ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 17 Mart

DAX Analizi 17 Mart - 16 Aralık Piyasa Gelişmeleri - DAX Analizi 10 Mart

Dax artmalı

DAX Analizi 17 Mart

DAX Analizi 17 Mart , Alman borsasındaki seyirler yukarıyı gösteriyor.DAX endeksi (DAX 40 endeksi), Perşembe günkü güçlü hafta ortası işlem seansının ardından başlangıçta ılımlı bir şekilde yükselmeye devam etmelidir. Borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala X-Dax, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak yüzde 0,54 artışla 14.519 puana sinyal verdi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,8 artması bekleniyor.

Bir önceki gün, Alman borsasının en önemli barometresi Uzak Doğu ve ABD’deki güçlü borsalar tarafından itilmişti. Ukrayna savaşında da yeni bir yakınlaşma umutları vardı. Bu ortamda, Dax havası tükenmeden önce 14.553 puana yükselmişti – sonunda yüzde 3.76’lık bir artı ile çıktı. Genel olarak, önde gelen endeks 16.290 puanlık rekor seviyedeki gerilemesinin yarısından fazlasını toparladı.

DAX Analizi 17 Mart

DAX Analizi 17 Mart , Beklenildiği gibi, ABD Merkez Bankası önceki akşam yüksek enflasyon nedeniyle faiz oranlarında geri dönüş yaptı ve baz faizi 0,25 puan artırdı. Faiz oranlarındaki geri dönüşün hızı artık piyasa için belirleyicidir, çünkü Fed’deki karar vericiler, daha önce aşırı gevşek olan para politikasının daha hızlı sıkılaştırılmasının sinyallerini vermiştir. QC Partners portföy yöneticisi Thomas Altmann, yatırımcıların sakince tepki verdiğini görüyor: “ABD ekonomisinin gücüne olan inanç, faiz oranlarının daha da hızlı yükselmesi korkusundan daha ağır basıyor” diyor uzman. İngiltere Merkez Bankası’nın da bu Perşembe günü başka bir faiz artırımı ile davayı takip etmesi muhtemel.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 17 Mart , Merkez bankalarının yanı sıra, Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın son dönemde yumuşama sinyalleri borsaları da etkisi altına aldı ve rahatlama sağladı. Bir gün önce Ukrayna tarafı, her iki ülkenin cumhurbaşkanları arasında doğrudan görüşmeler için belgelerin hazırlanacağını söyledi. Ancak Ukrayna cumhurbaşkanının danışmanı Alexander Rodnyansky, Alman televizyonunda erken bir barış çözümü umutlarını azalttı. Rusya, yeni birlikler toplamak ve ardından yeniden bir taarruz başlatmak için zaman kazanmaya çalışıyor, dedi “maischberger. die woche” programında.

DAX Analizi 17 Mart

CMC Markets’tan Michael Hewson da şüpheciydi. “Rusya’nın sadece görünüşe ayak uydurmak istediği izlenimine kapılmadan edemezsiniz.” Ancak borsa uzmanı, piyasaların memnun olmayı ve tutarsızlıkları ve yeni Rus vahşetlerini görmezden gelmeyi tercih ettiğini yazdı.

DAX Analizi 17 Mart , Şirket tarafında ise thyssenkrupp hisseleri piyasa önünde önemli indirimlerle öne çıktı. Tradegate ticaret platformunda fiyat, Xetra kapanışına kıyasla neredeyse yüzde beş düştü. Sanayi grubu, Ukrayna’daki savaşın “iş gelişimine zarar vermesini” bekliyor ve 2021/2022 mali yılı için serbest nakit akışı tahminini askıya aldı.

DAX Analizi 17 Mart , Bilanço sezonu bir kez daha diğer bireysel hisse senetleri için harekete neden olabilir. Borsanın arka sıralarından çok sayıda şirket, telekomünikasyon grubu United Internet ve yan kuruluşu 1&1 dahil olmak üzere bu işlem gününde defterlerini açıyor. Finansal kiralama uzmanı GRENKE’nin hisseleri, nihai rakamlar ve piyasa öncesi görünümün ardından önemli ölçüde yükseldi. Otomobil üreticisi BMW‘nin sermaye piyasası günü de ilgi görmeli.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Federal hükümet Lufthansa hisse paketinin tamamını satıyor

Alireza

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 )

Alireza

Brenntag Nedir? Canlı Brenntag Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza