ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Sabah Analizi 22 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Sabah Analizi 22 Kasım -DAX Endeksi 25 Kasım- Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 16:30 )

SABAH BRİFİNG 22 Kasım

Almanya, Avrupa ve ABD hisse senetlerinin sabah Analizi 22 Kasım Vonovia gayrimenkul grubu, Deutsche Wohnen’in devralınmasını finanse etmek için planlanan sermaye artışını uyguluyor ve mevcut hissedarlar için taahhüt hakları ile tamamen taahhüt edilmiş bir sermaye artışı gerçekleştiriyor. Hacim ise 8 milyar euro civarında. Vonovia, şirkette mevcut 20 hisse ile birlikte, sahibine yedi yeni hisse satın alma hakkı veren 201 milyon yeni hisse ihraç etmeyi planlıyor. Abonelik fiyatı hisse başına 40,00 EUR olması planlanıyor. Vonovia hisseleri Cuma günü 55.72 EUR’dan işlemden çıktı. Gelirler, Deutsche Wohnen’in devralınması için sendikasyon kredisi anlaşmasından kaynaklanan yükümlülüklerin kısmen geri ödenmesine yöneliktir. Abonelik süresi 24 Kasım’da başlamalı ve 7 Aralık’ta sona ermelidir. Abonelik süresi sona erdikten hemen sonra, abone olunmayan paylar piyasada satılacak veya en az abonelik fiyatına eşit bir fiyatla özel bir yere yerleştirilecektir.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah Analizi 22 Kasım

Sabah Analizi 22 Kasım

ABD’li holding şirketi KKR, Telecom Italia’nın satın alınması için 10,8 milyar avro teklif ediyor ve teklifin bir parçası olarak İtalya’nın en büyük telekomünikasyon şirketini borsadan çıkarmak istiyor. KKR, hisse başına 50,5 sentlik bağlayıcı olmayan bir ön teklif yaptı. Bu, Cuma günü kapanış fiyatında yaklaşık yüzde 46’lık bir ek ücrete karşılık geliyor. Telecom Italia’nın yönetim kurulu, teklifi “dostça” olarak nitelendiriyor. Bir teklifin hem Telecom Italia’nın yönetim kurulu hem de İtalyan hükümeti tarafından onaylanması gerekecek. Devralma planı, Telecom Italia’nın en büyük hissedarı olan Vivendi SE’nin direnişiyle karşılaşabilir. Telecom Italia hisseleri son altı ayda yüzde 22 ve son beş yılda değerlerinin yaklaşık yarısı kadar değer kaybetti.

Avrupa Sabah Analizi 22 Kasım 

Cuma günkü kâr alımının ardından Avrupa borsasının hafta başında toparlanma sürecine girmesi bekleniyor. Uygun hedefler, son zamanlarda Wall Street’te gözlemlendiği gibi, özellikle Seul’deki teknoloji segmentinde fiyatların nispeten önemli ölçüde arttığı Seul ve Şanghay’dan geliyor. Tüccar, sıkı dolar ve hammadde fiyatlarına ilişkin olarak “Ayrıca, çevre fiyatları da yönlendirmeli” dedi. Euro, dolar karşısında yılın en düşük seviyelerinin yakınında işlem görüyor ve petrol fiyatları ile birçok metal fiyatları hala bir düzeltme rotasında. Öğleden sonra euro bölgesindeki tüketici güveninden ve ABD konut piyasasından gelen verilerden ivme gelebilir.

Sabah Analizi 22 Kasım

Sabah Analizi 22 Kasım

 

