ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna krizi ve Rusya’ya karşı yaptırımlar hakkındaki tüm bilgiler, VW, Ukrayna krizinin ortasında spor otomobil yan kuruluşu Porsche’nin kısmi halka arzının hazırlıklarını yürütüyor ve çimento devi Holcim, kazançlarında bir sıçrama yapıyor. .

 UKRAYNA

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Ukrayna’da Rus ordusu, işgali sırasında Ukrayna birlikleriyle savaşır ve Kiev’e doğru ilerler. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba Cuma sabahı erken saatlerde Twitter’da “Kiev’e korkunç roket saldırıları” olduğunu yazdı. Başkentimiz en son 1941’de Nazi Almanyası tarafından saldırıya uğradığında böyle bir şey yaşadı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Kiev’de kalacağını açıkladı. Şimdiye kadar çatışmalarda 137 askeri personel ve sivilin öldürüldüğünü ve yüzlerce kişinin yaralandığını söyledi.

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – 27 AB devlet ve hükümet başkanı, Rusya’nın finans, enerji ve ulaştırma sektörlerine karşı yeni yaptırımları onayladı. Zirve bildirisinde, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle ihracat kontrollerinin uygulamaya konulacağı ve daha fazla Rus’un kara listeye alınacağı belirtiliyor. Açıklamada, “Bugün Avrupa Konseyi, Rusya’nın eylemleri üzerinde büyük ve ciddi sonuçlar doğuracak daha fazla kısıtlayıcı önlem üzerinde anlaştı” denildi. Bu yaptırımlar finans, enerji ve ulaşım sektörlerini, çift kullanımlı kalemleri ve ihracat kontrollerini ve ihracat finansmanını, vize politikasını, ek Rus kişi listelerini ve listeleme için yeni kriterleri etkiler.

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i eleştirdi ve Rusya’ya karşı yeni bir yaptırım paketi açıkladı. Washington’daki Beyaz Saray’da konuşan Biden, “Saldırgan Putin’dir. Putin bu savaşı seçti. Ve şimdi o ve ülkesi sonuçlarıyla yüzleşecek” dedi. Yaptırımlar, Rusya’nın dünyanın önde gelen para birimlerinde iş yapma yeteneğini kısıtlamayı amaçlıyordu. Biden, Rusya’nın dolar, euro, sterlin ve Japon yenine erişiminin kısıtlanacağını söyledi.

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Japonya, Rusya’ya karşı yaptırımlarını da artırıyor. Başbakan Fumio Kishida, cezalandırıcı tedbirlerin amacının artık bankalar olduğunu söyledi. Askeri teçhizatın ihracatı için de yaptırımlar var. Japonya, ekonomik zararı kendi ülkesine sınırlamak için elinden geleni yapacaktır.

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – ABD Başkanı Joe Biden, Almanya’ya daha fazla asker konuşlandırıldığını duyurdu. Biden, bunların zaten bunun için hazırlanmış birimler olduğunu söylüyor. ABD Savunma Bakanlığı çevrelerinden biri, önümüzdeki günlerde NATO ülkelerini desteklemek için Almanya’ya taşınacak toplam 7.000 askerin varlığından söz ediyor.

 BELARUS

Federal hükümet Belarus için bir seyahat uyarısı yayınladı. Federal Dışişleri Bakanlığı’na göre, Ukrayna’ya sınır kapıları kapatıldı. Bu, Polonya ile Kuznica-Bruzgi sınır kapısı için de geçerlidir. Daha fazla kapanış göz ardı edilemez. Litvanya, Polonya ve Letonya sınır kapılarında ek kontrol önlemleri açıklandı. Rus birlikleri daha önce Belarus’tan başkent Kiev’e doğru ilerlemişti.

 25 Şubat Piyasa Gelişmeleri BASF

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Enerji fiyatlarındaki artışa rağmen BASF geçtiğimiz mali yılı önemli bir kazanç artışıyla kapattı. Kimya şirketinin açıkladığı gibi, dördüncü çeyrekte düzeltilmiş faaliyet karı (FVÖK) yüzde on artarak 1,2 milyar avroya yükseldi. Analistler ortalama 1,35 milyar avro, ancak daha fazlasını bekliyorlardı. Satışlar neredeyse dörtte bir oranında artarak 19,7 milyar avroya ulaştı. Avrupa’daki BASF tesisleri için, doğal gaz fiyatlarındaki ilave artıştan kaynaklanan ek maliyetler, yalnızca dördüncü çeyrekte 800 milyon avroyu buldu ve bir bütün olarak yıl için bu maliyetler yaklaşık 1,5 milyar avroyu buldu.

