ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

11 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

11 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

 NORD STREAM 1

11 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Nord Stream 1 gaz boru hattından geçen akış Pazartesi sabahı sıfıra düştü. Bu, operatörün web sitesinden ortaya çıktı. Buna göre sabah 06.00’dan itibaren gaz akışı kalmadı. Baltık Denizi’nden geçen boruya, önümüzdeki on gün boyunca yıllık olarak hizmet verilecek ve gaz taşımacılığı için kullanılamaz. Almanya ve Batı Avrupa’da, Rus enerji şirketi Gazprom’un bakım bittikten sonra tekrar Batı’ya tam gaz pompalayıp pompalayamayacağı sorusu endişeyle gündeme geliyor. Gazprom birkaç haftadır gaz hacminin sadece bir kısmını tedarik ediyor ve bunun teknik sebeplerini ortaya koydu. Bununla birlikte, federal hükümet kesintinin siyasi amaçlı olduğunu düşünüyor. 21 Temmuz sonrası dönem için belirsizlik göz önüne alındığında, Rusya’da toplam gaz kesintisi için acil durum planlaması başlattı.

 11 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ALMANYA/FORTUM/UNIPER

11 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Enerji tedarikçisi Uniper’in Finli ana şirketi, Alman gaz işini federal hükümete devretmek istiyor. Finlandiya devlet kontrolündeki enerji grubu Fortum’un başkanı Markus Rauramo, “Bizim bakış açımıza göre, artık Uniper’in tehlike altındaki ve sistemik olarak önemli alanlarını birleştirmek ve onları kalıcı olarak güvence altına almak meselesi olmalı,” dedi.

 DUFRY

Gümrüksüz dünya pazarının lideri Dufry, İtalyan Autogrill’i satın alarak restoran işine girmek istiyor. Dufry CEO’su Xavier Rossinyol, “Bu dönüştürücü birleşmeye öncülük etmekten mutluluk duyuyorum. Bunun Grubun yeni stratejisini güçlendireceğinden ve müşterilerimiz ve hissedarlarımız için sürdürülebilir, uzun vadeli değer yaratacağından eminim” dedi. Benetton ailesinin yüzde 50,3 hisseye sahip Autogrill’in en önemli hissedarı olan Edizione[RIC:RIC:EDZNE.UL]’nin anlaşmayı desteklediği söyleniyor. Açıklamada, Edizione hissesinin tamamını her Autogrill hissesi için 0,158 yeni Dufry hissesi değişim oranıyla devredeceği belirtildi.

 11 Temmuz Piyasa Gelişmeleri NORDEX

irish-eyes-smile-on-nordex - reNews - Renewable Energy News

Rüzgar türbini üreticisi, sadece birkaç hafta içinde ikinci kez taze sermaye artırdı. Şirket, sermaye artırımı ile hissedarlarından 212 milyon euro tahsil etmek istiyor. Haziran sonunda sadece 139 milyon avro sağlayan İspanyol ana hissedar Acciona, tam olarak dahil olmak istiyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 ÇİN/GAYRİMENKUL

Çin’de başka bir emlak şirketi borç ödemesinde temerrüde düşüyor. Gayrimenkul geliştiricisi Ronshine China Holdings<3301.HK>, iki tahvilde toplam 27,9 milyon dolarlık faiz ödemelerinde temerrüde düştüğünü söyledi.

 AMAZON

Amazon ile toplu pazarlık anlaşmazlığında, Verdi sendikası Almanya’daki işçileri tekrar greve gitmeye çağırıyor. Yedi dağıtım merkezinde Pazar akşamı gece vardiyasının başlangıcında iş durdurulmalıdır.

 11 Temmuz Piyasa Gelişmeleri FRANSA

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ofisine göre, önde gelen uluslararası şirketler Pazartesi günü Fransa’da 6,7 ​​milyar avroluk yatırımları açıklayacak. Bu da 4.000 ek istihdama yol açacaktır. FedEx, Akzonobel ve Raytheon gibi şirketler tarafından desteklenen 14 proje olacak.

TWITTER

11 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Bir medya raporuna göre, kısa mesaj servisi, Elon Musk’ı Twitter’ın devralmasından geri çektiği için dava etmek için birleşme hukuku konusunda uzmanlaşmış bir hukuk firması tuttu. Bloomberg, Twitter’ın bu hafta başlarında dava açmayı planladığını bildirdi. Musk, Cuma günü ABD borsasının kapanmasının ardından, üzerinde anlaşmaya varılan 44 milyar dolarlık Twitter devralımını iptal edeceğini söyledi.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Sabah Analizi 14 Aralık ALMANYA / ABD / ASYA

Alireza

DAX Analizi 9 Şubat

Alireza