Image default
Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX; Lufthansa ve EasyJet AB mahkemesinin desteğini kazandı

DAX; Lufthansa ve EasyJet, Air Berlin varlıklarını satın almak için AB mahkemesinin desteğini kazandı

DAX; Lufthansa ve EasyJet; Alman havayolu şirketi Lufthansa (LHAG.DE) ve İngiliz akranı EasyJet (EZJ.L) Çarşamba günü, iflas etmiş Alman havayolu Air Berlin’in varlıklarını dört yıl önce satın aldıkları için Avrupa’nın ikinci yüksek mahkemesinden destek aldı.

DAX; Lufthansa ve EasyJet; Lufthansa, Düsseldorf havaalanında bazı slotlardan vazgeçmesi karşılığında Air Berlin’in yan kuruluşu LGW’yi satın almak için 2017 yılında Avrupa Komisyonu’ndan AB yeşil ışığı aldı.

Başka bir anlaşmada, EasyJet, Air Berlin’in Tegel havaalanındaki bazı pilotlar ve kabin ekibi operasyonlarını, 25 adede kadar A320 uçağı ve yaklaşık 1.000 Air Berlin’in kiralamasını içeren 2017 yılında 40 milyon avroluk (46.5 milyon $) anlaşma için AB rekabet uygulayıcısından koşulsuz izin aldı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Polonyalı rakibi LOT daha sonra AB yöneticisinin kararlarına Lüksemburg merkezli Genel Mahkeme’de itiraz etti.

DAX; Lufthansa ve EasyJet. Yargıçlar, “Genel Mahkeme, Air Berlin grubunun bazı varlıklarının sırasıyla easyJet ve Lufthansa tarafından satın alınmasına ilişkin birleşmelere izin veren Komisyon kararlarına karşı Polskie Linie Lotnicze ‘LOT’ davasını reddediyor.” dedi.

DAX; Lufthansa ve EasyJet ; LOT, hukuki konularda AB Adalet Divanı’na (CJEU) başvurabilir. Davalar, T-240/18 Polskie Linie Lotnicze “LOT” v Komisyonu ve T-246/18 Polskie Linie Lotnicze “LOT” v Komisyonu’dur.

DAX; Lufthansa ve EasyJet

DAX 40; Enflasyon korkuları devam ederken Alman kamu bankalarında ücret anlaşmazlığı derinleşiyor

Dax 40; Almanya’nın kamu sektörü bankaları arasındaki bir iş anlaşmazlığı, üçüncü tur müzakerelerin anlaşmaya varamamasının ardından Çarşamba günü derinleşti ve enflasyon korkuları sendikaları daha yüksek ücret talepleri üzerinde dik durmaya sevk etti.

Almanya’daki Landesbanken ve KfW gibi kalkınma bankalarındaki yaklaşık 60.000 işçiyi etkileyen çıkmaz, Deutsche Bank ve Commerzbank gibi özel bankaların çalışanları için durdurulan ücret görüşmelerini yansıtıyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Almanya, komşularının çoğundan ve diğer sanayileşmiş ekonomilerden daha fazla kişi başına bankaya sahip. Bu, sert rekabet ve düşük kar sağlar ve maliyetleri düşürme ve çalışan sayısını azaltma çabalarıyla sonuçlandı.

Kamu sektörü bankalarındaki işçiler, sendikaların %4,5’lik ücret artışı taleplerini ve ofis dışında çalışma haklarını vurgulamak için uyarı grevleri düzenlediler.

Verdi işçi sendikasının müzakerelerini denetleyen yetkili Jan Duscheck, son tur müzakerelerin sonucundan hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Reuters’e verdiği demeçte, “Maaşlar için somut bir teklif yoktu ve mobil çalışma konusunda ciddi müzakerelere de girmedik” dedi.

Almanya’da yıllık enflasyon Eylül ayında %4,1 olarak gerçekleşti ve Avrupa’nın en büyük ekonomisi COVID-19 pandemisinden kurtulurken ve şirketleri arz sıkıntısıyla karşı karşıya kalırken artan fiyat baskılarını vurguladı.

DAX; Lufthansa ve EasyJet ; DBV sendikası sözcüsü Oliver Popp, enflasyon endişelerinin sendika taleplerinde büyük rol oynadığını söyledi.

Popp, “Normal banka çalışanı süper zengin değil,” dedi.

“Maaşlar geçinmek için yeterli” ve enerji fiyatları “çılgın” dedi.

DAX; Lufthansa

Banka yönetimi müzakerecileri, Kasım ayında yapılması planlanan bir sonraki müzakere turunda bir anlaşma sağlamayı umduklarını söylediler.

Geçen hafta sendika yetkilileri, yönetimin karşı tekliflerinin tatmin edici olmadığını söylemelerinin ardından özel bankalarla planlanan ücret görüşmelerini iptal etti. Sendikalar, görüşmelerde temsil edilen 140.000 özel banka çalışanı için %4.5 artış istiyor.

Bu yılın başlarında, bazılarına saatte 12 Euro (13,95 $) ödenen Deutsche Bank çağrı merkezlerindeki çalışanlar, daha yüksek ücretler için greve gittiler ve aylarca süren bir anlaşmazlığın ardından sonunda bir maaş anlaşmasına vardılar.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER 40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz

Related posts

Dax endeksi Bayer, Monsanto’nun devralınması nedeniyle muhtemelen yatırım sürecindedir.

Alireza

25 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 27 Aralık

Alireza