ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 15 Mart

Yıl Sonu Ekonomi; DAX Analizi 15 Mart

DAX’ın düşük açılması bekleniyor

DAX Analizi 15 Mart

DAX Analizi 15 Mart , DAX endeksi (DAX 40 endeksi), toparlanma aşaması bocalıyor. Önde gelen Alman endeksinin Salı günü tekrar düşmesi bekleniyor. Şimdiye kadar, Ukrayna savaşı müzakerelerinde ilerleme umudu gerçekleşmedi. Ayrıca borsacılara göre, zayıf bir Wall Street ve Çin’de devam eden satış dalgası da bu ülkedeki yatırımcılar arasında artan bir temkinliliğe neden oluyor.

DAX Analizi 15 Mart , Borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, eksi yüzde 0,68’lik bir sinyal vererek 13.834 puana ulaştı. Bu, farkı tekrar 14.000 puana yükseltiyor. Varlık yöneticisi QC Partners’tan Thomas Altmann sabah yaptığı açıklamada, haber durumunun psikolojik olarak önemli işareti aşmak için yeterince iyi olmadığını söyledi. “Müzakerelerde daha fazla ilerleme olmadan 14.000 kişi aşılmaz olmasa da zor bir engel haline gelebilir.”

İki savaşan taraf arasında bir yakınlaşma umudu, DAX endeksi (DAX 40 endeksi),’a önceki gün haftaya güçlü bir başlangıç ​​yapmıştı. Önde gelen Alman endeksi 14.100 puana kısa bir süre bile yaklaşmıştı ve bir hafta önce Ukrayna savaşında yaşanan bir önceki krizin en düşük seviyesinden bu yana yüzde 13 iyi bir toparlanarak 12.438 puana ulaştı.

DAX Analizi 15 Mart

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 15 Mart , Ancak denizaşırı borsalardan gelen zayıf göstergeler, gün için çok az iyiliğin beklenebileceği anlamına geliyor. Özellikle teknoloji hisseleri şu sıralar zor durumda. Çin hükümetinin Rusya’ya yakınlığı nedeniyle, yatırımcılar Çin’in teknoloji şirketlerine soğuk omuz veriyor. Ve Wall Street’te, teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100, bir önceki gece Mayıs 2021’den bu yana yeni bir düşüş yaşadı. Avrupa borsaları da zayıflıktan muzdarip: Euro bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) en son Salı sabahı yüzde bir düşmesi bekleniyordu.

Ukrayna savaşı konusunda da çok az rahatlama var. Ukrayna ve Rusya arasındaki ateşkes müzakereleri şu ana kadar ilerlemedi. Pazartesi günü ilk kez video bağlantısıyla başlayan görüşmelerden somut bir sonuç çıkmadı. Ukrayna’dan edinilen bilgilere göre, müzakerelere bugün devam edilecek.

DAX Analizi 15 Mart , Bu arada, ABD Merkez Bankası’nın bekleyen faiz oranı kararı şimdiden gölgesini düşürüyor. Yüksek enflasyon nedeniyle, korona pandemisinin başlangıcından bu yana ABD’de ilk faiz artırımının hafta ortasında kesin olarak bekleniyor.

DAX Analizi 15 Mart

Jeopolitik ve ekonomik politikanın yanı sıra, şirket haberleri şu anda borsalarda zor günler geçiriyor, ancak yeni işlem gününde bazı bilançolar hala yatırımcıların dikkatini çekmeli.

Fraport hisseleri (Fraport), rakamların piyasaya sunulmasının ardından yatırımcıları depodan attı. Tradegate ticaret platformu, Xetra kapanışına kıyasla yaklaşık yüzde üç düştü. Bir bayi, havalimanı işletmecisinin 2021 için beklenmedik şekilde güçlü bir yıllık mali tabloyla sürpriz yapmasına rağmen, yeni yıl görünümünün beklentilerin altında kaldığından şikayet etti. Fraport geçen yıl kârlılığa geri döndü ve bu yıl daha fazla toparlanma bekliyor.

DAX Analizi 15 Mart , Pazar öncesi rakamlar da TAG Immobilien, kamu hizmeti kuruluşu RWE ve Volkswagen‘den (Volkswagen (VW) vz) geldi – otomobil üreticisinin önemli verilerinden bir gün önce ve ticaretin sona ermesinden sonra Cuma akşamı yayınlanan görünümü tüm sektörü desteklemişti. . Bu arada, WACKER CHEMIE, bir borsacının hisseyi destekleyebileceği rekor bir temettü dağıtıyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Porsche Automobil Holding Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 10 Mart

Alireza

ECB Faiz Oranı Yükseldi

Alireza