliği Dax’ı kontrol altında tutuyor

DAX Endeksi 22 Kasım ; Corona belirsizliği DAX endeksi (DAX 40 endeksi)‘ taki en son güncellemede, rekor seviyedeki gerilemesinin ardından Pazartesi günü istikrar kazandı. Ancak, şu anda dördüncü korona dalgasından kaynaklanan belirsizlikler göz önüne alınırsa, hafif fiyat artışlarından daha fazlası için yeterli değil. Öğle saatlerinde lider endeks sadece yüzde 0.10 artarak 16.176.90 puana ulaştı. Bir önceki hafta ulaşılan 16.290 puanlık rekor, ulaşılabilir durumda.

DAX Endeksi 22 Kasım ; MDAX ayrıca üç zayıf işlem gününden sonra yavaş bir şekilde ilerledi. Orta ölçekli değerlere sahip endeks, yüzde 0,10 ile sadece hafif bir artışla 35.949.53 puanla sonlandı. Alman muadilleri gibi, önde gelen Euro Bölgesi endeksi Euro Stoxx 50 (EURO STOXX 50) Cuma kapanış fiyatından fazla uzaklaşmadı.

Bununla birlikte Cuma günü, Avusturya’da yenilenen karantina nedeniyle korona önlemleriyle ilgili endişeler ortaya çıktı. Broker RoboMarkets’ tan piyasa gözlemcisi Jürgen Molnar’ a göre, kilitlenme meselesinin bir süre Alman borsasında Demokles’in kılıcı gibi asılı kalması ve fiyatların tavan yapması muhtemel görünüyor. Bu ülkede de enfeksiyon dalgasının ancak bu katı önlemle kırılabileceğine dair endişeler var.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 22 Kasım ; Ancak cesaret verici yorumlar da var. Örneğin, JPMorgan’ daki piyasa stratejistleri, dördüncü korona dalgasını hisse senedi iyimserlikleri için temel bir sönümleyici olarak görmüyorlar. Yakın tarihli bir çalışmada Mislav Matejka’ nın etrafındaki bir ekip ‘Kısıtlamaların yeniden artması ihtimali ile birlikte, hem uzunluk hem de şiddet açısından 2020 kış seviyesine ulaşmayacak, bu nedenle her zayıflığı bir satın alma fırsatı olarak görüyorsunuz.’ şeklinde yazdı.

DAX Endeksi 22 Kasım ;

DAX Endeksi 22 Kasım ; Bireysel hisseler söz konusu olduğunda, Vonovia (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) 8 milyar Euro’luk bir sermaye artışı arayışındadır ve bu, Deutsche Wohnen SE’ nin (Deutsche Wohnen SE) devralınmasının finansmanı sırasında da bekleniyordu. Gazeteler başlangıçta bu önlemden etkilenmedi, ancak son zamanlarda yüzde 2,1 ile kırmızıya kaydı. Uzmanlara göre, 40 Euro’luk abonelik fiyatı, abonelik hakları olmadan teorik fiyat üzerinden yüzde 20’den fazla indirim anlamına geliyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Telekomünikasyon endüstrisi de yakın bir devralma nedeniyle Pazartesi günü görülmeye değerdi. ABD’li finans yatırımcısı KKR, İtalyan telekomünikasyon şirketi Telecom Italia’ yı (TIM (eski Telekom İtalya)) (TIM) on bir milyar avroya devralmak istiyor. Bu tür adımlar genellikle genel endüstri fantezisini beraberinde getiriyor: Deutsche Telekom’ un (Deutsche Telekom) hisseleri yüzde 1,3 oranında arttı ve böylece Dax’ın en üst grubunun parçası oldu.

DAX Endeksi 22 Kasım ; MDax’ta, moda grubu HUGO BOSS’un hisseleri, Deutsche Bank’ tan gelen bir satın alma tavsiyesinin ardından özellikle yüzde 4,2 oranında belirgin bir şekilde yükseliş gösterdi. Analist Michael Kuhn, çalışmasında Boss’ taki Tommy Hilfiger’ daki önceki başarısını şimdi tekrarlayabilen yeni CEO Daniel Grieder’ e güveniyor. Kuhn, hisselerin 67 avro ile 2018 sonbaharı seviyesine döneceğine inanıyor.

Genel olarak, özellikle koronalı olan seyahat endüstrisinin hisseleri, istikrarlı genel piyasa ortamında toparlandı. Bu, Fraport ve Lufthansa’nın raporunda yüzde 2,4’e varan fiyat artışlarıyla açıkça görülüyordu. Ancak BMW’ nin yüzde 1,7 artı ile Dax’ in zirvesinde gösterdiği gibi klasik endüstriyel hisseler de toparlandı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 22 Kasım ; Hafta sonu öncesinde hala yüksek talep gören karantina vurguncularının “evde kalma hisseleri”, şimdi çoğunlukla geri döndü – Zalando örneğinde yüzde 2,3. SDAX’ ta Shop Apotheke’ nin (Shop Apotheke Europe NV) hisseleri Cuma günkü fiyat artışının ardından yüzde 2,8 düştü. Burada piyasa, bir grafik engelinin başarısızlığı konusunda uyardı ve artan rekabet baskısıyla ilgili endişeleri de beraberinde getirdi.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

15 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Adidas Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

Türkiye Ekonomisi; Erdoğan’ın eleştirenler

Alireza