ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

24 Ocak Piyasa Gelişmeleri

 24 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

24 Ocak Piyasa Gelişmeleri

24 Ocak Piyasa Gelişmeleri –Lufthansa, İtalyan devlet havayolu şirketi ITA’ya yatırım yapmak istiyor, Infineon önümüzdeki on iki ay içinde otomotiv endüstrisindeki çip krizinin sona ermesini bekliyor ve

 UKRAYNA

Ukrayna krizinde ABD, Kiev’deki büyükelçilik çalışanlarının ailelerinden ülkeyi terk etmelerini istedi. Buna ek olarak, Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Rus askeri harekatı tehdidi göz önüne alındığında, Ukrayna’daki tüm ABD vatandaşlarının bunu yapmayı düşünmesi gerektiğini söyledi. Başkentteki ABD büyükelçiliği, Rus askeri harekâtının “her an mümkün” olduğunu duyurdu. Böyle bir durumda, ABD hükümeti Amerikan vatandaşlarını tahliye edemeyecekti.

24 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Görünüşe göre Normandiya formatı, Ukrayna ihtilafına diplomatik bir çözüm bulma çabalarının bir parçası olarak yeniden canlandırılıyor. İçeriden birisine göre, Rusya, Ukrayna, Fransa ve Almanya’dan siyasi danışmanlar Ocak ayının sonunda Paris’te doğu Ukrayna hakkında görüşmeler yapmak istiyorlar. Rus hükümetindeki kaynaklara göre, istişarelerin 25 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanıyor. Ukrayna’nın baş müzakerecisi Andriy Yermak’ın danışmanı, 26 Ocak’ta Paris’te bir toplantı planlandığını söyledi.

 24 Ocak Piyasa Gelişmeleri VİRÜS

Hızla artan yeni korona enfeksiyonları göz önüne alındığında, Federal Hükümetin Corona Uzman Konseyi şimdi de sağlık sisteminin aşırı yüklendiği konusunda uyarıyor. Açıklamaya göre, virüsün omikron varyantının yayılması nedeniyle hastanelerde çok sayıda yeni korona hastası beklenebilir. Enfekte personelin kaybıyla birlikte, sağlık hizmetlerinde en azından bölgesel olarak bir kısıtlama olacaktır.

Federal ve eyalet hükümetleri, kıt kapasiteleri göz önünde bulundurarak yalnızca hassas gruplara özellikle doğru PCR testleri sunmak istiyor. Federal eyaletlerin başbakanlarının bu Pazartesi Şansölye Olaf Scholz ile yapacağı konferans için hazırlanan karar taslağı, “Artmaya devam etmesi beklenen şu anda yüksek sayıdaki yeni enfeksiyon, mevcut PCR testlerinde darboğazlara yol açıyor” diyor. hangi Pazar günü tanındı.

24 Ocak Piyasa Gelişmeleri

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?          Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD), trafik ışığı partilerinden milletvekillerinin aşı uygulamasını destekliyor. ZDF’nin “Berlin direct” programı hakkında Lauterbach, “Bunun iyi bir teklif olduğunu düşünüyorum” diyor. Sağlık Bakanı olarak diğer uygulamalar üzerinde de çalışacak. Ancak aşı savunucularının somut önerilerini “aklaşılabilir” olarak nitelendirdi. Çarşamba günü, Federal Meclis zorunlu aşılamayı ilk kez tartışacak.

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD) bugün olası açılış perspektiflerinden bahsetmekten yana. ZDF’nin “Berlin direkt” programında Lauterbach, “Vaka sayısı tekrar düşerse ve bu dalgayı aştığımızda bu beklenir, o zaman elbette kısıtlamalar devam edemez” diyor. O zaman açıklıklar adım adım mümkün olacaktır. “Bunu şimdi düşünmek doğru.”

 24 Ocak Piyasa Gelişmeleri LUFTHANSA

LUFTHANSA, İtalyan devlet havayolu şirketi ITA’da hisse almak istiyor. Konuya aşina iki kişi Reuters’e verdiği demeçte, 2017’de iflas eden Alitalia’nın halefinin yüzde 40 hissesini satın almakla ilgili. İçeridekilerden biri, müzakerelerin sonucunun belirsiz olduğunu söyledi. Satın alma fiyatı halen görüşülmektedir. İçeriden ikinci kişi, görüşmelerin birkaç günden fazla sürebileceğini söyledi. “Il Foglio” gazetesi, yeni haftada bir işlemin açıklanabileceğini bildirmişti.

 INFINEON

ge40.com

INFINEON, otomotiv endüstrisindeki çip krizinin önümüzdeki on iki ay içinde sona ermesini bekliyor. Infineon’un “Automobilwoche” otomotiv patronu Peter Schiefer, “2023’te talebi iyi karşılayabileceğimizi varsayıyorum” dedi. “Harici olarak ürettiğimiz mikrodenetleyiciler için, 2022’de hala güçlü bir sınırımız olacak.” Ancak yılın ikinci yarısı ilkinden daha iyi olacak.

 24 Ocak Piyasa Gelişmeleri COMMERZBANK

COMMERZBANK, Polonya’daki döviz kredileri ile ilgili ek yükleri açıkladı. Frankfurt para evi, dördüncü çeyrekte 436 milyon avroluk ek hükümlerin enstitünün sonucunu azaltacağını söyledi. Ancak, banka 2021 için hala olumlu bir konsolide sonuç bekliyor. Karşılıkları Polonya yan kuruluşu mBank oluşturdu.

VODAFONE/ILIAD

Telekomünikasyon grupları İtalya’daki işletmelerinin birleşmesi için pazarlık yapıyor. Süreci bilen birkaç kişi Reuters haber ajansına verdiği demeçte, iki şirketin ülkedeki dört telekom sağlayıcısı arasındaki zorlu fiyat savaşına son vermek istediğini söyledi. Vodafone ve Iliad yorum yapmaktan kaçındı. Bu telekom şirketlerine ek olarak Telecom Italia ve WindTre de İtalyan müşteriler için yarışıyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 RENAULT, NISSAN ve MITSUBISHI

24 Ocak Piyasa Gelişmeleri

RENAULT, NISSAN ve MITSUBISHI, elektrikli araçların ortak geliştirilmesine yönelik yatırımlarını üç katına çıkarmak istiyor. Projeye aşina olan iki kişi Reuters haber ajansına verdiği demeçte, Fransız-Japon ittifakının önümüzdeki beş yıl içinde 20 milyar avrodan fazla sağlayacak bir planı bu Perşembe günü duyurmak istediğini söyledi.

 24 Ocak Piyasa Gelişmeleri ORANGE

ORANGE, uzun süredir patronu Stephane Richard’ın istifasının ardından ilk kez bir kadın tarafından yönetilecek. Reuters, içeriden iki kişiye göre Christel Heydemann’ın CEO olarak atanacağını öğrendi. Önümüzdeki Cuma günü yapılacak üst yönetim toplantısında resmi olarak seçilebilirdi.

 UNILEVER

“Financial Times”a göre, Trian Partners aktivist hedge fonu gruba satın aldı ve bu da GlaxoSmithKline’ın tüketim malları bölümünü devralmak istiyor.

 PELOTON

Bir gazeteye göre, aktivist yatırımcı Blackwells Capital, fitness ekipmanı üreticisi John Foley’nin başkanını değiştirmek için bir baskı hazırlıyor.

 24 Ocak Piyasa Gelişmeleri ECB/ENFLASYON

ger40.com

ECB Konseyi üyesi Robert Holzmann’a göre, euro bölgesindeki enflasyon önceden tahmin edilenden daha uzun süre yüksek kalabilir. Avusturya merkez bankası başkanı “Presse”ye “Hepimiz enflasyonun düşeceğini varsayıyoruz” dedi. “Tek soru, hangi zaman diliminde?” Orijinal varsayım, 2022’nin başında işlerin yatışacağı ve ardından dördüncü çeyrekte keskin bir düşüş olacağıydı. Yönetim Konseyi üyesi, “Bunun olacağı henüz göz ardı edilemez” dedi. Ancak enflasyonun daha uzun süre yüksek seviyede kalıp kalamayacağını da bilmiyoruz” dedi. Şu anda gelişme hakkında “çok fazla belirsizlik” var.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 10 Aralık

Alireza

DAX Endeksi Bugün

Alireza

DAX Analizi 24 Şubat

Alireza