Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

Volkswagen Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Volkswagen Nedir ? Volkswagen Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Volkswagen Grubu Nedir?

Sokakta gördüğünüz tüm otomobillerden Volkswagen ‘in diğer markalara göre daha fazla ürünü var ve modelleri daha tanınıyor. (Volkswagen Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın) Toyota’dan sonra marka, 2018’de dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olacak. Volkswagen ‘in tarihi, bu fabrikanın otomobil endüstrisi üzerinde büyük bir etkisi olduğu ve Adolf Hitler ve Nazi arkadaşları zamanından kalma Almanya’nın neredeyse birkaç iyi ve faydalı anıtından biri olduğu şeklinde tanımlanıyor.

Volkswagen neden popüler?

Elbette herkes bu popüler markanın Almanya’da doğduğunu ve “halk arabası” anlamına geldiğini, yani insanların rahatı için tasarlanmış bir otomobil olduğunu biliyor. Volkswagen, 1930’larda, o zamanki Alman lider Adolf Hitler’in Ferdinand Porsche tarafından tasarlanan bir araba üretme talebiyle kuruldu.

O sırada Hitler, Alman işçi sınıfı için ucuz bir araba yapacak birini arıyordu. Bu arada Ferdinand Porsche, hem aile dostu hem de gerçek bir araba olacak düşük maliyetli bir ürün tasarlıyordu. Daha önce Beetle adında bir böceğe benzeyen arkada motorları olan küçük arabalar tasarlamıştı. Almanya’da sadece zenginlerin araba satın almaya gücü yettiğinden, hiçbir fabrika Hitler ve Porsche için ucuz arabalar yapmak istemiyordu.

Volkswagen Nedir ? Volkswagen Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Hitler’in farklı arabalara çok ilgi duymasına rağmen, araba kullanmayı hiç öğrenmediğini ve arabasının dört yolcu için uygun olması, saatte en az 100 kilometre hızla hareket etmesi ve 100’de 7 litre dizel tüketmesi ilginçtir. kilometre Daha ileri gitmedi.

Volkswagen’in ilk binek otomobili neydi?

Volkswagen Hisse Senedi, Hiçbir şirket bu kadar ucuz bir araba yapmak istemediğinden Hitler, KdF-Wagen adlı devlete ait bir fabrika açtı. KdF Almanca’nın kısaltmasıdır ve “zevkle güç” anlamına gelir. Fabrika, yalnızca Nazi Almanyası’ndaki işçilere adanmış bir şehir olan Wolfsburg şehrinde inşa edildi. Ne yazık ki, fabrikanın 1938 yılında sona ermesiyle II. Dünya Savaşı başlamıştı. Fabrika daha sonra VW logolu ordunun kontrolüne geçti ve sadece Nazi ordusu için Jeep benzeri araçlar üretti. Yani Hitler’in rüyası o zaman gerçekleşmedi.

 

Tesis o sırada ağır hasar gördü ve savaşın sona ermesinden ve İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından yeniden açılmasından sonra, yalnızca çok az araba üretebildi. Böylece İngiliz ordusu fabrikayı yeniden inşa etmek için bir şirket bulmaya karar verdi. Tesisi Henry Ford’a ücretsiz olarak teklif ettiler, ancak bir Ford danışmanı tesisi yeniden inşa etmeyi imkansız ve değersiz buldu. Böylece çöken fabrika tek başına ve Heinz Nordhoff’un gözetimi altında hayatta kaldı.

İlk başta sadece Tip 1 sedan olarak da bilinen ve farklı ülkelerde farklı unvanları olan Volkswagen Beetle’ı ürettiler. Örneğin Amerika’da böcek veya böcek anlamına gelen Bug olarak biliniyordu. Bu nedenle Beetle, Binbaşı Ivan Hurst’un gözetiminde fabrika tarafından seri üretilen ilk binek otomobildi.

İlk başta, Almanya dışındaki Beetle satışları iyi tanımlanmamıştı. Ancak akıllıca bir tanıtımdan sonra, bu kompakt Volkswagen otomobil 1945 ile 1955 arasında birçok genç hayranı kendine çekti. İlanlardan birinde fiyatının 1.699 dolar olarak açıklandığını bilmek ilginç.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Volkswagen Hisse Senedi, 1940’ların sonlarında, bir tür otobüs olan Type 2 tanıtıldı. Bu araba aynı zamanda VW Bully veya güçlü Volkswagen (zorba) olarak da biliniyordu. “Böcek” gibi “zorba” motoru arkaya yerleştirildi. Bu iki otomobilin dünya çapında popülerlik kazanması çok uzun sürmedi.

Volkswagen Type 1 ve Type 2 o günlerde çoğu ülkede biliniyordu; Öyle ki 60’lı ve 70’li yıllarda bile Beetle hala zamanının en çok satan ürünüydü.

Volkswagen Nedir ? Volkswagen Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Volkswagen neden hala popüler ve güvenilir?

Elbette bu marka zaman içinde çok akılda kalıcı ürünler üretti ve şu anda dünyanın en popüler otomobil markaları listesinde ikinci sırada yer alıyor; Ama ortaya çıktı ki, bu modellerin hiçbiri golf sahasına uymuyor. Golf modeli, bu fabrika tarafından yapılan tüm arabaların en popüleridir. Yani model popülerse, yani çok fazla hayranı var ve bir arabanın çok hayranı varsa, kesinlikle önemli satışları olacaktır ve golf de bir istisna değildir.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Volkswagen tarihinin en çok satan arabası hangisi?

Volkswagen Hisse Senedi, İlginç bir şekilde Golf, 2018’de İngiltere’deki en popüler ikinci otomobildi. Bu otomobil, üretildiği ilk günden bu yana, yani son 46 yılda Volkswagen tarihinin en popüler ve en çok satan otomobili oldu.

Volkswagen Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği (Canlı VOW3 Fiyatı ve Grafiği)

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz

Related posts

17 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 7 Ocak

Alireza

18 Ocak Avrupa Hisse Senetleri

Alireza