Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 14 Temmuz

DAX Analizi 21 Aralık -DAX Analizi 14 Temmuz

Dax, ABD bankalarından gelen üç aylık verilerin önüne geçti

DAX Analizi 14 Temmuz

DAX Analizi 14 Temmuz, DAX endeksi (DAX 40) için Perşembe günü biraz çalkantılı bir başlangıç ​​var. Ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olan X-DAX, yüzde 0,05’lik bir fiyat artışıyla 12.763 puana işaret etti. Euro bölgesi muadili EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) hafif kırmızı renkte olması bekleniyor.

Ancak, DAX endeksi (DAX 40)‘a bir miktar destek, son zamanlarda en önemli borsaların çoğunun arttığı Asya’dan geldi. Çarşamba günü, en önemli Alman hisse senedi endeksi, hala son derece yüksek olan ABD enflasyonuna ilişkin verilere gözle görülür bir şekilde olumsuz tepki verdi, ancak ticaretin sonunda kayıplarını önemli ölçüde kontrol altına aldı.

ABD borsaları da benzer bir gelişme göstermişti. CMC Markets UK’den piyasa analisti Michael Hewson, tahvil piyasalarının ekonomik bir gerilemede giderek daha fazla fiyatlanmasına rağmen oldukça iyi dayandıklarını söyledi. Borsa yön bulmakta zorlanıyor. Hewson şimdi ABD bankası JPMorgan’ın (JPMorgan ChaseCo) öğle saatlerinde verdiği rakamlara verilen tepkiyi önemli bir ruh hali testi olarak görüyor. Rakibi Morgan Stanley de iş geliştirme hakkında rapor veriyor.

DAX Analizi 14 Temmuz

DAX Analizi 14 Temmuz

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 14 Temmuz

Bundan önce yerel şirket haberleri Alman borsasında ilgi odağı olmalıdır. Deutsche Telekom, baz istasyonu işinde yüzde 51’lik bir çoğunluğu Kanadalı finansal yatırımcı Brookfield ve ABD’li altyapı yatırımcısı Digital Bridge’den oluşan bir yatırımcı ikilisine satıyor. Bir tüccar, fiyatın gayri resmi olarak verilen rakamın hemen altında olmasıyla hissenin bir miktar baskı altına girebileceğine inanıyor.

HUGO BOSS’un yılın ikinci çeyreğinde bir bütün olarak şaşırtıcı derecede iyi bir iş seyrinden sonra artık daha kendinden emin olması, moda grubunun broker Lang & Schwarz’daki hisselerinin pazardan önce neredeyse yüzde iki artarak 55.39 Euro’ya çıkmasına neden oldu. Bir komisyoncu, şirketin “parlak rakamlarını” onayladı, ancak bazı piyasa katılımcılarının zaten görünümün yükseltilmesini beklediğine dikkat çekti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 10 Kasım

Alireza

5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 17 Mayıs

Alireza