Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBorsa EğitimiCompaniesDAXDAX40European stock marketForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

HelloFresh Nedir? Canlı HFG Fiyatı ve Grafiği

HelloFresh Hisse Senedi hakkında bilmeniz gereken her şey

Dominik Richter, Thomas Griesel ve Jessica Nilsson, Kasım 2011’de Almanya, Berlin’de HelloFresh’i (Canlı HelloFresh Hisse Senedi) (Canlı HFG Fiyatı ve Grafiği) kurdu. İlk 10 müşteri, Richter ve Griesel’den elden teslim edilen paketleri aldı. Yemek takımı pazarında öncü bir HelloFresh. Almanya merkezli bir başlangıç ​​stüdyosu olan Rocket Internet, ilk finansmanlarını sağladı. 2012’nin başlarında ödeme yapan müşterilere yemek paketleri göndermeye başladılar ve aynı yıl Hollanda, Birleşik Krallık, ABD ve Avustralya’ya yayıldılar. İşletme, 2014 yılına kadar ayda 1 milyon öğün yemek dağıtma sözü verdi. 2012’de 10 milyon dolar ve 2013’te 7 milyon dolar topladıktan sonra, 2014’te bir bağış toplama turunda 50 milyon dolar topladılar.

Mart 2015 itibariyle işletmenin 250.000 kullanıcısı vardı, ancak yine de para kazanmıyordu. O yılın Eylül ayında, 2,6 milyar Avro değerleme ile bir sermaye turunda 75 milyon Avro yükselttikten sonra tek boynuzlu at firması oldu. O zaman, Rocket Internet hala iş dünyasındaki hisselerin çoğunluğunu elinde tutuyordu. HelloFresh’in önerilen değeriyle ilgili endişeler, Kasım ayında planlanan halka arzın iptaline yol açtı. Bir yıllık hızlı büyümenin ardından Ekim ayı sonunda 530.000 aboneye ulaştı. Temmuz 2016’ya kadar 750.000 abone vardı ve 2017’nin üçüncü çeyreğine kadar 1,3 milyon abone vardı.

HelloFresh, Ekim 2017’de Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda 350 milyon dolarlık halka arz planlarını açıkladı.

Canlı HelloFresh Hisse Senedi Canlı HFG Fiyatı ve Grafiği

(Canlı HelloFresh Hisse Senedi) (Canlı HFG Fiyatı ve Grafiği)

HelloFresh halka arzını 2 Kasım’da tamamladı ve değeri 1,7 milyar Euro’ydu. HelloFresh halka arz sırasındaki piyasa değeri, ABD’deki ana rakibi Blue Apron’un iki katından fazlaydı. 13]

Green Chef adlı bir ABD organik yemek takımı firması, Mart 2018’de HelloFresh tarafından satın alındı.

Kanadalı bir yemek takımı işletmesi olan Chefs Plate, Ekim 2018’de Toronto merkezli bir firma olan HelloFresh Canada tarafından satın alındı.

2019’da Rocket Internet, HelloFresh’teki kalan hissesini, hızlandırılmış talep toplama yoluyla yabancı kurumsal yatırımcılara sattı. 2018’in sonu itibariyle, Rocket Internet, HelloFresh’in yüzde 30,6’sına sahipti.

HelloFresh’in iş stratejisine göre, müşterilere bir yemek için hazırlanmış bileşenler verilir ve bu bileşenler daha sonra yaklaşık 30 ila 40 dakika süren tarif kartları kullanılarak hazırlanmaları gerekir. Tipik olarak, her hafta 60 ila 70 dolar arasında iki kişilik üç akşam yemeği sunar. Seçim için yaklaşık 19 tarif var. Rakibi Blue Apron modeline dayanan HelloFresh, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir şarap abonelik hizmeti sunuyor. 20 dakika gibi kısa bir sürede hazırlanabilen “Hızlı Kutu” yemeklerini birçok markette sunuyor. USDA sertifikalı organik yemek paketi sağlayıcısı Green Chef, Mart 2018’de HelloFresh tarafından satın alındı. Green Chef’in organik vegan ve glütensiz menülerinin eklenmesiyle, HelloFresh artık tüketicilere en geniş yemek planlarını sunacak. Paleo ve Keto diyetleri.

Kasım 2017 itibariyle, HelloFresh ABD operasyonları gelirinin %60’ını oluşturuyor ve ABD pazarının yaklaşık %44’ünü oluşturuyordu.

HelloFresh, ABD ve Kanada’ya ek olarak İngiltere, Avustralya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin yanı sıra Hollanda, Belçika ve Lüksemburg, İsveç, Norveç ve Danimarka, Fransa, İtalya, Yeni Zelanda ve Japonya.

 

HelloFresh Hisse Senedi Canlı Fiyatı (Canlı HFG Fiyatı ve Grafiği)

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Türkiye Ekonomisi; Erdoğan’ın eleştirenler

Alireza

DAX Analizi 15 Aralık

Alireza

DAX Analizi 20 Eylül

Alireza