ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi

Dax küçük bir kâr elde etti

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi başlangıçtaki toparlanmanın ardından Çarşamba günü Alman borsasında pek bir şey değişmedi. Hiç şüphe yok, çünkü günlerce para politikası sinyallerini bekledikten sonra, nihayet akşama işler somutlaşıyor: ABD merkez bankacıları bir sonraki adımlarını açıklayan ilk para bekçileri olacak, onları Avrupa, İngiltere ve Japonya’daki meslektaşları takip edecek. önümüzdeki birkaç gün.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ticaretin ilk saatinde bazen yüzde yarım artışla 15.531 puana yükseldi, ancak öğlene kadar sadece yüzde 0.3’lük bir artışla 15.505 puana yükseldi. Salı günü çizilen 200 günlük çizgi – borsa yatırımcıları arasındaki uzun vadeli eğilimin göstergesi – devam ediyor gibi görünüyor. Orta ölçekli borsa hisselerinin MDAX’ı yüzde 0,7 artarak 34.424 puana yükseldi. Euro Bölgesi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) lider endeksi yüzde 0,5 artarak 4166 puana yükseldi.

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Fed açısından, heyecan verici olacak: “Soru, ABD Merkez Bankası’nın bir sonraki enstrümanının 2022’nin ilk yarısında hızlı bir daralma (menkul kıymet alımlarının hızlı bir şekilde sona ermesi) ile kullanılmasına izin verip vermeyeceğidir: faiz oranı artışları ,” Commerzbank’ın döviz uzmanları açıklıyor.

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi

Onlara göre, hızlı bir faiz artırımı, Fed’in enflasyonla mücadele için acele ettiğinin ve orta vadeli faiz oranı politikasının yakın zamanda beklenenden daha kısıtlayıcı olacağının bir işareti olabilir. Omikron şu anda yeni ekonomik korkuları tetiklediğinden, sinyal daha da güçlü olacaktır.

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi göze çarpan bireysel değerler nadirdi. Infineon, yatırım bankası Kepler Cheuvreux’un Alman tavsiye listesinin teknoloji alanını yarı iletken şirketinin belgeleriyle doldurmasının ardından en iyi DAX hisselerinin yüzde 1 altında iyi bir toparlandı. Sartorius ve Puma, son başarısızlıklardan sonra biraz daha güçlendi.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Cuma günü Daimler Group’tan (Daimler) ayrılan ticari araç işletmesi Daimler Truck‘ın belgeleri biraz daha geri geldi. 28 Euro’dan başlayan kâr elde etmeye başlamadan bir gün önce 35.105 Euro’ya yükseldiler.

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi ana endekslerin dışında Elmos Semiconductor 2000 yılından bu yana en yüksek seviyesine tırmanmaya devam etti. Analistler, bir gün önce bildirilen Dortmund’daki bir yarı iletken fabrikasının satışına olumlu tepki verdi. Malte Schaumann von Warburg, sektördeki kıtlık göz önüne alındığında, zamanın geldiğini övdü. Toplam üç öneri, yaklaşık yüzde 10’luk bir fiyat artışına yol açtı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 11 Ocak

Alireza

Allianz Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

20 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza