Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

Dax endeksi Bayer, Monsanto’nun devralınması nedeniyle muhtemelen yatırım sürecindedir.

Dax endeksi Bayer

Dax endeksi Bayer, Monsanto’nun devralınması nedeniyle yatırımcı davasıyla karşı karşıya kalabilir

ABD tohum üreticisi Monsanto’nun tartışmalı devralımı nedeniyle Dax endeksi Bayer, milyarlarca dolarlık bir yatırımcı testi vakasıyla karşı karşıya kalabilir. Bu gibi durumlarda uzmanlaşmış “Tilp Rechtsanwaltsgesellschaft”, Çarşamba günü 250’den fazla kurumsal yatırımcıyı ve çok sayıda özel yatırımcıyı temsil ettiğini iddia ediyor.

Bunlar, 63 milyar dolarlık satın almanın ekonomik riskleri konusunda Dax endeksi Bayer tarafından aldatılacak ve tazminat talep ediyor. Hukuk firması, bu davaların toplam hacminin bir milyar avrodan fazla olduğunu söyledi. Aynı soruyla ilgili bireysel davaların örnek olarak bir davada bir araya getirileceği ve açıklığa kavuşturulacağı sermaye yatırımcısı modeli prosedürünü (KapMuG) başlattı.

DAX Endeksi 15 Aralık Analizi

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tilp’e göre Dax endeksi Bayer, şirketin 2016’da Monsanto’yu devralmasıyla birlikte dikkate aldığı glifosat içeren yabani ot öldürücü Roundup ile bağlantılı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden tüketici davalarının riskleri konusunda hissedarlarını öncelikle yanlış yönlendirdi. Sonuç olarak, hisse fiyatı çok düştü. Dax endeksi Bayer, davaların asılsız olduğunu düşünüyor. Şirket, “Bayer yasalara ve yayın yükümlülüklerine uymuştur” dedi. Bağımsız uzmanlar tarafından yürütülen soruşturmalar, Dax endeksi Bayer Yönetim Kurulu’nun devralmanın gerekliliklerine uygun olarak hareket ettiğini göstermiştir. “Kendimizi yasal olarak buna göre savunacağız.” Amerika Birleşik Devletleri’nde Bayer, ilacın kanserojen etkisi olduğu iddiası nedeniyle Roundup kullanıcılarından gelen binlerce davaya karşı kendini savunmak zorunda. Bayer bunu her zaman reddetti.

Dax endeksi Bayer

İLK SÜREÇ ADIMI

Tilp, Köln Bölge Mahkemesi’nin hukuk firmasının bu konuda model yatırımcı işlemleri başlatma başvurusunun Federal Gazete’de yayımlanmasına karar verdiğini söyledi. Dax endeksi Bayer bu, süreçteki ilk adımdır. Yeterince benzer başvuru olması durumunda, Yargıtay, sürecin kendisi ile yürütüleceği bir model davacı belirleyecektir. Köln Bölge Mahkemesi, 22. hukuk dairesinin model prosedür başvurusunun Federal Gazete’de (Az. 251/20) yayınlanması gerektiğine karar verdiğini doğruladı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD’de toplu dava modeline dayalı bir model yatırımcının takibatı olasılığı 2005’ten beri sadece Almanya’da mevcuttu. Süreç, Deutsche Telekom’un sözde üçüncü halka arzının ardından yatırımcı davaları seliyle başa çıkmak için oluşturuldu. Bonn grubuna karşı açılan devasa dava, davacılar için bir uzlaşma teklifiyle neredeyse yirmi yıl sonra sona erecek.

Dax endeksi Bayer KapMuG, davacılara, sermaye piyasası kanunu ile ilgili belirli yasal konuları mahkeme önünde açıklığa kavuşturma fırsatı vermeyi amaçlamaktadır. Böyle bir durumda, Braunschweig Yüksek Bölge Mahkemesi, VW dizel skandalıyla bağlantılı olarak meydana gelen fiyat kayıpları nedeniyle üç yıldır milyarlarca değerindeki yatırımcı davalarına bakıyor. Sparkasse’nin yatırım şirketi Deka Investment, buradaki örnek başvuru sahibidir. Dizel olayıyla bağlantılı olarak Daimler hissedarlarına tazminat ödenmesine ilişkin yasal anlaşmazlıkta, Yüksek Bölge Mahkemesi Stuttgart kısa süre önce örnek davacı olarak özel bir yatırımcıyı atadı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Tüm piyasalar güçlü başladı

Alireza

Endeksler analizi 19 Temmuz

Alireza

10 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza