ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 3 Aralık

DAX Analizi 3 Aralık - dax 40

DAX volatilite kalmaya devam ediyor

DAX Analizi 3 Aralık, Gerileme ve toparlanma arasındaki etkileşimin hafta sonundan önce Alman borsasında devam etmesi muhtemel. X-Dax (DAX 40), önde gelen Alman DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için yüzde 0,69’luk hafif bir fiyat artışıyla 15 368 puana işaret ediyor. Haftalık bazda, Dax yüzde 0.73’lük bir artış gösteriyor ve yeni Coronavirus varyantı Omikron hakkındaki ilk haberlerin bir sonucu olarak bir hafta önce 15.500 puanın altına düştü – o zamandan beri 15.000 ila 15.500 Puan arasında. Euro Bölgesi muadili EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma günü benzer bir toparlanma seviyesi ile toparlanması bekleniyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 3 Aralık, Yatırımcılar, başlamak için virüs korkusu ile düşen fiyatlardan yararlanmanın günlük cazibesi arasında gidip gelmeye devam ediyor. Omikron’un neden olduğu belirsizliği göz önünde bulundurarak, broker CMC Markets’tan piyasa gözlemcisi Michael Hewson, geçtiğimiz birkaç günü fiyatlar ve duygular arasında bir roller coaster yolculuğuyla karşılaştırdı. Landesbank Helaba’daki uzmanlar, Dax için tehlikenin henüz önlenmediğini görüyor. Onlar için bir diğer odak noktası, teknik açıdan önemli olan 200 günlük hat için yapılan savaştır.

DAX Analizi 3 Aralık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yeni virüs varyantına ek olarak, hafta sonunda ekonomik veriler de dikkat çekiyor: Öğleden sonra ABD’den aylık işgücü piyasası raporu geliyor, bu da ABD Merkez Bankası’nın gelecekteki kapsamının önemli bir göstergesi. para politikasının planlı sıkılaştırılması En son, Fed Başkanı Jerome Powell, Fed’in para politikasını beklenenden daha hızlı sıkılaştırabileceğini belirtmişti.

DAX Analizi 3 Aralık

DAX Analizi 3 Aralık, Yerel piyasada, Sermaye Piyasaları Günü ile birlikte Allianz‘a odaklanılıyor. Önceki akşam, sigortacı yıllık en az yüzde beşlik bir temettü artışı sözü vermişti. Son iki yılda hisse başına 9.60 Euro’luk bir dağıtımdan sonra, hissedarlar en az 10.08 Euro’yu bekleyebilirler. Bir borsacı, Tradegate ticaret platformunda piyasa öncesi yüzde bir buçukluk iyi bir fiyat artışı hakkında yorumda bulundu.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 3 Aralık bu arada, bakır grubu Aurubis (Aurubis (eski Norddeutsche Affinerie)) geçtiğimiz mali yılda kârlarında yaşanan sıçramanın ardından gelecek konusunda iyimser. Ayrıntılı yıllık rakamları sunduğunda açıkladığı gibi, cari mali yılda 320 ila 380 milyon Euro arasında bir işletme vergi öncesi karı elde etmek istiyor – analist fikir birliği aralığın alt ucunda. Yükseltilen temettü teklifi de beklentilerin üzerinde. Hisseler işlem öncesi yaklaşık yüzde üç arttı.

DAX Analizi 3 Aralık, Rüzgar türbini üreticisi Nordex, yaklaşık yüzde iki buçuk oranındaki işlem öncesi fiyat artışının gösterdiği gibi, ABD’den aldığı bir siparişle yatırımcılardan puan toplamayı başardı. Bir rüzgar çiftliği için toplam yaklaşık 300 megawatt çıkışlı sistemler sağlar.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 28 Mart

Alireza

21 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 7 Mart

Alireza