ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Görünüşe göre Şanghay’ın 1 Haziran’a kadar kademeli olarak normale dönmesi bekleniyor, korona kısıtlamaları ve devam eden arz darboğazları Çin’in endüstriyel üretimini yavaşlatıyor ve Deutsche Bank görünüşe göre Afrika’da tartışmalı bir boru hattı projesini finanse etmiyor

 KORONA/ŞANGAY

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Hükümet raporlarına göre, Çin’in finans metropolü Şanghay, 1 Haziran’a kadar kademeli olarak normale dönecek. Belediye Başkan Yardımcısı Zong Ming, şehrin 16 ilçesinden 15’inde karantina bölgelerinin dışında başka korona vakası olmadığını söyledi. Süpermarketler ve eczaneler Pazartesi günü yeniden açılacak ve okullar kademeli olarak yüz yüze derslere devam etmelidir. Yeni bir salgın riskini önlemek için başlangıçta birçok hareket kısıtlaması yürürlükte kalacaktır.

 ÇİN

Corona kısıtlamaları ve devam eden arz darboğazları, Nisan ayında Çin sanayi üretimini yavaşlattı. Ulusal İstatistik Bürosu’nun Pazartesi günü açıkladığı verilere göre, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde imalat geçen ay yıllık bazda yüzde 2,9 küçüldü. Bu, Mart ayındaki yüzde 5.0 artışa göre önemli bir düşüş. Reuters’in anketine katılan analistler yüzde 0,4’lük bir büyüme bekliyorlardı.

 16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri DEUTSCHE BANK

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

İçeriden birisine göre, enstitü Afrika’da tartışmalı bir boru hattı projesini finanse etmiyor. Projeye aşina bir kişi, bankanın finansmanın bir parçası olmadığını ve olmayacağını söyledi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 THYSENKRUPP

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Denizaltı ve askeri gemi üreticisi Thyssenkrupp Marine Systems (TKMS), Almanya ve Avrupa’daki tersane endüstrisini konsolide etmeye çalışıyor ve bu konuda öncü bir rol oynamak istiyor. “Welt am Sonntag”ın yeni TKMS CEO’su Oliver Burkhard, “Avrupa’da konsolidasyona ihtiyacımız var. TKMS olarak birçok ortaklık biçimini hayal edebiliyoruz” dedi. Ancak önce Almanya için bir çözüm bulunması gerekiyordu.

 TRATON

İnsan Kaynakları Direktörü Bernd Osterloh, Volkswagen ticari araç yan kuruluşundaki bireysel markalar arasında daha yakın işbirliğini savunuyor. Osterloh, pille çalışan bir uzun mesafe kamyonunun prototipini sunarken Reuters haber ajansına verdiği demeçte, sinerjilerden yararlanmanın önemli olduğunu söyledi. Scania’nın geliştirdiği modüler sistem, markalar ve kıtalar arasında mümkün olan en kısa sürede yaygınlaştırılmalıdır. MAN kendi markası olarak kalacaktır.

 16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri BIONTECH ve PFIZER

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

BIONTECH ve PFIZER, aşıların Avrupa Birliği’ne bir sonraki teslimatını üç ay geciktirecek. Şirketlere göre, Haziran-Ağustos ayları için planlanan aşı dozları, Avrupa Komisyonu ile istişare halinde sadece bu yılın Eylül ayından dördüncü çeyreğine kadar teslim edilecek.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri NETFLIX

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

İsviçre, Netflix ve diğer akış hizmetleri için bir yatırım yükümlülüğü getirmek üzere. Bir referandumda, İsviçre’nin çoğunluğu, satışlarının yüzde dördünü İsviçre film ve dizilerine harcamak zorunda kalan yabancı akış platformları ve TV istasyonları lehinde oy kullandı.

 HİNDİSTAN/BUĞDAY

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Ülke, buğdaya derhal ihracat yasağı getirerek, Ukrayna’daki savaş nedeniyle dünyada yaklaşan kıtlık endişelerini körükledi. Dünyanın en büyük ikinci buğday üreticisinin hükümeti Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ihracat yasağının kendi ülkelerindeki fiyat artışlarını frenlemeyi amaçladığını duyurdu.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 11 Şubat

Alireza

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

Alireza

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza