ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

12 Ocak Piyasa Gelişmeleri

DAX Analizi 20 Eylül - 12 Ocak Piyasa Gelişmeleri | GER40.com

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

12 Ocak Piyasa Gelişmeleri, Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli? Diğer şeylerin yanı sıra, görünüşe göre: Grup yan kuruluşu Facebook Meta Platforms, ABD antitröst kurumu FTC tarafından reddedilen bir dava girişiminde başarısız oldu, elektrik ve gaz fiyat patlaması beşinci en büyük Alman enerji şirketi Steag’ı iz bırakmadan bırakmıyor ve Citigroup, Meksika’daki özel müşteri işinden bir Yeniden Yapılandırma çıkışı yapmak istiyor.

Robert Koch Enstitüsü (RKI)

Robert Koch Enstitüsü (RKI) koronavirüs pandemisinin patlak vermesinden bu yana hiç olmadığı kadar 80.430 yeni enfeksiyon bildirdi. Ülke çapında yedi günlük insidans son 24 saatte bir önceki gün 387.9’dan 407.5’e yükseldi. Virüs nedeniyle 24 saat içinde 384 kişi hayatını kaybetti. Böylece bildirilen ölüm sayısı 114.735’e yükseldi.

12 Ocak Piyasa Gelişmeleri META PLATFORMS

You've gotta own Facebook/Meta Platforms, this investor saysGrubun yan kuruluşu Facebook, ABD antitröst kurumu FTC tarafından reddedilen bir dava açma girişiminde başarısız oldu. Federal Yargıç James Boasberg, mahkemenin bu noktada yargılamanın sonucu hakkında spekülasyon yapmayacağını söyledi ve sosyal ağın önergesini reddetti. Diğer şeylerin yanı sıra Facebook, FTC’nin grubun bir tekeli korumak için yasa dışı hareket ettiğini inandırıcı bir şekilde göstermediğini savundu. Yetkili, diğer şeylerin yanı sıra, Facebook’un mesajlaşma hizmeti WhatsApp ve fotoğraf platformu Instagram’ı satması gerektiğini başarmak istiyor.

STEAG

Elektrik ve gaz fiyatlarındaki patlama, en büyük beşinci Alman enerji şirketine damgasını vurdu. Essen merkezli grup, Reuters haber ajansı tarafından sorulduğunda, Steag’ın işini güvence altına almak için kredi limiti için üç basamaklı düşük milyon aralığında ek bir ihtiyacı olduğunu söyledi.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

12 Ocak Piyasa Gelişmeleri CITIGROUP

Büyük ABD bankası, yeniden yapılandırmanın bir parçası olarak Meksika’daki özel müşteri işinden çıkmak istiyor. Yirmi yıldan fazla bir süre sonra para evi, Citibanamex adlı işi bıraktığını söylüyor. Citigroup şimdi ABD’ye odaklanmak istiyor.

ÇİN

Aralık ayında enflasyon beklenenden daha yavaş büyüdü. Ulusal İstatistik Ofisi, üretici fiyat endeksinin (ÜFE) bir önceki yıla göre yüzde 10,3 arttığını açıkladı. Reuters anketine katılan ekonomistler, Kasım ayındaki yüzde 12,9’luk artışın ardından ÜFE endeksinin yüzde 11,1 artmasını bekliyorlardı. Çin tüketici fiyat endeksi (TÜFE) Aralık ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,5 arttı. Bir Reuters anketinde, ekonomistler Kasım ayındaki yüzde 2,3’ten sonra yüzde 1,8’lik bir büyüme bekliyorlardı.

12 Ocak Piyasa Gelişmeleri ABD

12 Ocak Piyasa Gelişmeleri | GER40.com

ABD’de Başkan Joe Biden, muhalefetteki Cumhuriyetçileri oy kullanma hakkını kısıtlamakla suçluyor ve Senato’daki oylama kurallarında reform çağrısı yapıyor. Selefi Donald Trump’a atıfta bulunarak, “Tek bir Cumhuriyetçi Amerika yasasını oylamak ve savunmak için mağlup bir başkana karşı çıkmadı” dedi. Bunun arka planında, Demokratların görüşüne göre, azınlıkların ve dolayısıyla onların seçmenlerinin oy vermesini engelleyen, Cumhuriyetçiler tarafından birçok eyalette uygulanan seçim yasası değişiklikleri yatmaktadır.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

KUZEY KORE

12 Ocak Piyasa Gelişmeleri KUZEY KORE hükümdarı Kim Jong Un, bir füze testi vesilesiyle ülkesini silahlanma çabalarını yoğunlaştırmaya çağırdı. Devlet haber ajansı KCNA’nın bildirdiğine göre Kim, ordunun niceliksel ve niteliksel modernizasyonunu hızlandırmak için askeri bilim adamlarına başvurdu. Bu, bir hafta içinde iddia edilen bir hipersonik füzenin ikinci testiydi. Avrupa Birliği testi kınadı ve Kuzey Kore’yi müzakere tekliflerine yapıcı bir şekilde yanıt vermeye çağırdı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

26 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

Federal hükümet Lufthansa hisse paketinin tamamını satıyor

Alireza

DAX Analizi 13 Temmuz

Alireza