ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Omicron’un bu hafta borsaya etkisi

Omicron'un bu hafta borsaya etkisi

Evergrande’de neler oluyor?

Omicron’un bu hafta borsaya etkisi , Korona pandemisi ve özellikle yeni virüs varyantı Omicron, muhtemelen yeni borsa haftasında da tempoyu belirleyecek. Ayrıca, son dönemde önemli ölçüde arka plana atılan Çinli emlak grubu Evergrande’nin borç krizi yeniden gündeme gelebilir.Omicron'un bu hafta borsaya etkisi

Hafta sonundan kısa bir süre önce Evergrande, olası ödeme zorlukları konusunda uyardı. Son zamanlarda, dünyanın en ağır borçlu gayrimenkul şirketi, en azından ödemesiz dönemler içinde ABD doları tahvillerinin faiz ödemelerini yapabildi. Ancak şimdi, mali bir incelemeden sonra, grubun mali yükümlülüklerini yerine getirmek için yeterli kaynağa sahip olacağına dair hiçbir garanti verilemeyeceği söylendi. Bu arada, Çin’in borsa düzenleyicisi, yayılan bir kriz korkusunu yatıştırmaya çalışıyor. Evergrande’deki olayların etkileri kontrol edilebilir, dedi.

Omicron’un bu hafta borsaya etkisi, Avrupa Hisse Senedi Vadeli İşlemleri Yükseliyor

Omicron’un bu hafta borsaya etkisi , Omicron’a göre, birçok yatırımcı şu anda riskleri öncelikle hisse fiyatlarıyla ilişkilendiriyor. Bu şaşırtıcı değil, çünkü Alman lider endeksi DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yeni varyantı son zamanlarda ağır kayıplar getirdi ve enfeksiyon riskleri daha önce bilinen korona varyantlarına kıyasla hala büyük ölçüde belirsiz. Ancak Omicron’da bir fırsat gören gözlemciler de var.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Omicron’un bu hafta borsaya etkisi , UBS baş stratejisti Mark Haefele, “Yatırımcılar, veri durumu yetersiz olduğu için Omicron’un ekonomik sonuçlarını değerlendirmekte zorlanıyor” dedi. Yüksek fiyat kayıpları ve güçlü dalgalanmalar, yatırımcıların borsalarda daha fazla çalkantı beklediğini ortaya koydu. Omicron, şu anda birçok yerde artan delta varyantının enfeksiyon sayısının bir parçasıdır. Yeni virüs varyantının öncekinden önemli ölçüde daha tehlikeli olduğu kanıtlanırsa, yeni karantinalar tehdit ediliyor. Bu senaryoda Haefele, hisse senedi piyasalarında yüzde 10 ila 15 oranında daha fazla fiyat kaybı bekliyor.

Omicron’un bu hafta borsaya etkisi , JPMorgan’dan Marko Kolanovic ve Brian Kaplan bir çalışmada, “Omicron hakkındaki veriler zayıf, bilgiler çelişkili ve bazı medya riskleri abarttı ve en kötü durum senaryolarını açıkladı.” Omicron muhtemelen önceki varyantlardan daha bulaşıcıdır. Ancak ilk raporlara göre, Omicron öncekinden daha az ölümcül olabilir. Analistler, “Bu, geçmişte virüslerin gelişiminden elde edilen bulgularla örtüşebilir” dedi.
Kolanovic ve Kaplan, Omicron hızla yayılır ve böylece diğer, daha tehlikeli varyantların neredeyse yerini alırsa, pandemi “daha çok mevsimsel grip gibi bir şeye dönüşebilir”, Kolanovic ve Kaplan, soru işaretleriyle kendilerinin sorguladıkları bir senaryoyu özetliyorlar. En azından bu senaryo, virüsle ilişkili solunum yolu hastalıklarıyla ilgili önceki deneyimlere uyacaktır.

Omicron’un bu hafta borsaya etkisi , Bu, nihayetinde, hisse senetleri gibi yüksek riskli yatırımların yararlanacağı pandeminin sonu anlamına gelebilir. Yatırımcılar için yeni fırsatlar olacaktı: Ekonomik konjonktürler, hammadde sektörü ve gevşemeden yararlanan şirketlerin hisseleri o zaman en popüler olacak. Öte yandan Kolanovic ve Kaplan’a göre korona ile ilgili kısıtlamaların kazananlarının satılması muhtemel. Dax’ta bunlar arasında Delivery Hero, QIAGEN, Sartorius (Sartorius vz) ve Zalando bulunur.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Omicron'un bu hafta borsaya etkisi

Omicron’un bu hafta borsaya etkisi , İki otomobil üreticisi Daimler ve Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) (VW), yeni haftada Alman borsasında gerginliğe neden olabilir. Bir yandan, VW denetleme kurulu Perşembe günü milyarlarca dolarlık yatırımlar ve kişisel ayrıntılar hakkında tavsiyelerde bulunacak. Öte yandan Cuma günü Dax’ta 40 yerine 41 hisse yer alıyor. Daimler kamyon bölümünden ayrıldı. Daimler Truck Holding AG olarak borsa teknolojisi nedeniyle sadece bir işlem günü için lider endekste yer alıyor ve Xetra kapandığında tekrar bırakıyor.
VW’nin (Volkswagen (VW) vz) yıllık büyük yatırım turunda, önümüzdeki beş yıl için milyarlarca dolarlık harcama ve finansal hedefler sabitlendi – ancak bu sefer bazı önemli kalemler de yeniden dağıtılıyor. Fiş sıkıntısı etrafındaki kötü yönetimin ve kışkırtıcı liderlik tarzının eleştirisinde CEO Herbert Diess bir kez daha kendisi.

Omicron’un bu hafta borsaya etkisi , Ekonomik tarafta ise dikkatler ABD’den gelen enflasyon verilerine çevrildi. Soru, zaten çok yüksek olan enflasyonun daha da yükselip yükselmediğidir. Enflasyon yükselmeye devam ederse, ABD Federal Rezervi, menkul kıymet alımlarını önceden amaçlanandan daha hızlı bir şekilde azaltma duruşunda kendisini doğrulamış görecektir. Fed Başkanı Jerome Powell bu hafta bunu ima etmişti. Pek çok analist, Aralık ortasında yapılacak bir sonraki faiz oranı toplantısında merkez bankasından özel bir açıklama bekliyor. Fed’in multi-milyar dolarlık alımları uzun zamandır hisse senedi piyasalarının önemli bir itici gücü olmuştur.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 Kazançları

Alireza

DAX Endeksi 26 Kasım

Alireza

DAX 40 Varta hisseleri nihayetinde serbest düşüşte

Alireza