Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

12 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

5 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi- Endeksler analizi 12 Temmuz

Dünya Borsaları

 12 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

12 Eylül Dünya Borsaları Gündemi, Dax (DAX 40) muhtemelen Pazartesi günü güçlü hafta sonuna devam edecek. önde gelen Alman endeksini Xetra’nın yüzde 0,7 artışla 13.178 puana başlamasından yaklaşık iki buçuk saat önce değerlendirdi. Cuma günkü güçlü fiyat artışları sayesinde, Dax yine de haftalık bazda hafifçe artıya geçti. Temmuz ayından bu yana gördüğü en son düşüşün ardından, şimdi 13.187 puanla 50 günlük çizgiye ve neredeyse 13.200 puanla 21 gün çizgisine geri dönüyor. Pazar genelindeki S&P 500 Cuma günü bile bunu netleştirdi. Credit Suisse’e göre, ABD Merkez Bankası’ndan gelen kısıtlayıcı faiz oranı sinyallerine rağmen yatırımcılar risk almaya yeniden daha istekli. JPMorgan’ın piyasa stratejistleri, yalnızca savunma amaçlı isimleri “son derece pahalı” olarak değerlendirerek, hisse senetleri için potansiyel görmeye devam ediyor. Uzman Mislav Matejka’ya göre, şirketler için kazanç tahminleri ekonomik ortamın önerdiğinden çok daha iyi durumda.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 12 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ABD

ABD borsasında asayı sıkıca ellerinde tuttular. En önemli endeksler Cuma günü toparlanma rotasında kaldı ve bazı durumlarda önemli ölçüde yükseldi. Son haftalarda hakim olan enflasyon ve durgunluk korkuları son zamanlarda biraz azaldı, böylece tüccarlara göre pazarlık avcıları şimdi sahneye çıktı ve başlamak için sözde uygun fiyatları kullandı. Çin’de enflasyonun Ağustos ayında şaşırtıcı bir şekilde zayıflaması, hafta sonunda küresel hisse senedi piyasalarında genel olarak olumlu havanın oluşmasına katkıda bulundu. ABD’nin önde gelen endeksi Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 1,19 artarak 32.151,71 puana yükseldi. Bu, üç haftalık kayıpların ardından haftalık yüzde 2,66 kazançla sonuçlanır. Pazar genelinde S&P 500 Cuma günü yüzde 1.53 artışla 4067.36 puana yükseldi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 yüzde 2.17 artışla 12.588.29 puana yükseldi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 12 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; Asya

Wall Street’ten gelen rüzgarla birlikte Japon borsası Pazartesi günü yükseldi. Tokyo’da, önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, işlemlerin bitiminden kısa bir süre önce yüzde bir oranında yükseldi. Avustralya ve Hindistan’da da kazanımlar oldu. Çin, Hong Kong ve Güney Kore’de borsa tatili nedeniyle işlem yapılmadı..

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

14 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 28 Mart

Alireza