Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Deutsche Telekom baz istasyonları satıyor

Deutsche Telekom 14 Temmuz

Deutsche Telekom baz istasyonlarının çoğunu finansal yatırımcılara satıyor

Deutsche Telekom baz istasyonu işinin çoğunu Kuzey Amerikalı bir yatırımcı ikilisine satıyor. Perşembe günü Bonn’da açıkladığı Dax’ta (DAX 40) listelenen şirketin yüzde 51’lik bir pay Kanadalı finansal yatırımcı Brookfield ve ABD altyapı yatırımcısı Digital Bridge’e gidecek. Grup kalan yüzde 49’u elinde tutmayı planlıyor. Yetkililerin yeşil ışık yakması halinde işlemin 2022 yılı sonuna kadar tamamlanması gerekiyor. Deutsche Telekom, GD Towers’ın işletme değerini borç ve nakit hariç 17,5 milyar Euro olarak belirledi. CEO Tim Höttges, borç dağını biraz azaltmak ve yan kuruluş T-Mobile US’deki çoğunluk hissesini daha da hızlı güvence altına almak için 10,7 milyar avroluk tahmini nakit girişini kullanmak istiyor.

Yatırımcılar daha önce potansiyel bir radyo kulesi anlaşmasının nasıl görünebileceğini ve kime gidebileceğini tahmin etmişti. Bir dizi şirketin ilgilerini dile getirdiği söyleniyor: Finansal yatırımcılar KKR, GIP ve Stonepeak arasındaki birleşmeye ek olarak, Cellnex de şapkasını yüzüğe attı. Uzun bir süre İspanyollar, kısmen Avrupa’daki pazar liderliği ve Deutsche Telekom ile mevcut işbirliği nedeniyle favori olarak kabul edildi.

Deutsche Telekom 14 Temmuz

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

Vodafone’un (Vodafone Group) gruptan ayrılan radyo kulesi bölümü Vantage Towers’ın ilgi gösterdiği söyleniyor. Telefonica Almanya gibi, İngilizler de radyo kulelerinden çok daha önce ayrılmışlardı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

7 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

28 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 16 Aralık

Alireza