Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasa Analizi 25 Temmuz ( 09:45 )

Sabah Analizi 23 Aralık DAX Endeksi / ABD / ASYA - Piyasa Analizi 13 Temmuz-  11 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Piyasa Analizi 25 Temmuz

Piyasa Analizi 25 Temmuz ( 09:45 ) , Dax (DAX 40), önceki haftanın güçlü performansının ardından Pazartesi günü daha zayıf bir açılış bekliyor. Ticaretin başlamasına bir saatten az bir süre kala X-Dax, önde gelen Alman endeksinin 13.194 puanda neredeyse yüzde yarım daha düşük olduğuna işaret etti. Euro bölgesi muadili EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) benzer şekilde açık bir marjla kırmızı renkte olması bekleniyor.

Geçen hafta, Dax yüzde üç değer kazandı ve böylece Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesi olan 12.390 puandan uzaklaştı. ABD borsasında özellikle teknoloji hisseleri, internet sektöründeki hayal kırıklıklarının ardından Cuma günü baskı altına girdi.

Piyasa Analizi 25 Temmuz ( 09:45 ), İsviçre bankası Credit Suisse’e göre, yeni haftaya ABD Federal Rezervi hakim olacak. Dünyanın en büyük ekonomisinin para birimi gözlemcileri muhtemelen Çarşamba günü bir sonraki önemli faiz artırımını açıklayacak. Son zamanlarda, bu arada farkedilen tam bir yüzde puanı artışla ilgili endişeler önemli ölçüde azaldı – çoğu kişi 0,75 yüzde puanı bekliyor.

Piyasa Analizi 25 Temmuz ( 09:45 )

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

Piyasa Analizi 25 Temmuz ( 09:45 ) , Alman borsasında, duyurulan liderlik değişikliği ile başlangıçta Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) (VW) odak noktası oldu. Cuma günü borsa kapandıktan sonra VW şaşırtıcı bir şekilde CEO Herbert Diess’in Eylül başında ayrılacağını ve yerini Porsche patronu Oliver Blume’a bırakacağını duyurdu. Denetim kurulu ayrıca Blume’nin Porsche’deki önceki görevine devam etmesi ve VW CFO’su Arno Antlitz tarafından günlük operasyonlarda desteklenmesi gerektiğine karar verdi. Liderlikteki değişiklik, analistlerin karışık tepkileriyle karşılaştı.

Bu arada, SDAX küçük sermaye endeksinde yer alan personel planlama yazılımı sağlayıcısı ATOSS Software, yılın ilk yarısında güçlü satış büyümesinin devam ettiğini bildirdi. Atoss böylece geçen yılın rekor sonuçlarını geçme yolunda ilerliyor. Yönetim yıllık hedefleri onayladı.

Piyasa Analizi 25 Temmuz ( 09:45 ), Merck KGaA (Merck) hisseleri, olumlu bir Jefferies çalışmasından yararlanabilir. Analist Peter Welford, farmasötik ve özel kimyasallar grubunun gözlemini bir satın alma önerisiyle izledi. Öte yandan, not indirimleri, enerji grubu Uniper ve varlık yöneticisi DWS’nin (DWS Group GmbHCo) belgelerine yük olmakla tehdit ediyor. Uniper hisseleri Tradegate ticaret platformunda rekor düşük seviyeye geriledi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Siemens Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 11 Temmuz

Alireza

DAX Analizi 21 Nisan

Alireza