ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 9 Mayıs

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

DAX Analizi 9 Mayıs

DAX Analizi 9 Mayıs, Alman borsasındaki işaretler kırmızı olmaya devam ediyor. Uluslararası olarak, borsa havası gergin ve bu nedenle haftanın başındaki fiyat düzeltmesi muhtemelen devam etmeli. Pazartesi günü, X-Dax (DAX 40), Xetra başlamadan bir saat önce DAX endeksi (DAX 40 endeksi) eksi yüzde 1.2’den 13.508 puana sinyal verdi. Bu, Nisan ayının en düşük seviyesinin altına, Mart ayının başlarına doğru kayma tehdidinde bulunuyor. Almanya’nın önde gelen endeksi Mart sonundaki 14.925 puanlık ara zirvesinden bu yana, Ocak ayının başından bu yana düşüş eğiliminde.

DAX Analizi 9 Mayıs, Sabah QC Partners’tan piyasa gözlemcisi Thomas Altmann, “Yeni hafta, eski hafta sona erdiğinde başlıyor. Borsacılar kırmızı görmeye devam ediyor” dedi. Uzman, “Şu anda her yerde risklerimiz var. Geleceğe olumlu bakmak zor” dedi. Faiz oranlarının ve maliyetlerin yükseldiği bir ortamda, yatırımcılar genellikle büyüme konusunda endişelidir. Ukrayna savaşı ve şu anda Çin’de uygulanan pandemi kısıtlamalarının etkileri büyük belirsizlikler olmaya devam ediyor. Oradan Pazartesi günü zayıf ticaret rakamları geldi.

DAX Analizi 9 Mayıs

DAX Analizi 9 Mayıs, ABD borsalarında Cuma günü yaşanan dalgalanmalar yatırımcıların tedirginliğini gözler önüne seriyor ve bu gerçekleşme Pazartesi günü Asya’da özellikle Japonya’da daha önemli fiyat kayıplarıyla devam etti. Moskova’da Hitler Almanyası’na yönelik “Zafer Günü” kutlamaları da, özellikle ABD ve diğer G7 ülkelerinin önceden Rusya’ya karşı yeni yaptırımlar ilan etmesiyle birlikte gerginliğe neden oluyor. ABD hükümetine göre, cezalandırıcı önlemler diğer şeylerin yanı sıra önemli Rus enerji sektörüne yönelik.

DAX Analizi 9 Mayıs

Bu arada, bazı borsacılar, şirketler için mevcut raporlama sezonunda hala biraz umut veriyor. Pazartesi günü Infineon iyimser bir görünümle şaşırttı, hisse senedi piyasa öncesi yüzde 1.4 yükseldi. Güçlü talep ve zayıf euro nedeniyle çip üreticisi tahminini yeniden yükseltti.

DAX Analizi 9 Mayıs, Rheinmetall ise piyasa öncesi yüzde 1,3 artışla 200 euro işaretine doğru ilerliyor. Hisse senedi, son iki aydır batının yeniden silahlanma ihtiyaçları tarafından yönlendirilen rekor rekorunu kırmaya başlıyor. Deutsche Bank’ın araştırma ekibi, Pazartesi günü önceki satın alma tavsiyesinden vazgeçti.

Benzer bir nedenle, SMA Solar için pazardan önce eksi yüzde 5,7 ile daha da büyük fiyat kayıplarının işaretleri var. Analist firması Jefferies, enerji krizinin etkisiyle son zamanlarda iyi giden hisse senetlerinin notunu “bekleme”den “düşük performans”a indirdi. Analist Analist Constantin Hesse, yoğun rekabet nedeniyle güneş enerjisi teknolojisi üreticisinin pazar payı konusunda endişeli.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Airbus Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği 

Alireza