Daha Kolay – Genişleyen korona pandemisine karşı daha sert önlemlerin alındığına ilişkin raporlarla birlikte satışlar hakim oldu. Ancak Viyana’da, Avusturya ülke çapında bir sokağa çıkma yasağı uyguladığı için yüzde 3 oranında keskin bir düşüş yaşadı. Alman üretici fiyatlarından da anlaşılacağı üzere yüksek fiyat artışlarının devam etmesi de kısıtlamaya neden oldu. Yatırımcılar tahvil piyasasına akın etti ve bu da getirileri aşağı çekti – bankacılık sektörü için elverişsiz bir gelişme. Bankacılık sektörü yüzde 2,3 kaybetti. Turizm sektörü yüzde 1,6 düştü. Petrol piyasasında fiyatlar ekonomi ve talebe ilişkin endişeler nedeniyle gerilerken, petrol ve gaz sektörü yüzde eksi yüzde 2,5 ile arkada kaldı. Yüksek sayıda enfeksiyon göz önüne alındığında, potansiyel pandemi vurguncularının hisseleri kazananlar arasındaydı. Ocado için Marks & Spencer’dan ilgi satın alma spekülasyonları ile yüzde 6.8 arttı. Perakendecinin ara raporuna göre Kingfisher yüzde 4,4 kaybetti.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX / MDAX / TECDAX Sabah Analizi 22 Kasım 

Almanya’daki korona olaylarına bakıldığında, sözde Corona sepetinden gelen hisseler kazananlar arasındaydı: DAX Hellofresh’te 3,4, Sartorius 2,2, Delivery Hero 1,3 ve Zalando yüzde 4,1 arttı. . Deutsche Telekom (-%1.4) hala radyo kulesi işi için bir seçenek arıyor. İş olumlu geliştiğinden, herhangi bir fiyattan kısmi bir satış beklenmemektedir, dedi.

XETRA SATIŞ SONRASI DEĞİŞİM

Bir Lang & Schwarz bayisinin dediğine göre, genel olarak biraz daha zayıf bir pazarda Thyssenkrupp (-%1) kâr elde etti. Şirket haberleri harekete neden olmadı. Bu, hem Airbus’ın aldığı bir sipariş için hem de Deutsche Bank’ın personeli için geçerliydi. Alexander Wynaendts oradaki denetleme kurulunun yeni başkanı olacak.

ABD – HİSSELER Sabah Analizi 22 Kasım 

Teknoloji hisseleri prim gösterirken, Dow kırmızıydı ve diğer şeylerin yanı sıra Boeing hisselerinin yükü altındaydı. Boeing yüzde 5,8 düştü. Uçak üreticisi, kusurları giderirken 787 Dreamliner’ın üretimini daha da azalttı. Dünyanın birçok yerindeki yeni korona kısıtlamaları göz önüne alındığında, tüccarlar, teknoloji stoklarının özellikle talep edildiği korona ticaretinin yeniden canlanmasından bahsetti. Uygulanan Malzemeler yüzde 5,5 güneydeydi; İş günü yüzde 4,2 idi. Applied Materials, önemli kâr ve satışlara rağmen tedarik zincirindeki sorunlar nedeniyle analist beklentilerini karşılayamadı. Workday’de piyasa yeterince iyi değildi çünkü iş rakamları piyasa beklentilerini aştı. Yazılım stoğu Intuit söz konusu olduğunda, beklentilerin açıkça üzerinde olan kazanç ve satış rakamları yüzde 10,1’lik bir artı ile ödüllendirildi.

Sabah Analizi 22 Kasım

Endeksler Yukarı Yönlü s -Sabah Analizi 22 Kasım

ABD tahvilleri, güvenlik arayan yatırımcılarla talep görüyordu. Sonuç olarak, geri dönüşler ciddi bir baskı altına girdi. On yıllık getiri 5 baz puan düştü. Daha kısa uçta yine önemli ölçüde daha az vardı.

Bitcoin

Dolar genel olarak yükseldi, dolar endeksi yüzde 0,5 yükseldi. Arka plan, kontrol altına alınamayan korona pandemisinin arka planına karşı, yen ve doları içeren sözde “güvenli” limanlara yapılan mülteci hareketleriydi.

Petrol

Dünyanın birçok bölgesinden korona önlemlerinin sert şekilde sıkılaştırılmasına ilişkin manşetler de ekonomik ve dolayısıyla petrol piyasasında talep endişelerini körükledi – fiyatlar yüzde 3’ün üzerinde büyük bir düşüş yaşadı. ABD ve diğer ülkelerde olası bir rezerv kullanımıyla ilgili devam eden tartışmalar da fiyatları baskıladı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 2 Mart

Alireza

Volkswagen Hissesi 9 Eylül

Alireza

DAX Analizi 19 Ağustos (15:30)

Alireza