Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 19 Eylül

DAX Analizi 16 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 19 Eylül, Son dört günlük kayıpların ardından DAX endeksi (DAX 40) Pazartesi günü devam etmekte tereddüt ediyor. Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın Çarşamba günü beklenen faiz oranı kararı öncesinde gizli kalıyor: Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), Xetra’nın başlamasından bir saat önce eksi yüzde 0,3 ile 12.703 puana işaret etti. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de güne biraz daha düşük başlamalı.

DAX Analizi 19 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Geçen hafta, DAX endeksi (DAX 40) bu arada önemli bir artışla 13.564 puana ulaştıktan sonra yüzde 2.5’in üzerinde kayıp yaşadı. Düşüşü, yüksek ABD enflasyon rakamları tetikledi. Sonuç olarak, en önemli ABD endeksleri Temmuz ayından bu yana en düşük seviyelerine geriledi. Cuma gününün sonundaki işlemlerde hafif bir toparlanma olmasına rağmen, piyasa genelindeki New York S&P 500 endeksi haftalık bazda neredeyse yüzde beş kaybetti.

DAX Analizi 19 Eylül, Credit Suisse’e (Credit Suisse (CS)) göre, durgunluk korkusunun artmasıyla birlikte, tüm gözler şimdi ABD Merkez Bankası’nın faiz kararına çevrildi. İsviçreli yatırım bankasındaki ekonomistler 0,75 puanlık bir artış bekliyorlar. Ancak, olası olmadığını düşündükleri tam bir yüzdelik artış bile, şu anda yüzde 25’lik bir olasılıkla piyasada fiyatlandırılıyor. Genel olarak, Credit Suisse tutarlı bir şekilde kısıtlayıcı para politikası sinyalleri beklemektedir.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Özel banka Donner & Reuschel’den Martin Utschneider, son olaylar nedeniyle DAX endeksi (DAX 40) ‘i aşağı yönlü bir sarmalda görüyor. Geçen haftanın başındaki kısa süreli flaş tekrar söndü ve şimdi odak tekrar sahada 12.600 puan civarında. Uzmana göre, mevcut duruma göre, uzun vadede ağır basan düşüş modundan çıkmak için DAX endeksi (DAX 40) ‘ın 13.750 puanını açıkça aşması gerekecek. Ancak, piyasa katılımcıları bunun için nihai kararlılıktan yoksundur.

DAX Analizi 19 Eylül, Kurumsal tarafta, 29 Eylül’de duyurulan Porsche AG’nin halka arzıyla ilgili haberler için gözler VW Group’ta (Volkswagen (VW) vz) kaldı. Porsche AG tercihi, birim başına 76.50 ile 82.50 Euro arasında bir koridorda sunulacak ve abonelik süresi bu Salı başlayacak. Hesaplamalara göre, spor otomobil üreticisinin piyasa değeri için 75 milyar avroya kadar hedefleniyor. VW imtiyazlı hissesi ve grup holding şirketi Porsche SE’nin (Porsche SE Vz) hisseleri, Tradegate ticaretinde Cuma günkü kayıplardan yüzde 1,5’e varan oranda iyileşti.

DAX endeksi (DAX 40) ailesindeki en son endeks değişiklikleri Pazartesi günü uygulanacak. Siemens Energy (Siemens Energy) hemen etkili bir şekilde önde gelen Alman endeksine geri dönüyor, ancak MDAX’a hemen dahil edilecek olan yemek takımı tedarikçisi HelloFresh‘in elenmesi gerekiyor. Orta ölçekli hisseler endeksinde ayrıca telekom ekipmanı tedarikçisi ADTRAN ve iki otomotiv tedarikçisi Stabilus ve Hella (HELLA GmbHCo) yer alıyor.

DAX Analizi 19 Eylül, Rüzgar türbini üreticisi Nordex ile SDAX’ta da bir geri dönen var. Rüzgar ve güneş parkı geliştiricisi Energiekontor, Südzucker’in yan kuruluşu (Südzucker) CropEnergies ve karbon fiber uzmanı SGL (SGL Carbon SE) ile MDax’tan düşen Uniper, Grand City Properties ve BT hizmet sağlayıcısı Cancom (CANCOM SE) katma.

Bu arada Londra’da, Kraliçe II. Elizabeth’in cenaze töreni nedeniyle Pazartesi günü işlemler duraklatıldı.Bu, bazı yatırımcıların hafta başında piyasadan uzak kalabilecekleri ve bu ülkedeki hacmi de etkileyebileceği anlamına geliyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

DAX Analizi 7 Temmuz

Alireza

DAX Analizi 18 Şubat

Alireza

8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza