ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Dax endeksi bu hafta ne olacak

DAX Analizi 6 Aralık- DAX Endeksi 01 Aralık - Dax endeksi bu hafta ne olacak

Dax endeksi bu hafta ne olacak ?

Dax endeksi bu hafta ne olacak ? ; Yatırımcılar, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için son rekor avının ardından Pazartesi günü bekleyip görmelidir. Öncü endeks için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra başlangıcından yaklaşık bir saat önce 16.045 noktada biraz daha düşük bir açılış gösterdi. Cuma günü, fiyat barometresi, yatırımcıların şu anda endişe duyduğu enflasyon endişelerine rağmen, 16.084 puanlık bir başka rekor seviyeye ulaştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de çok az değişiklik göstermesi bekleniyor.

Dax endeksi bu hafta ne olacak ? ; Özel banka Donner & Reuschel’den grafik uzmanı Martin Utschneider, “Dax geçen haftadan beri yıl sonu rallisinde” yazdı. Beklentiler olumlu, çünkü istatistiksel açıdan bakıldığında, en iyi altı borsa ayı şimdi başlıyor. Bu nedenle bir bahar rallisine geçiş düşünülebilir. Ancak Pazartesi günü, uzman şimdi yüksek düzeyde geçici bir konsolidasyon bekliyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Dax endeksi bu hafta ne olacak ? ; Son dönemde faiz kararları ya da ABD işgücü piyasası raporu gibi öne çıkan gelişmelerle şekillenen gündem açısından da haftanın başlangıcı biraz daha sakin geçecek. Pandemiden etkilenen seyahat sektöründe, aşılı yabancıların ABD’ye derhal yeniden girebilecekleri umudu var. Şirket tarafında, Covestro’dan artan kâr görünümü ve Henkel’den (Henkel vz) satış rakamları dikkat çekiyor.

Germany DAX 40 results - Group Caliber

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tüketim ürünleri grubu Henkel, yüksek hammadde ve nakliye maliyetleri nedeniyle cari yıl için daha karamsar hale geliyor. 2021 için kazanç rakamları, önceki tahmin aralığının alt ucunda olmalıdır. Hisseler, Tradegate ticaret platformunda Cuma günü Xetra kapanış fiyatının yüzde 2,6 altında listelendi.

Plastik grubu Covestro ise üçüncü çeyrekteki önemli büyümenin ardından tüm yıl için kâr konusunda daha iyimser hale geliyor. Bu, Tradegate’deki gazetelere yüzde bir civarında bir artış sağladı.

Dax endeksi bu hafta ne olacak ? ; Bu arada, analist yorumları da harekete neden olmalıdır. Örneğin, Jefferies yatırım bankası tarafından yapılan şüpheci bir araştırma, Volkswagen (VW) (Volkswagen (VW) vz)’nin Tradegate’deki imtiyazlı hisselerini neredeyse yüzde iki aşağı itti. Uzman Philippe Houchois, otomobil üreticisinin elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın hızlı gelişimine ayak uyduramadığını yazdı. Wolfsburg çok karmaşık bir yapıya sahiptir ve kirlenmiş siteler ve hükümet etkisi ile mücadele etmek zorundadır. Tesla varoluşsal bir tehdit olmasa da, VW hisselerine sahip olmak bu arka plana karşı çekici değil.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Dax endeksi bu hafta ne olacak ? ; Lufthansa’nın hisse senetleri Tradegate’de neredeyse yüzde bir arttı. ABD’li analiz şirketi Bernstein Research’ten analist Alexander Irving, havacılık endüstrisinde toparlanmanın başladığını ve havayollarının kriz sırasında yeniden düzenlemeleri için çok çaba sarf ettiğini yazdı. Daha yalın bir havayoluna geçiş söz konusu olduğunda, Lufthansa özel olarak anılmayı hak ediyor.

 

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 14 Haziran

Alireza

23 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ

Alireza