ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 11 Ocak

DAX Analizi 11 Ocak - DAX Analizi 21 Eylül

DAX güçlü toparlanma bekleniyor

DAX Analizi 11 Ocak en son gerilemenin ardından, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  başlangıçta Salı günü güçlü bir toparlanma belirtileri gösterdi. Broker IG, Xetra’nın piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki buçuk saat önce Alman lider endeksine değer verdi ve yüzde 0,8 artarak 15.886 puana ulaştı. Böylece Dax, önceki gün dokunduğu 21 ve 50 günlük ortalama çizgileri koruyor gibi görünüyor. Kısa ve orta vadeli trend için bir barometre olarak kabul edilirler.

Son zayıf Wall Street, önceki akşam, teknoloji borsası Nasdaq’ın endekslerini bile pozitif bölgeye sürükleyen net bir tepkiye tanık oldu. Dow Industrial, önceki haftanın rekorundan bu yana yüzde 3.5’e varan bir kaybın ardından 50 günlük çizgiyi tutmayı başardı. Credit Suisse uzmanlarına göre, yatırımcılar yeniden başlamak için bariz gerilemeyi kullandılar. Piyasaların şu anda hız trenine bindiği söylendi. Son dönemde yaşanan düşüşten yüksek enflasyon kaynaklı faiz endişeleri sorumluydu.

DAX Analizi 11 Ocak

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 11 Ocak; Volkswagen Çin’deki zayıf işlerin ardından: “Orantısız bir şekilde geri kazanmak istiyoruz”

DAX Analizi 11 Ocak

Volkswagen Grubu’nun Çin’deki en büyük tek pazarındaki satışları geçen yıl yüzde 14 düştü. DAX Analizi 11 Ocak Mevcut VW Çin patronu Stephan Wöllenstein, Salı günü Pekin’deki gazetecilere yarı iletken sıkıntısı ve tedarik zincirlerindeki sorunları aradı. “Oldukça zor bir yıldı.” Wöllenstein, zaten bilindiği gibi yakında VW Çin’in zirvesinde değiştirileceğini bildirdi. Premium marka Audi, eksi yüzde 3,6 ile daha az kötü performans gösterdi. Porsche yüzde sekiz ve Bentley yüzde 43 daha fazla araba satmayı başardı. Genel pazar yüzde dört büyümüştü. Volkswagen Grubu’nun Çin’de uzun süredir yüzde 14 veya 15 olan pazar payı yüzde 11’e düştü. Ancak bu yıl, Volkswagen Grubu, Wöllenstein’ın dediği gibi, tekrar güçlü bir şekilde yetişmek istiyor. Genel pazarın yüzde dört büyümesi beklenirken, Volkswagen yüzde 15 büyümek istiyor. “Geçen yıl ortalamanın üzerinde kaybettiklerimizi orantısız bir şekilde kurtarmak istiyoruz.” Volkswagen’in ID ailesinden elektrikli otomobil satışları yılsonuna doğru olumlu bir gelişme gösterdi. 2021 için 80.000 ila 100.000 hedefini kaçırdıktan ve aslında “70.000’den biraz fazla” sattıktan sonra, Wöllenstein bu yıl satışları “en az” ikiye katlamak istiyor. Volkswagen’in üretilebilecek herhangi bir kimlik arabasını satabileceğinden emindi.

 ABD ajansı, Nike’ın Adidas ayakkabılarına açtığı davayla ilgileniyor

DAX Analizi 11 Ocak

ABD federal ajansı ITC, Adidas‘ın “Primeknit” ayakkabı modellerini ABD’de satmaya devam edip edemeyeceğini inceliyor.
DAX Analizi 11 Ocak, Ajans, Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun (ITC), rakip Nike’ın talebi üzerine soruşturma başlattığını söyledi. ABD’li rakip, Herzogenaurach’lı spor malzemeleri üreticisini yıllardır popüler spor ayakkabılarıyla patentlerinden birini ihlal etmekle suçluyor. Bu nedenle Nike, Aralık ayında ITC’ye sunulan şikayeti bu modellerin ithalatını yasaklamaya çağırıyor.
DAX Analizi 11 Ocak, neredeyse on yıl önce Nike ve Adidas, eritilmiş ipliklerden örülen “Flyknit” ve “Primeknit” ayakkabılarını hemen hemen aynı anda piyasaya sürdüler. O zamandan beri, modellerle ilgili anlaşmazlık kaynamaya başladı. Aynı zamanda, Amerikalılar Adidas’a patent ihlali nedeniyle dava açıyorlar.

DAX Analizi 11 Ocak

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

10 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 6 Eylül (09:40)

Alireza

DAX Analizi 15 Mart

Alireza