ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, ABD Rusya’ya daha fazla yaptırım uyguluyor, BMW patronu içten yanmalı motorlar için hızlı bir son beklemiyor ve Lockheed Martin, Javelin tipi tanksavar füzelerinin yıllık üretimini neredeyse iki katına çıkarmak istiyor.

 UKRAYNA/RUSYA/ YAPTIRIMLAR

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri,  ABD, Rusya’ya yeni yaptırımlar getirdi. ABD hükümeti, üç Rus televizyon kanalının yasaklanacağını ve ABD şirketlerinin Ruslara muhasebe ve danışmanlık hizmetleri sunmasının yasaklanacağını söyledi. Ayrıca Gazprombank yöneticilerine de yaptırım uygulanacak. AB Komisyonu’na göre, AB ülkeleri petrol ambargosu da dahil olmak üzere daha katı yaptırımlar konusunda anlaşmaya yaklaşıyor. Pazartesi günü, özellikle Rus petrolüne bağımlı olan üye ülkelerin katılımı sonraki görüşmelerde ele alınacak. G7 ülkeleri, ABD ve AB’nin Rusya’dan petrol ithalatını aşamalı olarak durdurma pozisyonunu destekliyor.

 BMW

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Patron Oliver Zipse, içten yanmalı motorlar için hızlı bir son beklemiyor. “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”a, ​​”Yalnızca dünya çapındaki tüm müşteriler on yıl içinde elektrikli otomobillere geçerse, yanma teknolojisinin daha da gelişmesini durdurabilirsiniz. Bu bahse girmeyeceğim” dedi. “Almanya ve Büyük Britanya gibi bireysel pazarlarda değişim çok hızlı gelebilir. Ancak dünya çapında bu kadar hızlı bir değişim görmüyorum.”

 9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri  LOCKHEED MARTIN

LOCKHEED MARTIN, Javelin tipi tanksavar füzelerinin yıllık üretimini neredeyse iki katına çıkarmak istiyor. CEO James Taiclet, yayıncı CBS News’e verdiği demeçte, üretim hacminin orta vadede önceki 2.100 parçadan yılda 4.000 parçaya çıkarılması gerektiğini söyledi. Genel olarak, Lockheed Martin silahlarına daha fazla talep için hazırlanıyor.

 TWITTER

Twitter Makes Photos, Videos Look More Immersive in New Test

Bir gazete haberine göre, TESLA patronu Elon Musk, Twitter satışlarını önemli ölçüde artırmak istiyor. New York Times, yatırımcılara yönelik belgelere atıfta bulunarak, geçen yıl 5 milyar dolardan sonra 2028 yılına kadar yıllık 26,4 milyar dolarlık satış yapmayı planlıyor.

 9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ECB

Konsey üyesi Robert Holzmann, yüksek enflasyon nedeniyle bu yıl üç adede kadar faiz artırımından yana görüş bildirdi. Avusturya Ulusal Bankası (OeNB) başkanı “Salzburger Nachrichten”e, “En az iki veya üç adım atmanın uygun olacağını düşünüyorum. Bunlar daha küçük olabilir, yani her biri 0,25 puan olabilir” dedi.

 WALL STREET

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna savaşının bir sonucu olarak durgunluk korkusu ve hızla yükselen faiz oranları, yatırımcıları Wall Street’e yöneltti. ABD endeksleri Cuma günü sık sık yön değiştirdi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 ASYA

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Asya piyasaları haftanın başında negatife döndü. ABD Merkez Bankası’nın açıkladığı faiz artırımları, Şanghay’da devam eden karantina ve Ukrayna’daki savaş, yatırımcıların küresel ekonomik büyüme ve olası bir durgunlukla ilgili endişelerini artırıyor. HONG KONG – Piyasalar resmi tatil nedeniyle kapalı

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Sabah Analizi 22 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Alireza

SABAH ANALIZI 17 Kasım – Almanya / ABD

Alireza

Dax 40 Nasıl Yatırım Yapılır?

Alireza