ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 16 Mart

DAX Analizi 16 Mart - 19 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Dax’in Fed kararından önce 14.000 puanın üzerinde olması bekleniyor

DAX Analizi 16 Mart

DAX Analizi 16 Mart ,Bu Çarşamba günü heyecanla beklenen ABD faiz oranı kararından önce, DAX endeksi (DAX 40 endeksi), ivme ile 14.000 puanlık işareti atmalıdır. Borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala X-Dax, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak yüzde 2,1 artışla 14290,68 puana sinyal verdi.

Artış, Çin borsasındaki toparlanmadan ve petrol fiyatlarındaki keskin düşüşün ardından fiyatların önceki akşam yükseldiği Wall Street’ten geliyor. Sabah, bu aynı zamanda yüzde iki artması beklenen önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50’ye (EURO STOXX 50) arkadan rüzgar getirecek.

DAX Analizi 16 Mart, ABD Merkez Bankası’nın akşam saatlerinde yüzde 0,25 ila 0,50 aralığında bir artışla faiz oranlarında geri dönüşe başlaması bekleniyor. İki yıl önce, Corona krizinin başlangıcında, Fed kilit faiz oranını neredeyse sıfıra indirdi. Dekabank’a göre, Ukrayna savaşı nedeniyle başlangıçta büyük bir faiz artırımına ilişkin spekülasyonlar masadan kalktı.

DAX Analizi 16 Mart ,

DAX Analizi 16 Mart, Merkez bankacılarının bu yıl ve önümüzdeki yıl ne kadar faiz artırımı beklediklerini görmek de ilginç olacak. Varlık yöneticisi QC Partners’tan Thomas Altmann, piyasanın zaten her toplantıda bir faiz oranı adımına hazırlandığını yazdı. Bu beklentiler göz önüne alındığında, Fed’in daha da sıkı – “şahin” – bir duruşla sürpriz yapması pek olası değil.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ukrayna ihtilafı açısından, pazarda iki savaşan fraksiyonun, Ukrayna ve Rusya’nın yakınlaşacağına dair sürekli bir umut var. Rusya ile müzakereler konusunda temkinli bir iyimserlik ifade eden Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’den geçtiğimiz günlerde olumlu sinyaller geldi.

DAX Analizi 16 Mart , Kurumsal tarafta, yatırımcıların yine hafta ortasında sindirecekleri bilançoları var. Bireysel hisseler söz konusu olduğunda, Eon (EON SE) kağıtları, piyasa öncesi beklenmedik şekilde güçlü rakamların ardından yatırımcılar arasında çok popülerdi, Xetra kapanışına kıyasla Tradegate ticaret platformunda yüzde üçten fazla arttı. Bir tüccar, Essen tedarikçisinin görünümünün beklentilerle uyumlu veya biraz üzerinde olduğunu söyledi.
Grubun bu yıl için tahminlerinin ardından BMW (BMW) hisseleri de talep gördü. Münih merkezli otomobil üreticisi, vergi öncesi kârda önemli bir artış bekliyor, ancak Ukrayna’daki savaş göz önüne alındığında marj hedefleri konusunda daha temkinli.

DAX Analizi 16 Mart ,

Laboratuvar hizmeti sağlayıcısı SYNLAB’ın beklenmedik derecede güçlü yıllık sonuçları da göz atmaya değer olmalı ve grup ayrıca satış tahminini artırdı. BT hizmet sağlayıcısı Nagarro (Nagarro SE) de rakamlarıyla olumlu bir sürpriz yapmayı başardı.

DAX Analizi 16 Mart , Emlak şirketi PATRIZIA’nın rakamları ancak borsa kapandıktan sonra bekleniyor. Biyoteknoloji şirketi MorphoSys daha sonra kitaplarını da açacak – burada yakın zamanda ABD kanser merkezlerinin Monjuvi antikor tedavisini kullanma yönünde olumlu bir kararı vardı. Borsa, bir dizi olumsuz manşetten sonra, bunun hisse senedine biraz rahatlama getirebileceğini söyledi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 14 Şubat

Alireza

DAX Analizi 13 Ocak

Alireza

DAX bir toparlanma rallisinden sonra mücadele ediyor

Alireza