ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX endeksi 21 Aralık : Yatırımcılar borsada toparlanmayı hızlandırıyor

DAX endeksi 21 Aralık : Yatırımcılar borsada toparlanmayı hızlandırıyor

DAX endeksi 21 Aralık , DAX endeksi (DAX 40 endeksi), Salı günü haftanın başındaki gerilemesinden biraz toparlandı. Önde gelen Alman endeksi öğleden sonra yüzde 1,17 artarak 15.418,58 puana yükseldi. Borsa barometresi böylece 200 günlük ortalamaya geri dönüyor. Çok dikkat çeken çizgi, uzun vadeli eğilimi açıklıyor ve önceki gün önemli ölçüde bozuldu. Haftanın başında, Dax, Omicron endişeleri ve Almanya’da yeni bir kilitlenme korkusu nedeniyle Kasım ayının sonundan bu yana en düşük seviyesine düştükten sonra neredeyse yüzde 2 kaybetti.

DAX endeksi 21 Aralık Salı günü, orta ölçekli hisse senetleri için MDAX de bir karşı hareket gösterdi ve yüzde 1,19 artışla 34.416,45 puana yükseldi. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 1,5 değer kazandı.

QC Partners’tan piyasa gözlemcisi Thomas Altmann, karşı hareketle ilgili olarak “Tanıdık resim devam ediyor. Çöküşün ardından toparlanma geliyor” dedi. “Noel’den çok kısa bir süre önce bile, başlamak için ucuz kursları kullanan birkaç pazarlık avcısı var.”

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX endeksi 21 Aralık CMC Markets ticaret evinden uzman Jochen Stanzl, durumun kırılgan olduğunu düşünüyor. Piyasa analisti, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselen rallinin, teslimat darboğazlarının büyük ölçüde ilk çeyrekte çözülebileceği beklentisinden kaynaklandığını belirtti. Yeni Corona varyantı Omikron, şimdi bu “Goldilocks senaryosunu” işlerde iyi bir anahtar haline getiriyor. Bu arada, Dax’taki yıllık karlar eriyip yüzde on iki gibi iyi bir seviyeye ulaştı.

DAX Analizi 21 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX endeksi 21 Aralık Almanya gösterge endeksindeki bireysel değerler arasında, Deutsche Börse (Deutsche Börse) hisseleri, endeksin zirvesinde yaklaşık yüzde dört oranında yükselen İsviçre bankası UBS’nin al tavsiyesinden yararlandı. Analist Michael Werner, son fiyat düşüşünün ardından hisselerin çekici bir risk-ödül profiline sahip olduğunu doğruladı ve önümüzdeki yıllar için kazanç tahminlerini artırdı. Uzman, borsa operatörü için mevcut döngüsel rüzgarların 2022’de tersine dönmesi gerektiğine ve ana faaliyetin yeniden önemli ölçüde büyümesi gerektiğine inanıyor.

DAX endeksi 21 Aralık : Yatırımcılar borsada toparlanmayı hızlandırıyor

ABD’li çip üreticisi Micron’un (Micron Technology) üç aylık güçlü bir raporu ve pazar tarafından iyi karşılanan tahmini, yarı iletken stoklarına bir arka rüzgar verdi. Örneğin, Infineon yaklaşık yüzde iki oranında artarken, Aixtron için MDax (AIXTRON SE) yüzde üç oranında iyi bir artış gösterdi.

Stifel’den gelen bir satın alma önerisi, rüzgar türbini üreticisi Nordex’in hisselerini SDAX küçük sermaye endeksinde yüzde beş iyi bir artışla arka sıraya itti. Bu, onların en son düşüş eğiliminden biraz toparlanmalarını sağladı.

Bu arada Almanya’da Ocak ayı zorunlu e-reçetesi ertelendi. Federal Sağlık Bakanlığı’ndan dpa’nın aldığı bir mektupta, “gerekli teknik sistemlerin henüz genel olarak mevcut olmadığı” açıkça ortaya çıktı. Sonuç olarak, çevrimiçi eczane Shop Apotheke’nin (Shop Apotheke Europe NV) kağıtları SDax’ta net dip olarak yüzde yedi düştü.

DAX endeksi 21 Aralık Euro en son 1.1292 ABD doları seviyesinde işlem görüyordu. Avrupa Merkez Bankası önceki gün referans oranını 1.1273 (Cuma: 1.1330) dolar olarak belirlemişti. Dolar 0,8871 (0,8826) Euro’ya mal oldu. Tahvil piyasasında, cari getiri bir önceki gün eksi yüzde 0,46’dan eksi yüzde 0,42’ye yükseldi. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,16 düşüşle 145,45 puana geriledi. Bund vadeli endeksi yüzde 0,32 düşüşle 173.64 puana geriledi.

DAX Analizi 21 Aralık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

11 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı

Alireza

Dax yeniden önemli ölçüde artıyor

Alireza