ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

15 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

15 Mart Piyasa Gelişmeleri 

15 Mart Piyasa Gelişmeleri , Amerika Birleşik Devletleri, Rusya Halk Cumhuriyeti’nin yaptırımları ihlal eden bir destek vermesi halinde Çin’i sonuçlarıyla tehdit ediyor. Ayrıca Intel muhtemelen bugün Avrupa’daki yeni çip fabrikasının yerini açıklayacak.

 UKRAYNA

Ukrayna cumhurbaşkanlığı danışmanı Olexii Arestovich’e göre, savaş Mayıs ayına kadar sürebilir. Ukrayna cumhurbaşkanlığı kurmay başkanının danışmanı, birden fazla kanal tarafından yayınlanan bir videoda, “Bence Mayıs ayına kadar bir barış anlaşmasına sahip olmalıyız, belki çok daha erken, göreceğiz.” Dedi. Arestovich’in kendisi, bugün devam etmesi planlanan iki savaşan taraf arasındaki görüşmelerde yer almıyor.

15 Mart Piyasa Gelişmeleri

15 Mart Piyasa Gelişmeleri ABD, Rusya Halk Cumhuriyeti’nin yaptırımları ihlal eden bir destek vermesi halinde Çin’i sonuçlarıyla tehdit ediyor. Hükümet sözcüsü Jen Psaki, sonuçların önemli olacağını söyledi. ABD’nin elinde gerektiğinde Çin’e karşı kullanılabilecek bir dizi araç var. Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri şimdiye kadar Rusya’dan hiçbir iyi niyet kanıtı görmedi.

 15 Mart Piyasa Gelişmeleri INTEL

ABD çip grubu muhtemelen bugün Avrupa’daki yeni çip fabrikasının yerini açıklayacak. İçeridekilere göre, Magdeburg, milyarlarca dolara mal olacak ve diğerlerinin yanı sıra Dresden’den daha iyi performans gösterecek yeni bir tesisin inşası için sözleşme imzaladı. Davete göre, şirket patronu Pat Gelsinger, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin (Ar-Ge) genişletilmesine ve üretim kapasitelerinin genişletilmesine yönelik yatırımlar hakkında web yayını aracılığıyla bilgi verecek. Almanya’ya ek olarak, Fransa ve İtalya’nın da Avrupa’daki yeni Intel lokasyonlarıyla birlikte düşünülmesi muhtemeldir – özellikle, bir tasarım merkezi ve bir montaj fabrikası ile ilgilidir.

APPLE Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

PETROL FİYATI

15 Mart Piyasa Gelişmeleri Maliye Bakanı Christian Lindner, benzin fiyatına indirim teklifini açıkladı. Rheinische Post’a verdiği demeçte, “Litre başına 40 sentlik bir devlet sübvansiyonunun üç aylık sınırlı bir süre için ödenebileceğini ve bunun devlete yaklaşık 6,6 milyar avroya mal olacağını söyledi. Hükümette beton tasarım hala açık.

 RWE

15 Mart Piyasa Gelişmeleri

15 Mart Piyasa Gelişmeleri 2021’deki büyümenin ardından, enerji şirketi 2022 için tahminini onayladı. RWE, cari yıl için grup düzeyinde FAVÖK’ün 3,6 ila 4,0 milyar avro ve düzeltilmiş net gelirin 1,3 ila 1,7 milyar avro arasında olmasını bekliyor, grup duyurdu. Geçen yıl, en büyük Alman elektrik üreticisi, ticaret işindeki ve kömür ve gaz yakıtlı elektrik santrallerinin işletilmesindeki büyüme sayesinde, düzeltilmiş FAVÖK’ünü daha önce 3,29 milyar avrodan sonra 3,65 milyar avroya çıkardı. Açıklandığı gibi, hissedarlar, hisse başına son 85 sentten sonra 2021 için hisse başına 90 sent temettü alacaklar. 2022 için, hizmet kuruluşu temettü oranını sabit tutmak istiyor. Bakiye Pk (10:00)

 ARM

Bir medya raporuna göre, İngiliz çip tasarımcısı yüzlerce işi kesiyor. The Telegraph gazetesinin haberine göre şirket, işten çıkarmaların küresel işgücünün yaklaşık yüzde 12 ila 15’ini etkileyeceği konusunda çalışanlarını bilgilendirdi.

 15 Mart Piyasa Gelişmeleri NIELSEN

Bir medya raporuna göre, piyasa araştırmacısı finansal yatırımcılar tarafından devralınmak üzere olabilir. Wall Street Journal’ın haberine göre, Elliott Management liderliğindeki bir yatırımcı grubu, Nielsen Holdings’i satın almak için görüşmelerde bulunuyor. Nielsen, borç dahil 15 milyar dolar değerinde olabilir.

 FED

Why Taiwan Can Feel at Ease with Joe Biden as U.S. President | RAND

15 Mart Piyasa Gelişmeleri Yönetim kurulunu doldururken kendi saflarından direniş ABD Başkanı Joe Biden’ın personel tablosunu sallıyor. Demokrat Biden gibi Senatör Joe Manchin de aday Sarah Bloom Raskin’i desteklemeyeceğini söyledi. Bunun nedeni enerji politikasındaki konumlarıdır. Başkanlık Ofisi hala ona tutunmak istiyor.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Endeksler analizi 18 Temmuz

Alireza

DAX Analizi 25 Mart

Alireza

Sabah Analizi 28 Aralık

Alireza