 VOLKSWAGEN

GER40.com

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Ukrayna krizinin ortasında VOLKSWAGEN, spor otomobil yan kuruluşu Porsche’nin kısmi halka arzı için hazırlıklara devam ediyor. Wolfsburg merkezli otomobil şirketi ve ana sahibi Porsche SE, son birkaç gün içinde perde arkasında yoğun bir şekilde ince ayar yapılan önemli bir anlaşmaya imza attı. Bu temelde, her iki şirket de bir yerleştirmenin mümkün olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğini duyurdu. Bunun gerçekten gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısıyla daha da kötüleşen borsa ortamının yanı sıra çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Anlaşma, Porsche AG’nin sermayesinin imtiyazlı hisseler ve adi hisseler arasında eşit olarak bölüneceğini şart koşuyor. Tercihlerin yüzde 25’e kadarı sermaye piyasasına yerleştirilecektir.

 FREENET

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Kablosuz operatör, geçen yıl faaliyet kârını artırdı ve temettüsünü artırıyor. Freenet, 2021’deki satışların 2,55 milyar euro olduğunu ve dolayısıyla bir önceki yılın değerinin yüzde 0,8 altında olduğunu açıkladı. Yüksek kaliteli abone müşteri stoğu yüzde iki artarak yaklaşık 8.785 milyona ulaştı. İşletme işinde, kâr (Ebitda) yüzde beş artarak 447,3 milyon avroya ulaştı. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu, Yıllık Genel Kurul’da yüzde 4,7’lik bir artışla hisse başına 1,57 Euro’luk bir temettü teklif edecek. 2022 için yönetim, istikrarlı satışların devam etmesini bekliyor.

 HOLCIM

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Devam eden inşaat patlaması, çimento devine 2021’de kazançlarında bir sıçrama sağladı. İsviçreli şirketin Cuma günü açıkladığı gibi, düzeltilmiş faaliyet karı (yinelenen FVÖK), tüm bölgelerdeki güçlü talep sayesinde geçen yıl yüzde 25,7 artarak 4,61 milyar CHF’ye yükseldi. . Sonuç olarak, Holcim bir yıl öncesine göre yüzde 34 daha fazla olan 2.68 milyar İsviçre Frangı kazandı. Temettü yüzde on artırılarak hisse başına 2,20 CHF’ye yükseltilecek.

 DELL

GER40.com

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Bilgisayar üreticisi, dördüncü çeyrekte, devam eden evden çalışma eğiliminden ve koronavirüs pandemisi sırasında PC’lere yönelik güçlü talepten de yararlandı. ABD grubunun açıkladığı gibi, Refinitiv verilerine göre satışlar yüzde 16 artarak 27.99 milyar dolara yükseldi ve 27.44 milyar dolarlık uzman beklentilerini aştı. Yalnızca müşteri çözümleri bölümü – dizüstü bilgisayarlar gibi donanımlardan sorumlu – satışları yüzde 25 artırdı. Düzeltilmiş bir temelde, kazançlar hisse başına 1,72 dolardı ve bu, analistlerin hisse başına ortalama 1,95 dolar beklentisinin altında kaldı.

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri IMMOFINANZ

Viyana emlak şirketi Immofinanz’ı satın alma teklifiyle CPI Property Group hedeflenen çoğunluğu elde etti. Devralma süresi sona erdikten sonra, Lüksemburg merkezli şirketin açıkladığı gibi, CPI yaklaşık yüzde 53,33 hisseye sahip. TÜFE, hisselerin yüzde 48’ini zaten güvence altına aldığı için başarı açıktı. Ancak, devralma teklifi sırasında TÜFE, tedavüldeki hisselerin yalnızca yüzde 5,15’ini topladı.

 FED

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önde gelen temsilcileri, Ukrayna krizinin gelişimini ve petrol piyasalarını faiz politikalarına dahil etmek istiyor. Cleveland Fed Bölge Başkanı Loretta Mester, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısının ABD’nin orta vadeli ekonomik görünümü üzerindeki etkisinin de uygun faiz artırım hızının belirlenmesinde dikkate alınacağını söyledi. Bu tür jeopolitik olaylar enflasyonu alevlendirebilir ve kısa vadede ekonomik büyümeye zarar verebilir.

 25 Şubat Piyasa Gelişmeleri RUSYA

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Rus merkez bankasına göre, Rusya’daki finans kurumları Batı’dan gelen son yaptırımlara karşı iyi silahlanmış durumda. Etkilenen bankalar, müşterilerinden gelen talep üzerine döviz ödemesi yapabilmektedir. Merkez bankası, bankaları ruble ve döviz cinsinden likidite ile destekleyeceğini söyledi.

 AŞILAMA

25 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Federal Adalet Bakanı Marco Buschmann (FDP), genel aşılamanın başlatılmasıyla ilgili şüphelerini dile getiriyor. Almanya yayın ağından Buschmann, “Sonbaharda veya kış aylarında bir sorunumuz olursa, bu otomatik olarak zorunlu aşı olmayacağımız anlamına gelmez” diyor. Ne de olsa, hangi varyantlarla uğraştığınızı ve şu anda mevcut olan aşıların gerçekten işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorsunuz. Federal Adalet Bakanı, “Bu nedenle, sonbaharda suçlanmakla suçlanmamak için şimdi bir şeyler yapmanız gerektiği mantığı, durumun hakkını vermiyor” dedi.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 19 Ocak

Alireza

DAX Analizi 28 Nisan

Alireza

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza