Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAX 40EuroForexGER 40HaberlerKripto Eğitimi

Enerji Fiyatları; Avrupa’da yükselen enerji fiyatları dikkatleri üzerine çekti

Avrupa’da yükselen enerji fiyatları dikkatleri üzerine çekti

Avrupa hükümetleri, haneleri enerji fiyatları ndaki artışlardan korumaya çalışırken, savunucular, cereyanlı binaları yenilemenin tüketici faturalarını düşürmeye ve ülkelerin fosil yakıtlara olan bağımlılığını azaltmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

Binalar, Avrupa Birliği’nin sera gazı emisyonlarının üçte birinden fazlasını üretiyor ve ısıtmalarının yaklaşık %75’i fosil yakıtlardan sağlanıyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sektörün AB’nin iklim değişikliği hedeflerini engellemesini engellemek için Brüksel, 2030 yılına kadar toplam 250 milyon binadan 35 milyonunu yenilemeyi planlıyor

Danışmanlık şirketi Cambridge Econometrics tarafından Pazartesi günü yayınlanacak olan analize göre, AB hedefinin karşılanması, 2021 gaz fiyatlarına dayalı olarak AB’deki ortalama evlerin yıllık ısıtma faturasını 218 Euro’yu (254 $) düşürerek hane halkının gaz için harcadığı ortalama miktarı kabaca yarıya indirilebilir. 

Daha iyi pencereler, çatı yalıtımı veya yenilenebilir ısı pompaları gibi tadilatların, bu kış tüketicilerin paradan tasarruf etmesini sağlayacak kadar hızlı kullanıma sunulması pek olası değil.

Ancak, yalıtım üreticisi Rockwool tarafından yaptırılan araştırmaya göre, 2030 yılına kadar derin enerji tasarrufu sağlayan yenilemeler hedefine ulaşmak, öngörülen AB gaz tüketimini yılda 43.000 gigawatt-saat (GWh) azaltabilir.

Rockwool Group CEO’su Jens Birgersson, “Doğru yapıldığında bina tadilatı insanları yüksek enerji fiyatları ndan tam anlamıyla yalıtabilir” dedi.

Enerji-Fiyatları-2

Enerji fiyatları avrupa gaz fiyatları bu yıl rekor seviyelere yükseldi ve hükümetleri hanelerin ısınma faturalarını hızla azaltmak için vergi indirimleri ve sübvansiyonlar uygulamaya yönlendirdi.

Enerji fiyatları artışı aynı zamanda bazı hükümetlerin AB’nin ısıtma yakıtlarına CO2 maliyetleri getirme planlarına karşı direnişi ateşledi. Onaylanması halinde binaların çok daha hızlı yenilenmesini teşvik etmeyi amaçlayan bir politika olacak.

Bazı hükümetler zaten hareket ediyor. Polonya, Almanya ve Fransa, AB’nin yenilemeler için COVID-19 kurtarma fonundaki paylarından milyarlarca avro ayıracak ülkeler arasında yer alıyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Düşünce kuruluşu Agora Energiewende’de enerji politikası uzmanı olan Andreas Graf, “Kamu desteğinde büyük bir artış görüyoruz,” dedi, ancak bu ekstra paranın tadilat yatırımı yapma imkanı olmayan savunmasız hanelere ulaşıp ulaşmadığının henüz net olmadığını da sözlerine ekledi.

Bir yerel yönetimler derneği olan Energy Cities’in direktörü Claire Roumet, en büyük zorluğun sahadaki yenileme projelerini koordine edecek kalifiye personel eksikliği olduğunu söyledi.

“Yenileme programlarına ayırdığımız devasa para, asla bu yerel koordinatörlere yatırım yapmıyor” dedi ve hükümetleri, yenileme çalışmalarına olan “büyük ilgilerini” bu teknik desteği sağlamaya yönlendirmeye çağırdı.

Roumet, “Bunu yapmamak için hiçbir neden yok” dedi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 31 Mayıs

Alireza

Mercedes-Benz Çevrecilere Karşı

Alireza

Sabah Analizi 22 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Alireza