ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 11 Mart

DAX Analizi 7 Ocak - DAX Analizi 11 Mart

DAX 40, gerilemenin ardından hafif kazançlar bekleniyor

DAX Analizi 11 Mart

DAX Analizi 11 Mart , DAX endeksi (DAX 40 endeksi), önceki gün yaşanan düşüşün ardından Cuma günü alım satımlara dostane bir başlangıç ​​yapıyor. Ancak, Ukrayna’da devam eden savaş ve yüksek enflasyon nedeniyle borsalardaki durum gerginliğini koruyor.

Borsanın açılmasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0,75 artışla 13,543 puana işaret etti. Haftalık bazda, neredeyse yüzde üç buçuk kâra gidiyor. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma sabahı pozitif bölgede olması bekleniyor. Çarşamba günkü toparlanma rallisinden sonra, her iki endeks de Perşembe günü tekrar yüzde üç civarında düştü.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 11 Mart , QC Partners’tan Thomas Altmann’a göre, beklenen 14.000 puanlık test yerine, 13.000 puanlık bir sonraki test daha olası olabilir. Sabah piyasa gözlemcisi, “Ukrayna’da hızlı bir barış için umutlar şimdiye kadar gerçekleşmedi” dedi. Rusya ve Ukrayna dışişleri bakanlarının Türkiye’de yaptığı görüşmede kayda değer bir gelişme olmadı.

DAX Analizi 11 Mart

DAX Analizi 11 Mart , Berenberg Bank analisti Jonathan Stubbs bir strateji notunda, “Hisse senetlerine ‘düşüşten satın al’ yaklaşımına işaret eden birkaç sinyale rağmen, yakın vadeli risklerin aşağı yönlü olduğu görüşündeyiz” dedi. Zayıf günler bu nedenle stokları artırmanın en iyi yolu değildir. Yüksek enflasyon nedeniyle artan faiz oranları beklentisi de şu anda hisse fiyatlarını kontrol altında tutuyor.

Raporlama sezonu açısından bakıldığında, son birkaç gündeki rakamların selinden sonra işler artık gözle görülür şekilde sakinleşiyor. Kimyasallar grubu LANXESS, yüksek maliyetlere rağmen 2021’de piyasa karı beklentilerini karşılamayı başardı, ancak 2022 için görünümünde Ukrayna’daki savaşın neden olduğu büyük belirsizliği vurguladı. Savaşın etkileri henüz görülmese de, genel olarak önemli bir büyüme bekleniyor. dikkate alınır. Hisseler piyasadan önce önemli ölçüde yükseldi.

DAX Analizi 11 Mart , Bu arada, MorphoSys hisselerinde daha fazla kayıp olduğuna dair işaretler var. Constellation Pharmaceuticals’ın satın alınması sonucunda bir önceki akşam açıklanan 231 milyon euroluk değer düşüklüğü, biyoteknoloji şirketi üzerinde daha da ağırlık yarattı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 2 Aralık

Alireza

Symrise AG Hisseleri DAX 40 ‘ta

Alireza

DAX Analizi 15 Mart

Alireza