Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX 40 HAFTALIK ANALIZ

DAX 40 HAFTALIK ANALIZ

DAX 40 HAFTALIK ANALIZ

DAX 40 HAFTALIK ANALIZ ; DAX endeksi (DAX 40 endeksi), rekor serisinin yeni haftada da devam etmesiyle daha zor zamanlar geçirebilir. Landesbank Baden-Württemberg’den hisse senedi stratejisti Uwe Streich, haftalık görünümünde “Zirvelere yaklaştıkça hava seyrelir” manşetini attı. Kasım ayının tamamında lider endeks, üçlü adımlarla rekordan rekor seviyeye koştu. Helaba’ya göre boğa piyasası artık tarihi boyutlara ulaştı. Bu nedenle uzmanlar eski bir borsa atasözünü hatırlıyorlar: Buna göre, keskin yükselen her şey düşebilir.

Son zamanlarda borsacılar, Dax ailesinin değerlerindeki tek zayıf satışları defalarca vurguladılar. Bunlar, son zamanlarda hisse satma ve kar alma isteğinin son derece düşük olduğunun bir göstergesidir. Merkez bankalarına duyulan güvenle, riskler göz ardı edildi. Devam eden bir yıl sonu rallisi umudu, enflasyon endişelerinden ve korona enfeksiyon sayısındaki tehlikeli derecede güçlü artıştan etkilenmedi.

DAX 40 HAFTALIK ANALIZ

DAX 40 HAFTALIK ANALIZ

Dördüncü pandemi dalgası şimdi özellikle Avrupa’da borsalarda yeniden sorun olmaya başladı. Zaten Cuma günü bu, giderek gerginleşen bir ticaret sırasında ifade edildi. Avusturya, Federal Sağlık Bakanı vekili Jens Spahn’ın (CDU) artık Almanya’da da dışlamak istemediği Pazartesi günü tekrar bir kilitlenmeye girecek. Commerzbank yatırım stratejisti Chris-Oliver Schickentanz, “Yalnızca Almanya’da değil, tüm euro bölgesinde, hızla artan enfeksiyon sayısı nedeniyle ekonomik görünüm giderek daha da bulanıklaşıyor.”

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Helaba ekonomisti Claudia Windt Cuma günü yaptığı açıklamada, “Sıkı tedbirlerin dördüncü dalgayı kırmak için yeterli olup olmayacağı en erken Aralık başında gösterilmelidir” dedi. Mevcut sıkılaştırmanın Noel işine zarar vermesinin muhtemel olduğu kesin. Tüm bunlar perakendeciler için uygun olmayan bir zamanda geliyor: Cuma günü Kara Cuma, alışveriş pazarlıkları için en önemli gün olacak. Önceki günler “Kara Hafta” olarak kabul edilir, ancak aynı zamanda çığır açıcıdır.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Kurumsal tarafta, aşı ve teşhis şirketleri gibi korona vurguncularına ek olarak, Noel işi nedeniyle çevrimiçi perakendeciler ve perakende stokları yeniden odak noktasına gelebilir. Buna karşılık, son haftalarda borsalar için önemli bir itici güç olan üç aylık raporlama sezonu büyük ölçüde sona erdi. LBBW uzmanı Streich, “Gündemde sadece üç ayda bir birkaç geri kalmış kişiden rakamlar var,” dedi.

DAX 40 HAFTALIK ANALIZ

DAX 40 ANALIZ

PETROLE NASIL YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

Ekonomi açısından, yeni haftanın diğer şeylerin yanı sıra Salı günü Avrupa satın alma yöneticileri endeksleri ve Çarşamba günü Ifo iş ortamı endeksi tarafından şekillendirilmesi muhtemel. Commerzbank stratejisti Schickentanz, pandemi, devam eden tedarik zinciri sorunları ve patlayan enerji fiyatları nedeniyle bu öncü göstergelerin Kasım ayında tekrar düştüğünü varsayıyor. 2020 sonbaharındaki korona önlemlerinin hizmet sektöründe faaliyetin çökmesine neden olduğuna dikkat çekti.

ABD’de Şükran Günü Perşembe günü kutlanacak. Pek çok ABD’li yatırımcı, New York’ta ticaretin yalnızca kısaldığı “Kara Cuma” nedeniyle de uzun bir hafta sonu geçirmeli. Amerikalılar piyasanın dışında kalırsa, borsa cirosu da bu ülkede haftanın ilerleyen saatlerinde genel olarak düşebilir.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 3 Haziran

Alireza

Avrupa Borsası iyimserliğe dönüyor

Alireza

DAX Analizi 28 Eylül

Alireza